Zbigniew Wodecki w Łaskarzewie

Wodecki 122W niedzielę 12 stycznia 2014 r. w Łaskarzewie wystąpił z Koncertem Kolęd Zbigniew Wodecki, muzyk i piosenkarz, którego nie trzeba chyba nikomu bliżej przedstawiać. Artyście towarzyszył trzyosobowy zespół instrumentalny.

Koncert początkowo miał odbyć się w łaskarzewskim kościele parafialnym o godz. 1700, po niedzielnej mszy wieczorowej. Jednak z przyczyn „technicznych”, bo tak to określili organizatorzy, został przeniesiony na godz. 1830 do dużej sali domu weselnego przy „Pollenie”. Mimo tych problemów, impreza spotkała się w wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Sala była wypełniona po brzegi. Niestety, nie wszyscy się zmieścili.

Koncert miał charakter bożonarodzeniowo-karnawałowy. Artysta przypomniał swoje największe przeboje, zarówno te dawne, jak i z czasów nieco bliższych. Wszystkich urzekła swoboda, z jaką zachowywał się na scenie, opowiadając między piosenkami różnego typu historie i anegdoty ze swojego życia i działalności artystycznej. Nie mogło oczywiście nie być „Pszczółki Mai” i „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha” oraz bardziej refleksyjnych utworów „Nauczmy się żyć obok siebie” i „Niech się w nas goi”. Te dwa ostatnie zaśpiewał „na bis” pod koniec koncertu.

Artysta doskonale nawiązał kontakt z publicznością. Nie ograniczyło się to tylko do rozmów, włączył słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie i wspólnego śpiewu. Szczególnie interesującym momentem było wspólne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Publiczność została podzielona na trzy chóry. Każdy z nich, pod kierunkiem innego muzyka, zaśpiewał w kanonie kolejne zwrotki, przedzielone refrenem. Sam refren natomiast zaśpiewaliśmy na dwa głosy – oddzielnie panie i panowie. Wyszło to bardzo dobrze!

Koncert trwał ponad godzinę, ale czas ten został przedłużony przez wspomniane już „bisowanie”. Ostatnią piosenką było „Chałupy Welcome To”, zaśpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego na prośbę p. Burmistrz. Jako pamiątkę z pobytu w Łaskarzewie artysta otrzymał buty, wyprodukowane przez jedną z miejscowych firm.

Niedzielny koncert Zbigniewa Wodeckiego był bardzo udanym wydarzeniem artystycznym w Łaskarzewie. Organizatorami koncertu byli: Burmistrz Łaskarzewa, Starosta Powiatu Garwolin, Wójt Gminy Łaskarzew, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łaskarzewie, Prezes Banku Spółdzielczego w Łaskarzewie, Prezes Spółki dla Zagospodarowywania Wspólnoty Gruntowej Miasta Łaskarzewa.

Koncerty w okresie Bożego Narodzenia w Łaskarzewie zaczynają stanowić już pewną tradycję. Tydzień temu wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu p. Tadeusza Talarka. Rok temu odwiedziła nas Eleni (relacja tutaj), natomiast w latach poprzednich koncerty bożonarodzeniowe organizował DPT „Bajka”.

Opracowanie: Naczelny


Tagi: , ,

5 komentarzy do “Zbigniew Wodecki w Łaskarzewie”

 1. Aneta Wójcik napisał(a):
  14 stycznia 2014 godz. 17:26

  Warto było usłyszeń w mieście rodzinnym i na żywo utwór pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.
  I chyba wykonawca wróci…po buty… na zmianę. Super reklama..)
  Z pozdrowieniami,
  Aneta Wójcik

 2. Robert napisał(a):
  17 stycznia 2014 godz. 15:24

  Mial byc koncert koled.Proboszcz mial racje ze na „taki koncert”jak go Pan Wodecki zademonstrowal nie ma miejsca w Kosciele.Pewnie milo by bylo posluchac w Kosciele spelnionego zyczenia Pani burmistrz „Chalupy Welkome To”.Na przyszlosc chyba mozna znalezc i oplacac cos ciekawszego,sluzacemu rozwoju kultury.

 3. luzak napisał(a):
  18 stycznia 2014 godz. 14:41

  Szcześciem Miasta i Gminy Łaskarzew jest posiadanie mądrego proboszcza.
  Dzięki jego sile spokoju i rozsądku – wzajemna niechęć, a czasami nienawiść pośród mieszkańców – nie paraliżuje do końca życia społeczności.
  A że ta widoczna niechęć wzajemna to życie spowalnia i czyni je bardziej kosztownym społecznie – to już inna sprawa.

 4. kudlaty napisał(a):
  21 stycznia 2014 godz. 16:00

  proboszcz jak by pomysilal to by z ludzi jaj nie robil ale czego sie spodziewac

 5. Aneta Wójcik napisał(a):
  1 lutego 2014 godz. 17:33

  mm

Kalendarz

Styczeń 2014
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów