Paweł Majewski w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Paweł MajewskiPochodzący z terenu Łaskarzewa Paweł Majewski objął dziś funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do tej pory był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Wśród jego nowych obowiązków znajdą się m.in. sprawy paszportowe, sprawy związane z funkcjonowaniem numeru 112 i Centrów Powiadamiania Ratunkowego oraz teleinformatyka MSWiA.
Majewski jest ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości od grudnia 2015 r. Najpierw jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezes Rady Ministrów odpowiadał za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu, w październiku 2016 r. został wiceministrem cyfryzacji. Zastępcą Joachima Brudzińskiego w MSWiA został w wyniku styczniowej rekonstrukcji rządu.

Pod koniec zeszłego roku premier Beatę Szydło zastąpił dotychczasowy wicepremier Mateusz Morawiecki. W następstwie rekonstrukcji rządu doszło do zmian w kilku resortach. Stanowisko straciła m.in. minister cyfryzacji Anna Streżyńska, a dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak objął tekę Ministra Obrony Narodowej w miejsce Antoniego Macierewicza. Majewski znalazł się w ekipie dotychczasowego szefa struktur i wiceprezesa PiS Brudzińskiego, który będzie kierować resortem zarządzanym dotąd przez Błaszczaka.

„Propozycja współpracy od ministra Brudzińskiego jest dla mnie wielkim zaszczytem, bo pozwala być nadal w drużynie, która realizuje dobrą zmianę w Polsce. Jestem też wdzięczny pani premier Beacie Szydło, bo dzięki niej trafiłem przed dwoma laty do rządu. Decyzja premiera Morawieckiego o mojej nominacji do resortu to dla mnie duże zobowiązanie do realizacji celów jego gabinetu. W resorcie będę chciał zapracować na kredyt zaufania jakim zostałem obdarzony. Jestem również do dyspozycji parlamentarzystów, samorządowców i mieszkańców w naszym regionie” – mówi Majewski.

Majewski zanim znalazł się w rządzie pracował jako dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Po dwóch latach rządu Prawa i Sprawiedliwości zmieniły się też rządowe role innych polityków związanych z naszym regionem. Pochodzący z Gminy Trojanów Henryk Kowalczyk zastąpił Jana Szyszkę na funkcji ministra środowiska. Z rządem pożegnała się przedstawicielka okręgu wyborczego nr 18, na którego terenie leży powiat garwoliński, mianowicie: wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka. Krzysztof Tchórzewski pozostaje ministrem energii, zaś Marek Zagórski pozostał sekretarzem stanu w ministerstwie cyfryzacji i zarządza resortem do czasu znalezienia następcy Streżyńskiej. Zmiany w rządzie nie mają wpływu na obowiązki innych parlamentarzystów związanych z ziemią garwolińską.

/opracowano na podst. materiałów prasowych/

Tagi: ,

Komentowanie zamknięte.

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum artykułów