Zlot oldtimerów w Łaskarzewie – II edycja

DSC08588Już po raz drugi do Łaskarzewa zawitały samochody – polskie i zagraniczne, trochę i bardzo stare, ale wszystkie zadbane i dopieszczone przez swoich właścicieli. W weekend 23/24 sierpnia 2014 r. na płycie boiska w „Alejkach” za Hydrotexem zebrało się kilkadziesiąt pojazdów na II. Zlocie Oldtimerów, zorganizowanym przez łaskarzewskich miłośnikami motoryzacji: Przemysława Paśnickiego, Mateusza Gąskę i Dawida Głowackiego. Część oficjalna Zlotu, dostępna dla wszystkich, odbyła się w sobotę w godzinach 1000-1700. O godz. 1300 odbył się przejazd na orientację 60-kilometrową trasą wokół Łaskarzewa (Łaskarzew – Trzcianka – Wilga – Maciejowice – Sobolew – Przyłęk – Łaskarzew). Nowością w tym roku było możliwość głosowania na najciekawsze pojazdy oraz licytacja Fiata 126p. Po południu w sobotę rozpoczęła się integracyjna część Zlotu w Dworze Zygmunty.

Poniżej autorska relacja organizatorów Zlotu:

23 sierpnia 2014r. odbyła się w Łaskarzewie II edycja Zlotu Oldtimerów. Do naszego miasta przyjechało ponad 70 klasycznych pojazdów – samochodów i motocykli. Kto tylko miał ochotę, mógł nacieszyć swoje oczy widokiem oryginalnych gablot, tym bardziej, że pogoda dopisała.

Właściciele klasyków chętnie pokazywali wnętrza swoich „maszyn” i udzielali zainteresowanym wszelkich informacji. Niektórzy zapraszali nawet na przejażdżkę swoim zabytkowym pojazdem, umożliwiając w ten sposób chwilowy powrót do przeszłości. Najwięcej tego typu atrakcji dostarczył Pan Tadeusz Barankiewicz z Woli Rębkowskiej, właściciel repliki Humberette z 1903 r., dziś już ponad stuletniego weterana szos.
Przybycie tak wielu pojazdów sprawiło nam ogromną radość. Każde auto czy motocykl, jest dla jego właściciela swoistym cackiem, a dla oglądających – okazem.

W mnogości rodzajów klasyków, trudno było wyróżnić wszystkie, dlatego skupiliśmy się na pewnych kategoriach. W ten sposób drogą głosowania wyróżnieni zostali:
Michał Przybyła – najfajniejszy motocykl od 51cm3,
Michał Głowacki – najfajniejszy motocykl zlotu do 50cm3,
Bartłomiej Szarek – najfajniejszy motocykl zlotu,
Tadeusz Barankiewicz – najstarsze auto zlotu (1903 rok),
Witold Matusiak – najstarszy motocykl zlotu,
Robert Biernacki – najlepiej zachowany oryginał,
Paweł Wichowski – „Auto Soft Tuning”,
Hot Road Lemur – „Auto Max Tuning”.

Nagrodę za najciekawszą charakteryzację otrzymała załoga dziewcząt z milicyjnego fiata – Inga Głowacka i Marta Gąska. Zwycięzcą przejazdu na orientację był natomiast Paweł Miąsek.

Waldemar Żabczyński otrzymał dyplom za przyjazd największą gablotą złotu, Kazimiera Różycka została wyróżniona jako najstarsza uczestniczka, Jan Wyżlica – za przyjazd z najdalszego zakątka Polski (z Malborka). Po zakończeniu imprezy okazało się, że mieliśmy gościa z Gdańska, więc żeby mu nie było przykro, przekażemy koledze elektroniczny dyplom w kategorii „Przyjazd z jeszcze dalszego, niż najdalszego, zakątka Polski”, oczywiście traktując temat humorystycznie.

Podczas Zlotu, i później, podczas wręczania dyplomów, zaszczyciła nas swoją obecnością burmistrz naszego miasta Pani Lidia Sopel – Sereja. Oprócz słów uznania dla hobby i gratulacji dla wyróżnionych Zlotowiczów, Pani Burmistrz wręczyła uhonorowanym osobom ufundowane przez siebie nagrody-miłe niespodzianki, za co bardzo dziękujemy.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy również wszystkim wspaniałomyślnym sponsorom, dzięki którym impreza mogła się odbyć na takim poziomie. Oto nazwy ich firm:
Pizzeria „U Żaby jak u mamy”
Piekarnia Żabczyńscy P.H.U.P. „K.W.S. Żabczyńscy” sp.j
Lemur Hot Road Garage
Dwór Zygmunty
WALDI MEBLE
SILERS Systemy Zabezpieczeń – monitoring, alarmy, automatyka
SKLEP MILITARNY Garwolin
DOMINEX
Sklep JEDYNKA
VOLVO części
BENZSON – producent obuwia
Salon Fryzjerski – Marcin Kuśmierczyk
Hot-Spot FOKA – Daniel Kwiatkowski
Salon Fryzjerski – JUSTA
LW-Master Usługi Barmańskie
HYDROTEX

Dziękujemy też naszym kolegom, którzy zajmowali się sprawami informacyjno-porządkowymi: Michałowi Paśnickiemu, Krzysztofowi Sawickiemu, Łukaszowi Sosnówka, Jakubowi Grzechnik, Michałowi Wiącek, Kubie Filipowicz.
A szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Waldemara Żabczyńskiego – właściciela pizzerii „U Żaby, jak u mamy”, który uraczył wszystkie podniebienia osobiście upieczonym prosiakiem.

Sobotnio-niedzielna impreza sprawiła nam organizatorom wiele radości. Dziękujemy wszystkim entuzjastom motoryzacji za przyjazd, a widzom – za obecność. Wspólnie stworzony klimat na tym Zlocie, daje nam napęd do dalszej aktywności na przyszłość.

Ekipa Oldtimery:
Przemysław Ołki Paśnicki (Ołki)
Dawid Glowacki (Duszan)
Mateusz Gąska (Kawas)
https://www.facebook.com/OldtimeryLaskarzew
galeria na Facebook-u


Tagi: ,

2 komentarze do “Zlot oldtimerów w Łaskarzewie – II edycja”

  1. optimist napisał(a):
    1 września 2014 godz. 10:00

    Jakie „pieknosci”mógł goscic Łaskarzew na zlocie Oldtimerów i to juz drugi raz! Nie jest to moja ulubiona dziedzina jezeli chodzi o zainteresowania,ale z wielkimi emocjami obejrzałam zdjecia,klikałam kazde nastepne i nie mogłam wyjsc z podziwu ilu ludzi posiada te cacka.Ile to pracy włozonej ,nie wspomne o funduszach ,żeby samochodziki tak wygladały.Piekny pokaz.Dobrze ze są w Łaskarzewie młodzi z pozytecznymi pasjami i zarazaja nastepnępne pokolenia,bo mam nadzieje i kibicuję ,ze to przetrwa na następne lata.Podziekowania (nie wiem czy mogę)ale w imieniu mieszkańców popierających takie inicjatywy,dla organizatorów,sponsorow i fundatorow nagród.

  2. dziwak napisał(a):
    1 września 2014 godz. 21:02

    Takie wydarzenia ktore nakrecaja ludzie pozytywnie zakreceni sa naprawde niezbedne ))))) ciesze sie ze tacy ludzie dzialaja w srodowisku laskarzewa ciesze sie rowniez ze sa doceniani)))

Kalendarz

Sierpień 2014
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów