Czas na podsumowanie

aff0ea99b6bd91f1f85c3685bf5ba672 – sukcesy uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie w roku szkolnym 2014/2015
Uczniowie z „dwójki” w minionym roku szkolnym mogą pochwalić się wieloma sukcesami w różnych dziedzinach na szczeblu powiatu, województwa, diecezji i kraju.

Piosenka…

Piękny głos uczniów z ZS nr 2 cieszy się uznaniem i jest nagradzany w różnych przeglądach piosenek. Nie zabrakło uczniów z „łaskarzewskiej dwójki” w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijno-Patriotycznej, który odbył się w listopadzie. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Alot, Aleksandra Wiałow, Aleksandra Kuszmierek, Patrycja Balas, Aleksandra Blachowicz, Izabela Krawczyk, Malwina Rezwow. Dziewczęta z gimnazjum zespołowo zajęły I miejsce. Do konkursu zostały przygotowane przez panią Różę Siejkę.

W VI Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej, który odbył się 11 kwietnia 2015 r. w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury wzięło udział 11 drużyn. Zadaniem każdej drużyny było zaśpiewanie dwóch piosenek harcerskich. Harcerze starsi z 100. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Arbaro” zajęli I miejsce. Do konkursu harcerzy w składzie: Izabela Krawczyk, Piotr Popławski, Kinga Wiałow, Maja Konowrocka, Jagoda Szumilas przygotowała drużynowa pwd. Sylwia Larkiewicz.

Dnia 29 maja 2015 r. w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Zaprezentowały się na nim uczennice naszego gimnazjum w składzie: Malwina Rezwow, Aleksandra Kuszmierek, Aleksandra Wiałow. Wykonały utwór pt. „Twist na zdrowie” i zajęły I miejsce, kwalifikując się tym samym do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbył się w Siedlcach. Uczennice zdobyły na tym etapie II miejsce. Opiekunem śpiewających dziewcząt była pani Róża Siejka.

Prezentacje multimedialne…

W dniu 18 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbył się II etap konkursu pt. „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON RODZIN”. Była to VI edycja konkursu na najlepszą prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VI z województwa mazowieckiego. Honorowy patronat objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację dotyczącą myśli przewodniej konkursu. Autorzy wyłonionych do drugiego etapu prac zaprezentowali je osobiście Komisji Konkursowej. I miejsce na szczeblu województwa zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Łaskarzewie Zofia Blachowicz. Opiekunem uczennicy był pan Dariusz Zawadka.

Pięknie recytujemy…

Uczennice ZS nr 2 w ostatnim czasie odniosły znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich. Ich umiejętności zostały docenione na szczeblu powiatowym i diecezjalnym.

W Walentynkowym Konkursie Recytatorskim – 12.02.2015 r. z okazji 80. rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej „Miłość – tak ona jedna nie podlega upływowi czasu […] trwa” uczennica klasy VI – Wiktoria Rezwow otrzymała wyróżnienie. Do konkursu została przygotowana przez panią Barbarę Bałuk.

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Józef Stachowski – poeta z moich stron” uczennica klasy II gimnazjum Patrycja Balas zajęła 3. miejsce.

W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „Pamięci Jana Pawła II” dla szkół podstawowych, który odbył się w Mokobodach uczennica klasy V, Maja Konowrocka otrzymała wyróżnienie. W tym konkursie wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół podstawowych.

W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „Słuchajcie moich pieśni… ”, który odbył się w Grębkowie uczennica klasy IIIb gimnazjum Aleksandra Kuszmierek uzyskała I miejsce, recytując utwór „Łaska”. Uczennice do konkursów recytatorskich przygotowała pani Bożena Niewczas.

W eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego uczennica klasy IVB – Lilianna Teodorowicz zdobyła III miejsce. Jej opiekunem była pani Maria Pawelec.

Młodzi poeci odnoszą sukcesy…

W XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów o Tematyce Przyrodniczej pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II uzyskali dwa wyróżnienia:
Jan Wichowicz – uczeń klasy V – wyróżnienie plastyczne
Paulina Janisiewicz – uczennica klasy V – wyróżnienie literackie.
Uczniów przygotowała pani Bożena Niewczas.

Prace plastyczne…

Katarzyna Radzik – uczennica klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych pn. „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!” zajęła II miejsce na etapie powiatowym (na konkurs wpłynęło 161 prac z 21 szkół).

Sport…

Sportowa jesień w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie upłynęła na wielu sukcesach. Zespół dziewcząt z gimnazjum startował w otwartym Turnieju Szkół Średnich i Gimnazjalnych w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora LO Sobolew. W całym turnieju startowało 8 drużyn. Nasze dziewczęta zajęły V miejsce, a wśród gimnazjów II miejsce.

2 grudnia 2014 r. w Wildze odbył się Turniej Powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Wilga. Startowało 6 zespołów. Nasz zespół zdobył III miejsce i okazały puchar. Sukces ten to zasługa siatkarek w składzie: Balas Weronika, Balas Patrycja, Prokop Karolina, Pawelec Weronika, Alot Natalia, Haduch Natalia, Węgier Weronika, Świerczyńska Marta, Głażewska Agnieszka, Kuszmierek Aleksandra, Blachowicz Aleksandra.

29 XI 2014 r. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora szkoły. Startowało 5 szkół, a nasi chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce. Skład drużyny to: Zamojski Arek, Jankowski Michał, Brzostowski Albert, Wyrzykowski Konrad, Bednarczyk Jan, Kruszewski Miłosz, Biernat Kuba, Wirtek Damian, Wójcik Darek, Latuszek Marcin, Przybysz Maksym, Szypulski Seweryn, Michalczyk Kuba. Opiekunem siatkarek i piłkarzy był pan Jarosław Blachowicz. W finale powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt nasz zespół zdobył IV miejsce. Opiekunem zespołu była pani Justyna Rudka.

W Powiatowej Lekkoatletycznej Gimnazjadzie uczennica klasy I gimnazjum Agnieszka Głażewska zajęła I miejsce w pchnięciu kulą – do zawodów przygotowała ją pani Justyna Rudka. Natomiast uczennica klasy III B gimnazjum Natalia Haduch zajęła III miejsce w skoku w dal. Opiekunem był pan Jarosław Blachowicz.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Wymienione konkursy obejmują tylko te, które odbywały się poza szkołą. W ciągu roku w naszej szkole miały miejsce liczne konkursy odbywające się tylko wśród społeczności szkolnej. Miały one rozwijać zainteresowania uczniów w różnych dziedzinach, pokazywać talenty uczniów i uczyć zdrowej rywalizacji.

Stanisław Staszic napisał: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.” Taka idea przyświeca nauczycielom i wychowawcom z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie, którzy zachęcają swoich uczniów do rozwijania posiadanych talentów.

Opracowała: Bożena Niewczas


Tagi: , , ,

9 komentarzy do “Czas na podsumowanie”

 1. Norbi! napisał(a):
  26 lipca 2015 godz. 20:00

  Nóż sie w kieszeni otwiera jak się czyta takie bzdury pisane przez jakąś nauczycielkę i myślę ,że to jest w myśl przysłowia ;jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Zapomniała pani nauczycielka (Niewczas) napisać o wynikach egzaminu szkół podstawowych i gimnazjalnych (bo nauczaniem podobno się zajmuje)a tu ostatnie miejsca w powiecie.A wypłaty są za niby naukę brane .”Takie będą Rzeczypospolite,jakie ich młodzieży chowanie”ŻENADA! no ale nie ma się co dziwić jak podobno szkołą rządzi sekretarka.

 2. Niewczas napisał(a):
  27 lipca 2015 godz. 11:08

  Twój komentarz Norbi obraża przede wszystkim uczniów, którzy ciężko pracowali na osiągnięcia nazwane przez Ciebie bzdurami. Trzeba o tym pisać, ponieważ w ten sposób zachęcamy naszych wychowanków do rozwijania swoich zainteresowań. Przykro jest czytać, że ja się przez 34 lata zajmuję się ,,niby” nauczaniem. Przez te lata wychowałam wielu wartościowych ludzi. Natomiast wyniki egzaminów zależą od grupy uczniów, z którymi pracujemy. W ubiegłym roku te wyniki były bardzo dobre, szkoda że jesteś tak krótkowzroczny i patrzysz na jeden rok, i to jeszcze nie mając do końca prawdziwych informacji. Pozdrawiam człowieka, który tak nie lubi nauczycieli.

 3. Bedok napisał(a):
  27 lipca 2015 godz. 11:13

  Norbi! – z tego co mi się wydaję to ostatnie miejsce miała gmina Łaskarzew a nie miasto 😀

 4. uczeń napisał(a):
  27 lipca 2015 godz. 12:15

  Norbi, jak możesz tak pisać. Moje nazwisko jest w tym artykule. Jestem dumna, że moja nauczycielka o tym napisała. Wyniki mamy takie, jak się uczyliśmy. Ja się dostałam do wybranej szkoły, a z tego co wiem, koledzy i koleżanki też. Jak kogos nie lubisz, to nie musisz obrażać. Swoją pierwsza szkołę bardzo lubiłam i zawsze będę ją mile wspominać.

 5. obserwator napisał(a):
  27 lipca 2015 godz. 18:28

  Norbi to taki typowy „polaczek” coś się dzieje źle . Nie dzieje się źle . Siedzi nic nie robi i się nie wychyla. A jak już coś ktoś zrobił to tylko jedno krytyka zero pochwały. Słucha plotek bo podbo ktoś tam coś. Pokusze się o stwierdzenie że Norbi chodzi zapewne w sadałach i skarpetach jak przystalo na takiego eksperta. Nosi wszystko w torebce z biedronki. I narzeka bo ktoś sie uczył i zarabia a on po podstawówce nie ma pracy. siedzi w dole i nikt nie może sie wychylić tylko wszystkich ciagniemy w dół!

  A i dwie kwestie tu warto poruszyć .
  1. Nauczyciel to jedno moze się starać a jak dziecko głupie to nic nie pomoże. Najlepiej zrzucić wszystko na jedną stronę 🙂
  A patrzeć na poziom zachowania nastolatków dzisiejszych poszukał bym tak problemu.
  2. Nobi masz tu lik do wyników egazminu bo mi się wydaje ze z czytaniem też masz problemy 🙂
  http://www.wirtualnygarwolin.pl/edukacja/6319-procenty-gimnazjalistow

 6. Ola napisał(a):
  28 lipca 2015 godz. 00:04

  A ja tam w ogólności zgadzam się z Norbim.
  Oczywiście świetnie, że dzieciaki odnoszą sukcesy w konkursach recytatorksich, że świetnie śpiewaja itd – gratuluję i im i ich opiekunom!
  Tylko, że w szkole jakby nie o to chodzi…
  Szkoła ma przede wszystkim uczyć – polskiego, matematyki, przyrody itd, a o tym i sukcesach na tym polu w artykule ani słowa.
  Czy mamy „głupsze dzieci” (ad @Obserwator) niż w innych gminach?! Chyba człowieku przesadziłeś!!!!
  Nie mówię tu o winie nauczycieli, ale jakoś tak wychodzi, że łaskarzewskie szkoły nie mają najlepszej opinii….

 7. Obserwator napisał(a):
  28 lipca 2015 godz. 14:03

  Ola chyba uderzyłaś w sedno sprawy . „Czy mamy „głupsze dzieci” (ad @Obserwator) niż w innych gminach? ” A dlaczego nie iść tym tropem. Może faktycznie mamy dzieci głupsze nic w innych powiatach. Ktoś musi być lepszy ktoś gorszy. Albo może inny punkt widzenia bardziej leniwe i nie przypilnowane i stąd takie a nie inne wyniki. Rodzice ledwo wiążą koniec z końcem pracuję po 10-12 godzin jeżdżą w pociągach po 4 h do pracy i nie mają czasu aby przypilnować dziecko. Buty przestały iść wyniki w nauce spadły jakaś zależność jest. Jest wiele teorii Ja nie bronię nauczycieli bo myślę że prawda leży po środku i jest wiele składnych na te wyniki. Ola rozwijanie swoich zdolności takich jak nauka śpiewania, recytowanie , zwody sportowe może przynieść czasami więcej pożytku niż przyroda czy chemia . Bo patrząc na zarobki muzyków i sportowców a patrząc na zarobki chemika to jest różnica 🙂 Pozwól rozwijać się dzieciom na tle którym się dobrze czują a nie krytykujesz . Bo jak widać może w szkole pod względem nauki nie są orłami ale na tle innych gmin i powiatów radzą sobie całkiem nieźle . Więc lepszy rydz niż nic.

 8. Niewczas napisał(a):
  28 lipca 2015 godz. 18:01

  Olu. chyba nie znasz programu nauczania. Aby osiągnąć sukces w każdym z tych konkursów, trzeba posiąść wiedzę z różnych przedmiotów. Doszłam do wniosku,że nie warto pisać o sukcesach uczniów, którzy rozsławiają nasze miasto w Polsce. Lepiej siedzieć cicho i bać się własnego cienia. Niestety nie jestem taką osobą. W Łaskarzewie się urodziłam, z tym miastem jestem związana przez całe życie. Cieszę się z sukcesów swoich wychowanków, którzy ukończyli studia i zajmują ważne stanowiska( a ukończyli tylko szkołę w Łaskarzewie)Zastanawiam się , kogo zabolało to, że mamy zdolne dzieci i się nimi chwalimy. Zamiast słów pochwały i gratulacji, zawracamy kijem Wisłę. Trochę więcej życzliwości do ludzi i szacunku do nauczycieli, którzy starają się promować młodych ludzi z Łaskarzewa. Pozdrawiam, autorka artykułu.

 9. Aneta Wójcik napisał(a):
  29 lipca 2015 godz. 13:38

  Witam Wszystkich Komentatorów niezależnie od „ostrości” ich wypowiedzi.
  Szczególnie jednak zwracam się do Bohaterów tego artykułu – uczestników konkursów (zawodów) oraz ich promotorów.

  Pełna podziwu gratuluję Wam sukcesów.

  PS. W 2005 roku otrzymałam od TPD ładnie wydany tomik pięknych wierszy a autorami niektórych z nich byli uczniowie Szkoły nr 2. Czy Władze Szkoły posiadają w swoich zbiorach tę publikację? Jeśli nie – chętnie ją przekażę z nadzieją, że będzie ona asumptem do kolejnych sukcesów.

  Czekam na kolejne relacje ze zwycięstw Łaskarzewian (czy jak chcą inni Łaskarzewiaków).

  Wszystkich wakacyjnie pozdrawiam,
  Aneta Wójcik

Kalendarz

Lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów