Harcerskie rozesłanie na obozy

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w Łaskarzewie odbyło się Rozesłanie na Obozy środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy. Wydarzenie przebiegło w harcerskim stylu – rozpoczęło się grą dla harcerzy z drużyn z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa oraz zbiórką dla wilczków z Pilawy i Łaskarzewa, punkt centralny stanowiła Msza Święta, a zakończył je Apel Rozesłania.
W części przed mszą, harcerze wczuli się w rolę żołnierzy I wojny światowej, doświadczając ich rozterek, problemów i przygód. Zwycięzcą tej gry został zastęp Lis z 1. Drużyny Łaskarzewskiej bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wilczki z Pilawy gotowali obiad, po czym wraz z wilczkami z Łaskarzewa przeżyli serię gier i zabaw.

Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Mariusz Szyszko, ks. Adam Woźniak, duszpasterz środowiska łaskarzewskiego Skautów Europy, wygłosił homilię, podczas której między innymi zachęcał do tego, aby letnie obozy i wędrówki przeżywać razem z Panem Bogiem, jadąc na nie w stanie łaski uświęcającej.

Na Apelu hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy hm. Emil Piotr Zawadka HR oraz hufcowa 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego phm. Magdalena Żochowska HR przeczytali rozkaz, w którego treści znalazły się słowa podzięki za rok wilczkowych i harcerskich przygód oraz zachęty do owocnego przeżywania czasu obozów letnich. Na zakończenie skauci oraz rodzice środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy wznieśli okrzyk „Ad Mariam Europa!”

Dla szefów 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy dopełnieniem rozesłania była nocna Rada Hufca, w czasie której podsumowali rok jego pracy.

Krzysztof Olaf Żochowski HO


Tagi: , , ,

Jeden komentarz do “Harcerskie rozesłanie na obozy”

 1. obserwator napisał(a):
  10 lipca 2017 godz. 18:24

  W zasadzie to nie warto o tym pisać, przy okazji tak pięknego ROZESŁANIA młodzieży „europejskiej” na obozy.
  Ale jeden obraz mnie zasmucił.
  Jest to 8-my obraz o nazwie własnej DSC04803_s.
  Chodzi mi o tło na tle którego stoi grupa osób z Księdzem, czyli zawstydzające ruiny przedwojennej i tuż powojennej siedziby Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM).
  Potem była tam sala katechetyczna …

  Tam tkwią korzenie obecnych postaw Katolickiej Młodzieży Łaskarzewa.

  Rozumiem, że SKAUCI EUROPY to brzmi dumnie.

  Ale tak zapomnieć i zaniedbywać własne KORZENIE.

  Trochę mi wstyd, gdy idąc ze znajomymi na spacer ul, Kolejową napomykam, że chodziłem tu na religię …
  SKAUCI EUROPY, wy też będziecie kiedyś coś powspominać po latach.

  Macie jakieś obiekty, zebrane pamiątki?

  Przecież przed Waszym narodzeniem też istniał świat, ludzie też chodzili do Kościoła i spotykali się w salkach KSM, gdzie w latach 40-tych kwitło bujne życie kulturalne, bo nie było TV i Internetu

  Pod rozwagę to poddaję, bo życie szybko mija, a społeczeństwo które nie dba o swoją historię, zasługuję na ANIHILACJĘ, szczególnie w tak dużym ZBIORZE jak EUROPA.

  Czy chcemy zniknąć?

Kalendarz

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów