IX Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów

DSC04040eTradycyjnie na początku lipca mieszkańcy Łaskarzewa i całego powiatu mogli podziwiać i oklaskiwać mistrzów akordeonu, występujących na „Międzynarodowym Festiwalu Akordeonistów”. W tym roku, w niedzielne popołudnie 12 lipca 2015 r. w łaskarzewskich „Alejkach” odbyła się już dziewiąta edycja tej cyklicznej imprezy. Jak co roku, na scenie pojawiły się zespoły, reprezentujące różnorodne style muzyczne i wokalne Polski oraz krajów sąsiednich.Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Łaskarzewa i Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Ogólny program Festiwalu zbliżony był do ubiegłorocznego, zmienili się jedynie występujący artyści. Jako pierwsza, o godz. 1400 zagrała Strażacka Orkiestra Dęta z Łaskarzewa. Po nich pojawili się muzycy z zespołu Replay. O 1500 odbył się koncert muzyki francuskiej w wykonaniu duetu Biela & Kwietniewski, podczas którego publiczność nie tylko słuchała muzyki, ale także tańczyła w jej takt. Następnie na scenie pojawił się najmłodszy solista festiwalu, Jakub Kołyska z Maciejowic, który znakomicie zagrał wiązankę utworów akordeonowych. Tu po nim wystąpił akordeonowy Duet Mix. Tę część festiwalu zamknął pokaz cyrkowy zespołu Słoneczka z Białorusi.

Ok. godz. 1700 nastąpiło uroczyste otwarcie festiwalu przez p. wiceburmistrz Łaskarzewa Marię Sobieskę. W części oficjalnej głos zabrali organizatorzy i goście honorowi: starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski i burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja oraz Stanisława Prządka – posłanka na Sejm RP. W swoich wystąpieniach życzyli wszystkim pięknych przeżyć i udanej zabawy.

W głównej części Festiwalu wystąpiły następujące zespoły:
Dubrovytsia z Białorusi
Balkan Express
Frument Project
Speed
Na mnie największe wrażenie zrobił zespół Frument Project (pojawił się w półfinałach programu Must Be the Music), prezentujący interesujące repertuar nowoczesnej muzyki akordeonowej, inspirowanej folkiem i stylem fusion. Najwięcej osób zgromadził jednak występ zespołu disco polo SPEED. Artyści przygotowali dla widzów swoje płyty z autografami i pozowali do zdjęć z fanami.

Festiwalowi towarzyszyło zaplecze kulinarne, zorganizowane przez OSP Łaskarzew i „Serbianki”. Były też różne atrakcje dla dzieci – m.in. zjeżdżalnie, malowanie twarzy i stoiska z różnymi interesującymi rzeczami. O godz. 2200 rozpoczęła się dyskoteka z zespołem Power, która ok. północy zakończyła imprezę festiwalową.

Opracowanie: Eryk Laskowski


Tagi: , , , ,

Jeden komentarz do “IX Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów”

  1. Jedrek napisał(a):
    17 lipca 2015 godz. 11:11

    No prosze,to juz 9.A za rok….. .Nalezy juz pomyslec o nadaniu tej”10″specjalnej oprawy.Najwyzszy czas skonczyc z impreza „odpustowa”.Pograjka na przyczepach,pyzy i napoje w cieniu drzew to troche zamalo.Moze powstanie mysl budowy amfiteatru,lub muszli koncertowej.Gdzie?Tuz obok przy parku.Nalezy tez pomyslec o rozszerzeniu zaproszonych gosci-zespolow nie tylko z sssiadow.

Kalendarz

Lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów