Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOW

DSC024068 listopada na hali sportowej w Łaskarzewie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Woli Rowskiej.
Głównym pomysłodawcą turnieju był Mateusz Winek, który na co dzień pracuje jako wychowawca w Ośrodku. Mateusz mówił, że jego głównym celem była chęć pokazania innym, że młodzież wychowująca się w tej placówce otwarta jest na wszelkie inicjatywy. Warto w tym momencie nadmienić, że w minionym tygodniu wychowankowie wraz z wychowawcami i dyrekcją Ośrodka zaangażowali się w sprzątanie cmentarza po uroczystości Wszystkich Świętych.

Zarząd ŁKS Promnik udostępnił halę sportową oraz 4 stoły. Zgłosiło się 55 uczestników, najstarszym z nich był Krzysztof Paziewski, natomiast najmłodszą uczestniczką była jedenastoletnia Julia Kałasa.

Sędzią głównym był Robert Barański, który był wspierany przez młodzież z Ośrodka.

Rozegrano 108 pojedynków w 4 kategoriach. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Kategoria Gimnazjum + Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Płatek Ernest (ZSP nr 2 Garwolin)
2. Puchalski Dawid (LO nr 1 Łaskarzew)
3. Malczyk Daniel (MOW Borowie)
4. Wójcik Konrad (MOW Wola Rowska)
5. Stroiński Adam (MOW Borowie)
6. Chomik Damian (MOW Wola Rowska)

Kategoria Szkoły Podstawowe
1. Zięcina Sebastian (SP Dąbrowa)
2. Kałasa Julia (SP Dąbrowa)
3. Sikora Mateusz (SP Dąbrowa)
4. Olejnik Bartosz (SP Dąbrowa)
5. Jasiński Mikołaj (SP Dąbrowa)
6. Bogucki Jakub (SP Dąbrowa)

OPEN „K”
1. Rokicka Wiktoria (Puznówka)
2. Cichecka Agata (Pilczyn)
3. Świerczyńska Anna (Łaskarzew)
4. Rosiak Klaudia (Pilczyn)
5. Kisiel Paulina (Pilczyn)
6. Zięcina Natalia (Pilczyn)

OPEN „M”
1. Karwowski Marcin (Łaskarzew)
2. Rosłaniec Dominika (Puznówka)
3. Paziewski Krzysztof
4. Paziewski Krystian (Pilczyn)
5. Kryszkowski Dawid (ZSP 2)
ex. Płatek Seweryn (ZSP 2)

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary ufundowane przez Dyrektora MOW oraz ciekawe nagrody rzeczowe.

Widzowie turnieju, którzy przekazali nam swoje spostrzeżenia, podkreślali, że to duże przedsięwzięcie było bardzo dobrze zorganizowane i dopracowane we wszystkich szczegółach. Widać było duże zainteresowanie – na hali było pełno dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców z dziećmi. We wspólnej opinii widzów, zawodnicy prezentowali wysoki poziom – walczyli m.in. zawodnicy z klubów tenisa, silne, zorganizowane ekipy ze szkół podstawowych i grupy zawodników z ośrodków młodzieżowych.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować za okazane wsparcie sponsorom – Gminie Łaskarzew, drukarni opakowań Fabio, Top Marketowi, Piekarni Żabczyńscy oraz firmie Wismont.

Turniej okazał się wspaniałą inicjatywą. Wraz z organizatorami wyrażamy nadzieję, że stanie się on imprezą cykliczną, która będzie się cieszyła jeszcze większym zainteresowaniem.

Marta Gąska


Tagi: , , ,

9 komentarzy do “Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOW”

 1. Edward napisał(a):
  18 listopada 2014 godz. 17:06

  Myslalem,ze po tym turnieju cos w glowach zarzadu Klubu zakielkuje.Poniewaz turniej cieszyl sie duzym zainteresowaniem i bylo kilka osob juz zaangazowanych nalezalo to wykorzystac i zaprosic do trenowania w sekcji T.S.Nic z tego.Turniej dla turnieju to slaba reklama dla tego fajnego sportu.A byly fajne lata,gdy tenisisci i tenisistki slawily nasze miasto w meczach ligowych i turniejach ogolnopolskich.

 2. aaa napisał(a):
  22 listopada 2014 godz. 03:29

  żeby trenować w sekcji tenisa to najpierw ona musi istnieć. Niestety w naszym mieście nie znalazło się parę złotych na trenera dzieciaków, dlatego też kolejne pokolenie spędzi młodość na siedzeniu na schodkach i piciu na trybunach….

 3. aaaa napisał(a):
  24 listopada 2014 godz. 12:10

  Trzeba wybrać się na sesję rady, zrobić mały młyn i może coś się ruszy. Nie wierze, że w naszym budżecie nie znajdzie się dosłownie parę groszy w skali całego roku na trenera. Bo co to jest 10 czy nawet 15 tysięcy w skali roku na rozwój młodzieży w naszym mieście. Dajmy dzieciakom jakąś alternatywę, aby mogły pożytecznie spędzać swój wolny czas, chyba, że chcemy aby same organizowały sobie czas wolny, wtedy to już prosta droga do tego aby przesiadywały tak jak już ktoś napisał wcześniej: na trybunach, na schodkach czy też w alejkach alkoholizując się lub może jeszcze coś innego. Dlatego też los młodych ludzi nie powinien być nam obojętny i powinniśmy dążyć do tego aby przeciwdziałać patologiom, które od jakiegoś czasu możemy obserwować w naszym mieście. A jeśli będą jakieś problemy to może radni z KW „Serbianki”, którzy jak jeden mąż 4 lata temu deklarowali zrzeknięcie się diet zaoferują swoją pomoc.

 4. max napisał(a):
  26 listopada 2014 godz. 00:40

  @aaaa
  Problem w tym, że pieniądze jakie miasto ma obowiązek zagwarantować w budżecie, z przeznaczeniem m.in. na takie cele SĄ. To Promnik „połyka” je w całości (wyjątkiem był bodajże jeden rok, kiedy coś im uszczknął działający wówczas drugi klub Sporting). Te, całkiem spore pieniądze idą zapewne na utrzymanie hali i stadionu, resztę zżera piłka kopana i na nic więcej już nie ma środków. To kwestia priorytetów w działalności klubu. Z całą resztą Twojego wpisu się zgadzam. Informacje o środkach gwarantowanych z kasy miasta są tu:
  http://bip.miastolaskarzew.pl/images/UCHWALA_NR_XXXVIII-275-2013.pdf

 5. aaaa napisał(a):
  26 listopada 2014 godz. 11:35

  W takim razie może czas pomyśleć nad jakimiś dodatkowymi środkami aby zorganizować coś poza „piłką kopaną” w naszym Mieście, ale od tego chyba są radni których wybraliśmy. Ciekaw jestem czy się wykażą, czy po prostu będą „grzać stołki”? Znając życie klub pewnie ledwo wiąże koniec z końcem, bo trenerzy, wyjazdy, sędziowie to duże wydatki, a jak dojdzie jakiś awans to koszty dodatkowo wzrosną. Więc nie chodzi o to aby im cokolwiek zabierać.

 6. Aneta Wójcik napisał(a):
  30 listopada 2014 godz. 21:49

  Myślę, że przydatna może być następująca informacja:

  „ZARZĄD ŁKS PROMNIK ŁASKARZEW ORGANIZUJE NABÓR DO SEKCJI TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT Z ROCZNIKÓW 2005,2006,2007 . SPOTKANIE ORGANIZACYJNE I PIERWSZY TRENING

  ( BEZ RAKIETEK ) ODBĘDZIE SIĘ 3 GRUDNIA 2014 O GODZINIE 17.30 ( ŚRODA ) NA HALI SPORTOWEJ W ŁASKARZEWIE PRZY ULICY KUSOCIŃSKIEGO 10 . ZAJĘCIA TRENINGOWE POPROWADZI TRENER ROBERT BARAŃSKI …” (Więcej informacji na stronie: ŁKS Promnik Łaskarzew).

  I może trener by stoczył ze mną pojedynek?
  Mojego Chrześniaka – Mateusza Winka też zapraszam do wspólnej gry.

  Do zobaczenia w któryś weekend,
  Aneta Wójcik

 7. Mateusz napisał(a):
  1 grudnia 2014 godz. 01:55

  wiesz co z tym chrześniakiem to nie afiszuj się tak…

 8. Aneta Wójcik napisał(a):
  1 grudnia 2014 godz. 21:45

  Racja Synciu..)

  Nepotyzm to …”kłopoty”

  Pozdrawiam,
  Aneta Wójcik

 9. obserwat napisał(a):
  2 grudnia 2014 godz. 21:46

  Z całym szacunkiem co do tych dwóch złośliwych komentarzy to nikt w mieście przez ostatnie lata nie zrobił tyle dla dzieci i młodzieży co chłopaki z zarządu ŁKS.
  Z tego co wiem jeszcze pare lat temu były 2 drużyny , obecnie jest 5 ( najmłodsza prowadzona przez J.Paśnika liczy prawie 30 dzieciaków).
  Proszę pokazać, która z naszych organizacji wysłała dzieci z Łaskarzewa bezpłatnie na jakąś wycieczkę?
  Dla ścisłości wyjazd do Sejmu, Stadionu Narodowego, mecz ligowy Legii i w tym tygodniu następny wyjazd na mecz Legii z Cracovią.
  W każdym wyjeździe brało udział przynajmniej 50 dzieci a gdyby istniał większy autobus, chętnych byłoby więcej. Oprócz samej wycieczki, dla wszystkich uczestników był też darmowy obiad.
  Wstydzę się czytając takie komentarze Maxa, Edwarda. Może zamiast krytykować innych pochwalą się swoją pracą?

Kalendarz

Listopad 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwum artykułów