„Promnik” gromadzi pieniądze na wyposażenie hali

AukcjaW ostatnią niedzielę 13 października 2013 r. drużyna ŁKS „Promnik” podejmowała Wilgę II Garwolin. Na widowni, kibicując naszej drużynie, zasiadł nietypowy gość: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. Przywiózł on darowiznę na rzecz Klubu – dwie piłki futbolowe z autografem Jana Tomaszewskiego. W przerwie meczu odbyła się aukcja piłek, a pozyskane środki przekazane zostały na działalność klubu.

Mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego zakończył się remisem 1:1. Wynik został już ustalony w pierwszej połowie – w ok. 20 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie, niestety w 30 minucie garwolińska drużyna wyrównała. W drugiej połowie przewagę mieli goście, niemniej jednak obu drużynom zabrakło skuteczności i ostatecznie podzieliły się punktami.

W czasie aukcji pięknym gestem pochwalili się kibice „Promnika” – sprawnie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i zakupili pierwszą piłkę. Drugą nabył pan Mirosław Włodarczyk.

Jak powiedział „Naszym Sprawom” Leszek Bożek z Zarządu ŁKS „Promnik”, pieniądze za piłki przeznaczone będą na zakup telewizora: „Hala sportowa po remoncie nie posiada żadnego wyposażenia. Różnymi metodami – głównie poprzez darowizny pieniężne, czy też w naturze – staramy się skompletować najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz zbieramy na telewizor, który posłuży do oglądania transmisji sportowych podczas spotkań w siedzibie klubu. Chcemy żeby korzystała z niego młodzież po treningach a także seniorzy, którzy mogliby spotykać się przy partyjce szachów lub warcabów.
Chciałbym gorąco podziękować p. Grzegorzowi Woźniakowi za piłki oraz wszystkim, którzy w czasie aukcji wsparli ŁKS «Promnik» – panu Mirkowi Włodarczykowie i kibicom, którzy zebrali pieniądze i w tej sposób pomogli finansowo Klubowi.”

Dzięki niedzielnej aukcji Klub zebrał połowę środków na telewizor (ponad 600 zł). W międzyczasie członkowie zarządu nadal poszukiwali darczyńców. Znaleźli ich w osobach p. Magdy Jarząbek i p. Darka Kliczka i dzięki temu pozyskane pieniądze pozwalają już na kupno telewizora i instalację odbiornika satelitarnego. W imieniu redakcji życzę powodzenia tej inicjatywie a kibiców „Promnika” – i nie tylko – zachęcam do szczodrości.

Opracowanie: Naczelny