Galeria „NS” – pierwsze prace

Latem 2010 roku w Łaskarzewie – w „Stodole” – odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci, zorganizowane przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki (http://www.mckis.waw.pl/), w ramach akcji „Lato na wsi”. Powstały setki ciekawych prac – niestety, tylko nieliczne mogły wziąć udział w konkursie przeprowadzonym przez wyżej wymienioną instytucję.
Za najlepsze dzieło została uznana praca Natalii Urawskiej, natomiast II miejsce zajęła Jagoda Szumilas. Ponadto specjalne wyróżnienie przyznano dla Oli Wiałow.
Chciałam podziękować dzieciom za tak liczny udział w wakacyjnych warsztatach oraz Urzędowi Miasta Łaskarzewa i Stowarzyszeniu Centrum Integracyjno Animacyjne (CIA) za zakup materiałów plastycznych i zorganizowanie „słodkiego wernisażu”.

Podczas warsztatów większość prac wykonana została techniką pasteli suchej i pasteli olejnej, stosowano także technikę kolażu oraz, do malowania, farby tempery. Praca rzeźbiarskie wykonano w glinie. Powstały dzieła bardzo różne w stylu i ekspresji, spośród których przedstawimy Państwu dwie pracy laureatów: Natalii Urawskeij oraz Jagody Szumilas.

"Dziewczynka" Natalia Urawska lat 11

"Dziewczynka" Natalia Urawska lat 11

Natalia Urawska jest uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łaskarzewie. Natalia namalowała, w technice pasteli suchej, piękny, słoneczny portret dziewczynki na tle błękitnych gór.

"Sikorka" Jagoda Szumilas lat 8

"Sikorka" Jagoda Szumilas lat 8

Jagoda Szumilas jest uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaskarzewie. Jagoda namalowała pastelą olejną dobrze odżywioną sikorkę, siedzącą na gałęzi, z miseczkami na ziarno i wodę.

Opracowała: Ewa Szumilas

Tagi: ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

luty 2011
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Archiwum artykułów