Lokalny Teatr Amatorski — reaktywacja

Warsztaty TeatralneStowarzyszenie Koło Gospodyń Serbianki razem z pedagogami Zespołów Szkół Nr 1 i Nr 2 w Łaskarzewie ogłaszają nabór na aktorów Lokalnego Teatru Amatorskiego. Zgłaszający chęć udziału w tym lokalnym przedsięwzięciu mają możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych przygotowujących do aktorskich występów.

Warsztaty Teatralne

Nasza inicjatywa skierowana jest głównie dla dzieci i młodzieży miasta i gminy Łaskarzew oraz wszystkich chętnych. Liczą się właśnie chęci. Na pewno nikogo chętnego do podjęcia wyzwania nie wykluczamy z udziału w tworzeniu naszego Łaskarzewskiego teatru — mówi P. Janina Dąbrówka z Koła Gospodyń Serbianki. Na bazie prowadzonych zajęć chcemy reaktywować Lokalny Teatr Amatorski w Łaskarzewie, którego początki działalności sięgają lat 50 XX wieku — dodaje.

Plan na teatralną reaktywację jest dość bogaty i złożony. W 2011 roku musimy się przygotować do wystawienia w 2012 roku trzech przedstawień teatralnych z udziałem i przygotowaniem przez młodzież szkolną — stwierdzają pedagodzy. Prace teatralne przebiegały będą pod okiem aktora Teatru Hybrydy oraz pedagogów Zespołów Szkół w Łaskarzewie mających doświadczenie w pracach nad amatorskimi przedstawieniami teatralnymi: Pani Nel Leszczyna, Pani Eliza Józwicka, Pani Bożena Niewczas, Pani Ewa Bożek. Dodatkowym wsparciem w teatralnych pracach warsztatowych będzie na pewno udział przedstawiciela młodego pokolenia Pana Piotra Wróbla, animatora kultury, pedagoga, aktora Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.

Teatr

Lokalny Teatr Amatorski w Łaskarzewie będzie sięgał po klasykę literatury polskiej min. dzieła Aleksandra Fredry w adaptacji do dzisiejszych realiów.

Teatr wystawi również autorską sztukę nawiązującą do życia i zwyczajów mieszkańców Łaskarzewa w okresie międzywojennym i wczesnych lat 50 XX wieku. W ramach warsztatów teatralnych dzieci i młodzież będą zwiedzały Teatr Narodowy w Warszawie oraz obejrzą profesjonalną sztukę teatralną w jednym z Warszawskich Teatrów.

Całe przed­się­wzię­cie ma na celu sty­mulo­wanie postaw twór­czych wśród dzieci i młodzieży, roz­wi­janie umie­jętności komuni­kacyj­nych, rozwi­janie talentów aktorskich, inte­grację w grupie, wzrost poczucia własnej wartości. 

Grupa dzieci i młodzieży zaangażowana w projekt teatralny liczyła będzie min. 45 uczestników. Warsztaty prowadzone będą od października do grudnia 2011 roku w wymiarze łącznym 75 godzin oraz od marca do czerwca 2012 roku w wymiarze 50 godzin. Zajęcia prowadzone będą w piątki lub soboty, prawdopodobnie w DPT Bajka w Łaskarzewie. 

W 2012 roku wystawione zostaną 3 przedstawienia Amatorskiego Teatru przygotowane na warsztatach. Wystawione zostaną min. w sali widowiskowej OSP Łaskarzew oraz w plenerze podczas lokalnych imprez kulturalnych. Scenografię wykona Hanna Trzaskowska, prace krawieckie wykona Barbara Sękulska. Zostaną zakupione niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatów. 

Zapisy trwają. Zgłoszenia od chętnych do udziału w pracach teatru przyjmuje: p. Janina Dąbrówka oraz zaangażowani pedagodzy Łaskarzewskich szkół.

formularz

Formularz zgłoszeniowy POZYTYWNA ENERGIA

_______________________________________________________

Lokalny Teatr Amatorski oraz warsztaty teatralne organizowane przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Serbianki w Łaskarzewie we współpracy ze Szkołami miasta Łaskarzew w ramach dwuletniego projektu Partnerstwo Organizacji Pozarządowych POZYTYWNA ENERGIA dofinanowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Budżetu Miasta i Gminy Łaskarzew

Zapraszamy na stronę projektu. KLIKNIJ

Tagi: , , , , ,

2 komentarze do “Lokalny Teatr Amatorski — reaktywacja”

  1. Maria napisał(a):
    23 listopada 2011 godz. 21:56

    Sznowne Panie „Serbianki”nic prostszego zorganizowac w swoim srodowisu-organizacji jakis teatrzyk.To rozumiem.Ale co za fachowosc z Was bije ze Wy prowadzicie nabor,kasting.

  2. freda napisał(a):
    25 listopada 2011 godz. 16:39

    Gdzie mozna sie zapisac.

Kalendarz

Październik 2011
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwum artykułów