„Koncert dla Niezłomnych”

W niedzielę 4 marca 2018 r. w kościele parafialnym w Łaskarzewie odbył się Koncert ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Wydarzenie związane było z obchodzonym corocznie 1 marca świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Była to forma uczczenia pamięci żołnierzy z różnych formacji niepodległościowych, którzy po II wojnie nie pogodzili się z kolejną okupacją i kontynuowali walkę zbrojną o niepodległość.

Wystąpili harcerze, harcerki i wilczki z łaskarzewskiego środowiska Skautów Europy, wspierani przez rodziców i przyjaciół, wśród nich: Julia, Ula i Łucja Kołyska, Ala Gromadzka, Lila Teodorowicz, Zosia Wójcik, Natalia Mazurek, Małgosia, Kasia, Emilka, Anna i Maciej Laskowscy, Paulina i Mirosław Wnuk, Rafał Przybysz, Marek Ziędalski. Partie solowe wykonywał hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego FSE Emil Zawadka. Śpiewakom towarzyszyli muzycy – Jakub Kołyska (akordeon) oraz Emil Komorniczak i zespół Dynamic (gitara, perkusja, nagłośnienie).

Wszyscy zgromadzeni w kościele aktywnie włączyli się w wykonywanie pieśni antykomunistycznego powstania, takich jak: „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Hej, my partyzanci wolni ludzie” czy „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Jak mówili uczestnicy koncertu – „Miało się wrażenie, że śpiewa cały kościół”. Na koniec, młodych artystów nagrodzono owacjami na stojąco.

To już drugi taki koncert w Łaskarzewie, poprzedni odbył się rok temu. Ich inicjatorem i głównym organizatorem jest Anna Laskowska. Jak przekazała „NS”: „W imieniu organizatorów kieruję podziękowania do wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu koncertu i w nim uczestniczyły, zwłaszcza do młodych wykonawców i ich rodziców oraz do wszystkim, którzy wsparli organizację występu – w szczególności kierownikowi i pracownikom DPT „Bajka” oraz proboszczowi i księżom Parafii w Łaskarzewie, którzy objęli inicjatywę swoim patronatem.”

Piosenek Żołnierzy Niezłomnych posłuchać można było także 10 marca, podczas III Łaskarzewskiego Maratonu Filmowego, z którego niebawem zamieścimy relację.

Opracowanie: Naczelny


Tagi: , , , ,

Komentowanie zamknięte.

Kalendarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów