Piknik Rycerski w Alejkach

piknik-rycerski-alejki-4bPiątego czerwca w niedzielę w łaskarzewskim parku „Alejki” zorganizowaliśmy piknik rycerski z okazji Dnia Dziecka.piknik-rycerski-alejki-4d Specjalnie na tą okazję do naszego miasta zawitała grupa inscenizacji historycznej Ars Historica, która zaprezentowała pokaz walk rycerskich oraz przeprowadziła turnieje i zabawy rycerskie.piknik-rycerski-alejki-4a Z atrakcji mogli skorzystać nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, ale także młodzież i rodzice. Śmiechu i zabawy było co niemiara choć były także momenty grozy, można powiedzieć, że polała się nawet krew.piknik-rycerski-alejki-4c Oczywiście wszystko z godnie ze scenariuszem inscenizacji.
Dzieci i dorośli bardzo chętnie brali udział także w zabawach plebejskich i turnieju łuczniczym. Najmłodsi jeździli kucykami lub skakali na dmuchawcach i ustawiali się w kolejce do umalowania buźki.

piknik-rycerski-alejki-3Tego dnia odbył się także Finał Konkursu Talentów Muzycznych. Wzięło w nim udział siedmioro dzieci w wieku 11-13 lat. Główną nagrodę zdobyła Aneta Popławska, która wykonała „Time to say doodbye”. Wyróżnienia przyznano Beacie Jaworskiej za „Czerwone Korale”, i Kamilowi Komorowskiemu za „Piękniejszą” Kasy. W tegorocznym jury zasiadła Burmistrz Miasta Pani Lidia Sopel–Sereja, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Małgorzata Seremak, Kierownik Biblioteki Miejskiej Pani Elżbieta Paśnicka, oraz sponsorzy Konkursu Talentów Państwo Teresa i Zenon Tomaszek.

piknik-rycerski-alejki-1Po koncercie formacja taneczna Studia Tańca DUET dała pokaż taneczny do muzyki M. Jackson’a „Ghost”. Podczas Pikniku odbył się także konkurs wiedzy o literaturze. Uczestnicy odgadywali z króciutkich rymowanek z jakiego pochodzą wiersza lub bajki, musieli odgadnąć tytuł, lub podać głównego bohatera w nagrodę dostali słodycze.

Do późnych godzin nocnych bawił nas zespół POWER, a do bufetu zapraszały członkinie KG „Serbianki” na tradycyjne menu pyzy, pierożki, a także specjalnie dla dzieci przygotowane frytki.

Dziękujemy firmom TOP MARKET, HYDROTEX, STAMAR, a także zespołowi POWER i KG „Serbianki” za pomoc w organizacji imprezy.

piknik-rycerski-alejki-2Piknik w Alejkach był także okazją do spotkania i podpisania umowy przez przedstawicieli organizacji realizujących projekt „Pozytywna Energia”. Więcej o tym projekcie można się dowiedzieć z artykułów na stronach „Naszych Spraw”: tutaj i tutaj. Umowa o współpracy partnerskiej spisana została przez organizacje tworzące Partnerstwo „Pozytywna Energia” (SCIA, KG „Serbianki”, KS „Sporting” Łaskarzew, Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej) oraz urzędy i jednostki współpracujące przy realizacji projektu (Urząd Miasta Łaskarzew, Urząd Gminy, Szkoły i Zespoły Szkół na terenie Miasta i Gminy, Biblioteki Publiczne, OSP Łaskarzew, DTP „Bajka”, Koło Gospodyń Sośninka).

Monika Walenda
Kierownik DPT „Bajka” w Łaskarzewie

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2011
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów