Spotkania z autorką baśni i bajek dla dzieci

Spotkanie z autorką baśni i bajek dla dzieciGminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie zaprasza na spotkania z P. Wiolettą Piasecką. A oto krótki życiorys gościa.    

P. Wioletta Piasecka – jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

        Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”.  Ponadto baśń Dawno temu w Betlejem została wydana przez Wydawnictwo św. Wojciecha.

Wioletta Piasecka

        W 2003r. miała debiut pierwsza sztuka teatralna pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” zagrana przez agencję artystyczną Qfer, podczas uroczystego zakończenia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Sztuka ta otrzymała również pierwszą nagrodę podczas ogólnopolskiego przeglądu sztuk teatralnych fArt w Kłodzku.

        W 2005r. książka Dawno temu… została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg. W 2004r. Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

        Współpracuje z Radiem Lublin S.A., gdzie na antenie od listopada 2003r. niemal codziennie emitowane są słuchowiska pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”

        Od listopada 2003r. do chwili obecnej na zaproszenie bibliotek, szkół, przedszkoli i księgarń odbyła około tysiąca spotkań autorskich na terenie całego kraju i za granicą.

        Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wykorzystywano jako baśnie terapeutyczne m. in. w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Skarżysku Kamiennej, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szerzawach k. Mogilna, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Korczaka w Elblągu i wielu innych. Baśnie Wioletty Piaseckiej były tematem wielu prac magisterskich.

        Książki Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze m. in. w Bibliotece Publicznej w Warszawie Dzielnicy Wilanów, Bibliotece Publicznej w Pawłowicach, Bibliotece Publicznej w Sławnie, Szkole Podstawowej Nr 12 w Elblągu, Bibliotece Publicznej w Siedlcach i wielu innych.

Publikowany materiał pochodzi ze strony: www.wiolettapiasecka.pl

formularz

Formularz zgłoszeniowy POZYTYWNA ENERGIA

___________________________________________________

Spotkania z P. Wiolettą Piasecką – autorką bajek dla dzieci organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Pilczynie we współpracy ze Szkołami Miasta i Gminy Łaskarzew oraz Stowarzyszeniem Centrum Integracyjno Animacyjnym w ramach dwuletniego projektu Partnerstwo Organizacji Pozarządowych POZYTYWNA ENERGIA.

Zapraszamy na stronę projektu. KLIKNIJ

Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Kalendarz

Październik 2011
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwum artykułów