Cegiełka dla najmłodszych Łaskarzewian

Nivea

kliknij i głosuj

W minionym, 2010 roku nie popisali się zarówno ustępujący rajcy jak i ówczesny burmistrz. Przyznaną dotację celową na budowę placu zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” w kwocie 55 tys. zł miasto musiało zwrócić. Powód – opieszałość w podejściu do tematu, oraz brak w kasie środków na wkład własny. Na nic zdały się podejmowane (jak zwykle) w ostatniej chwili działania z przesunięciem środków. Pieniędzy i tak zabrakło, a przede wszystkim zabrakło już czasu na realizację inwestycji.

Problem więc pozostał, bo w 2012 roku trafią do szkoły 6-latki, a ta nie będzie odpowiednio przygotowana. Istnieje, co prawda szansa na ponowne aplikowanie o dotację w bieżącym roku, z docelową realizacją w 2012r., jednakże miasto będzie musiało dołożyć 50% wartości inwestycji. Jak wyglądają na dziś finanse miasta? Kasa jest pusta…

Dość niespodziewanie pojawiła się możliwość pomocy przez nas – mieszkańców. Nie będzie to materialna forma pomocy, tylko bardziej wykazanie się dojrzałością społeczeństwa obywatelskiego, zwarcie szeregów i spontaniczne przyłączenie się do pięknej akcji – 100 placów zabaw na 100 lat NIVEA. Taką inicjatywę podjęła znana poznańska firma Nivea, wspólnie z innymi partnerami. Łaskarzew zgłosił swój udział, spełniając wymogi określone w regulaminie.

W dużym skrócie, wygląda to tak:

 • Firma Nivea ufunduje place zabaw dla 100 lokalizacji w Polsce, które zwyciężą w drodze głosowania poprzez Internet
 • My, mieszkańcy i sympatycy Łaskarzewa włączamy się do akcji i codziennie oddajemy swoje głosy na naszą lokalizację
 • Akcja jest długoterminowa – rozpoczęła się 6 czerwca i będzie trwać do 31 października b.r.
 • Musi to być ruch masowy i spontaniczny, bo tylko wtedy mamy szansę „załapać się” do pierwszej „100-tki”
 • Nie zrażamy się obecnym odległym miejscem, zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, znajomych i systematycznie, codziennie klikamy (głosujemy) aż do 31 października.

Jak włączyć się do akcji? To bardzo proste – wystarczy kliknąć TUTAJ lub wpisać w przeglądarce adres: www.100latnivea.pl/glosowanie Po wejściu na stronę musimy się zarejestrować:

 • klikamy zakładkę „Zarejestruj się”
 • podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres poczty elektronicznej
 • wymyślamy swoją nazwę użytkownika i ustalamy hasło do logowania
 • odbieramy swoją pocztę – potwierdzamy rejestrację
 • możemy już zalogować się na założone konto
 • wybieramy lokalizację Łaskarzew i klikamy „Głosuj” – pojawi się magiczny ekran z napisem „Dziękujemy za oddanie głosu”
 • strona głosowania „zapamiętała” wybór naszej lokalizacji i już następnym razem mamy bezpośredni dostęp do głosowania na Łaskarzew – oddajemy 1 głos na dobę
 • czynimy to codziennie, systematycznie aż do osiągnięcia celu – prawda, że proste?

Szanowni Państwo – serdecznie zachęcam do włączenia się do akcji, to nic nie kosztuje, wystarczy poświęcić 2-3 minuty każdego dnia, np. po śniadaniu, przy kawie. Każdy oddany głos powoduje, że nasze szanse rosną – możemy dołożyć naszą cegiełkę w akcji na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Szczególnie zachęcam i apeluję do młodzieży i dzieciaków – są wakacje, ale prawie w każdym domu jest komputer z Internetem. Wy wiecie jak to zrobić, włączcie się do tej pięknej akcji, pomóżcie dorosłym, którzy mniej pewnie poruszają się w necie, załóżcie im konto i głosujcie całymi rodzinami!!! Uruchomcie temat na Facebooku i zaangażujcie swoich znajomych. Pokażcie, że Łaskarzew potrafi się zmobilizować i zorganizować!!!

Opracował: terek

Tagi: ,

2 komentarze do “Cegiełka dla najmłodszych Łaskarzewian”

 1. ala napisał(a):
  28 czerwca 2011 godz. 12:43

  Mam pytanie do mieszkańców:
  Dlaczego wszyscy tylko potraficie narzekać że w mieście nic się nie dzieje a gdy jest organizowana tego typu akcja tak niewielu z Was bierze w niej udział?!

 2. Radames napisał(a):
  2 lipca 2011 godz. 13:24

  Ten wspomniany oportunizm laskarzewiakow wpisany jest w geny jakie otrzymalismy po latach niewoli i okupacji,a to nie byl maly czas.Tak wiec uwazamy ze ten kto reprezentuje wladze ten jest naszym wrogiem i przeciwnikiem,bez wzgledu jakim on by nie byl,a jest tym bardziej smieszne ze tych swoich „wrogow” wybieramy sami.Ludzie czas najwyzszy zmienic te poglady,demo-kracja oznacza ze musimy podporzadkowac sie tym ktorzy sa w wiekszosci.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2011
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów