Ratujmy Alejki – uzupełnienie

20180328_153453-RatujmyAlejkiBudowy parkingu w Alejkach omawiana była na posiedzeniu Rady Miasta Łaskarzewa w środę 28 marca br. Radny Włodzimierz Paziewski, członek Zarządu Wspólnoty Gruntowej, wyjaśnił, że pomysł budowy jest własną inicjatywą Wspólnoty i nie wyszedł ze strony burmistrza Łaskarzewa. W związku z tym przepraszam Czytelników „Naszych Spraw” za zamieszczenie niepotwierdzonej informacji (wprowadziłem też stosowną korektę w poprzednim artykule). Niestety, z wypowiedzi W. Paziewskiego wynika, że Wspólnota jest zdecydowana na realizację tej inwestycji w Alejkach. Okazało się przy tym, że budowa parkingu wiązać się będzie z wprowadzeniem zakazu parkowania przy szkole (wg. W. Paziewskiego chodzi o to, by w tym miejscu był szeroki i ułatwiony przejazd dla samochodów). Jednym zdaniem – planowane jest zbudowanie szerokiej arterii dojazdowej do cmentarza. Obawiam się, że będzie to jeszcze gorsze dla Alejek niż budowa parkingu. Spowoduje to zwiększenie ruchu samochodowego obok Szkoły Nr 1. A skoro parking będzie po drugiej stronie ulicy, to wysiadające i wsiadające dzieci będą za każdym razem musiały przejść przez drogę. Przy okazji więc zwiększy się też znacząco zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów.

Koncepcja budowy parkingu, promowana przez Zarząd Wspólnoty, jest błędna i przyczyni się do degradacji Alejek jako parku miejskiego. Wydaje się, że najrozsądniej byłoby zainwestować w drogi po drugiej stronie cmentarza – czyli bezpośredni dojazd od strony ul. Garwolińskiej oraz przez osiedle Ogrody (zwłaszcza, że np. przedłużenie asfaltu na ul. Grzybowej ułatwiłoby przy okazji życie mieszkańcom tego osiedla). Jeszcze raz zwracam się więc z apelem do mieszkańców Łaskarzewa o wywieranie nacisku na władze Wspólnoty Gruntowej by odstąpiły one od pomysłu budowy parkingu na terenie Alejek.

Zwracam się także z prośbą do władz Łaskarzewa aby swoim autorytetem wpłynęły na zmianę decyzji Zarządu Wspólnoty Gruntowej.

Natomiast osobom mającym wątpliwości, co powinno być wykonane jako pierwsze, dedykuję zdjęcie drogi do cmentarza od strony ul. Garwolińskiej – samochodem nie da się tam pojechać szybciej niż z prędkością pieszego a po deszczu pojazdy zapadają się w grzęzawisku.

Opracowanie: Eryk Laskowski

Tagi: , , ,

4 komentarze do “Ratujmy Alejki – uzupełnienie”

 1. brrrrrrrrrrrrrr napisał(a):
  29 marca 2018 godz. 17:19

  Szyszko i Świtalski napisał(a):
  19 marca 2018 godz. 20:39

  Chyba ktoś tej zimy zbyt małą czapkę nosił, która zbyt mocno czerep uciskała, że na taki pomysł wpadł.

  Szkoła znajduje się na działce o nr. 1527 jej powierzchnia to ok. 38786 mkw (prawie 4 hektary!). Działka ta obejmuje swym zasięgiem teren, na którym stoi szkoła wraz z terenem przyległym, teren pomiędzy szkołą a przedszkolem, na którym znajdują się drewniane domki oraz cały teren, na którym znajduje się boisko ŁKS Promnik włącznie z piaszczystymi nieużytkami, które znajdują się pomiędzy szkołą a boiskiem, do których prowadzą stare zaniedbane szerokie betonowe schody (tzw.schody donikąd). Jak słusznie zauważył „Tolek Banan” szkoła ma już swój parking na tyłach no, chyba że parking ten stał się już prywatnym parkingiem nauczycieli mieszkających w szkole. Trawnik przed szkołą to też bardzo dobre miejsce na parking, tym bardziej że nie trzeba wycinać 120-letnich sosen, które rosną w Alejkach. Jeżeli jeszcze mało mają terenu pod parking, to zawsze można wykorzystać plac przed szkołą, na którym stoi maszt gdzie dojechać można byłoby objeżdżając szkołę od strony dawnych toalet. Następne miejsce to już wcześniej wspomniane nieużytki piaszczyste pomiędzy szkołą a boiskiem gdzie dojechać można ul Przedszkolną od Alejek i od Kusocińskiego gdzie jak sprawdziłem, mają one powierzchnię ok. 4934 mkw. Skoro parking ma mieć 400 mkw, to ten plac zaspokoi ich zapotrzebowanie na setki lat. Trawnik przed szkołą nie licząc chodnika przy ulicy i chodnika przy szkole to dodatkowe ok. 677 mkw (to miejsce na parking będzie najlepsze). Plac, na którym stoi masz to dodatkowe ok.712 mkw. Można tam dojechać objeżdżając szkołę lub od strony letniska. A plac na tyłach szkoły (koło kotłowni) ma ok. 1000 mkw.

  Więc ja się pytam jaki interes jest i kto go ma w wycinaniu drzew w Parku Alejki pod parking?

  Normalnie Szyszko i Świtalski się w grobach przewracają…

 2. brrrrrrrrrrrrrr napisał(a):
  29 marca 2018 godz. 17:20

  Tyle propozycji. Czy Władni od Alejek dadzą radę wybrać rozsądną, czy już ich zaciemniło?

 3. szachuje napisał(a):
  5 kwietnia 2018 godz. 10:28

  Proponuję osobnika paździocha rozliczyć już w najbliższych wyborach. Kolejny raz apeluję o pozbawienie go jakichkolwiek funkcji w radzie i w komisjach – poza oczywiście gołym mandatem radnego. Nie wiem czy w tej pseudowspólnocie gruntowej są inni wybrańcy (bo się nie znam i nie chciało mi się tracić cennego czasu na sprawdzanie), ale jeśli są, apeluję o działanie wobec nich jak wyżej. A co mi się otwiera w kieszeni na myśl o wielkich kuźwa działaczach ze wspólnoty, którzy wpadają na tak genialne pomysły jak parking w środku zabytkowego parku, to chyba jasne. Idealnym rozwiązaniem archaicznego i jak widać niedemokratycznego (wręcz feudalnego) systemu zarządzania dobrem wspólnym byłoby w tym konkretnym wypadku zlikwidowanie tego dziwnego tworu jakim jest wspólnota gruntowa, przejęcie terenu przez miasto i zgłoszenie jako zabytku. Wówczas byłaby względna pewność, że następny mundry, choćby był samym wojewodą (o burmistrzu nie wspominając), musiałby się naprawdę sporo napocić żeby w takim miejscu wyrządzić jakieś kretyńskie szkody. ŁAPY PRECZ O ALEJEK DARMOZJADY, NIEROBY I NIEUKI! Serdeczna prośba do nadredaktora o dalsze monitorowanie sytuacji i nagłaśnianie sprawy, bo myślę że nawet jeśli ci idioci nie pójdą po rozum do tych pustych pryszczy co im wyrosły na szyi, to bez problemu zablokujemy maszyny, które pojawią się na ewentualnym placu budowy, a ja osobiście zadbam o minimum dwie ekipy tv… I się będzie paździoch jeden z drugim jąkał przed kamerą, albo uciekał po pdwórkach jak kiedyś larry. Czuwaj! P.S. Przewodniczącego rady zobowiązuję do podjęcia stanowczych działań. Oczekuję minimum uchwały rady stanowczo potępiającej planowane działania, a wszelka inicjatywa blokująca będzie sporym plusem dla rozsądnie myślących wybrańców.

 4. a-z napisał(a):
  25 kwietnia 2018 godz. 23:47

  co ja się dowiaduję?! toż to SKANDAL!!!!!!!!!!! po moim trupie!

Kalendarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów