UTW Edukator – spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z J.Szamrykiem (1)To już pewna tradycja – w sali Konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w dniu 24 kwietnia (wtorek), na spotkanie z panem Janem Szamrykiem, podróżnikiem, który w ciągu pięćdziesięciu lat zwiedził 150 spośród 208 krajów na kuli ziemskiej – stawiła się grupa ponad 20 osób, studentów UTW Edukator.

Pan Szamryk, mieszkaniec Garwolina od ponad 70 lat – dziennikarz z wykształcenia, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Jak mówił, swoją przygodę życiową i pasję zaczął wcześnie, bo w wieku 15 lat, jako harcerz,Spotkanie z J.Szamrykiem (2) od wycieczki do Czechosłowacji (teren obecnej Słowacji). Zwiedził najciekawsze miejsca na świecie i wcale nie zamierza na tym poprzestać. Ostatnią jego wyprawą – według jego opinii najciekawszą chyba – wraz z ekipą naukowców, była Antarktyda, do której aby dopłynąć, musieli pokonać przylądek Horn.

Opłynąć go potężnym lodołamaczem to nie to samo co okrętem żaglowym, ale emocji było też co nie miara.

Byłem na tym bardzo interesującym spotkaniu. To prawda, że o tym co nam w prostych słowach, ale barwnie opowiadał pan Jan Szamryk – można przeczytać w wielu książkach i obejrzeć na wielu filmach – a w dobie internetu, nawet nie wychodząc z domu. No właśnie, ale może warto ruszyć się z domu, do ludzi.

Spotkanie z J.Szamrykiem (3)Słyszeć na żywo (z możliwością zadawania pytań), to jednak nie to samo co dowiedzieć się z książek, czy na DVD – wyjaśnienia i rozwinięcia tematu mamy od ręki. Takie pojęcia jak: „ziemia ognista” (blask niezliczonych indiańskich ognisk), czy „wielkie stopy” – co to znaczy? lub, co to jest?

Mam tylko taką wątpliwości, czy na takie spotkania nie można „dopuścić” więcej osób, a nie tylko nielicznych studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku EDUKATOR?

Opracował: KAK

Tagi: ,

Jeden komentarz do “UTW Edukator – spotkanie z podróżnikiem”

  1. Nasze Sprawy » Archiwum » „Cudze chwalicie, swego nie znacie” napisał(a):
    4 sierpnia 2012 godz. 11:30

    […] Wieku. Relację z jednego ze spotkań także można przeczytać na „Naszych Sprawach”: http://www.naszesprawy.info/index.php/2012/05/03/utw-edukator-spotkanie-zpodroznikiem/ Warto przypomnieć ubiegłoroczne, ważne działania Krzysztofa. Było to przede wszystkim […]

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

Maj 2012
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwum artykułów