Warsztaty „Lato na wsi”

"Dziewczynka" Natalia Urawska lat 11Warsztaty „Lato na wsi” startują w Łaskarzewie 4 lipca (poniedziałek), o godz. 1100 spotkaniem ze wszystkimi uczestnikami w lokalu głównym tj. „Stodole” w Alejkach. Zajęcia będą też odbywały się w siedzibie CIA – ul. Alejowa 13, nad „Bajką”. Projekt potrwa do 17 lipca i zakończony zostanie uroczystym podsumowaniem, wystawą prac oraz piknikiem dla uczestników, rodziców i osób zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Projekt realizowany jest przy współpracy Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki (inicjatora akcji, http://www.mckis.waw.pl/), Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień, Stowarzyszenia CIA, Koła Gospodyń „Serbianki” i Urzędu Miasta Łaskarzew.

Warsztaty plastyczne „Lato na wsi” odbywają się co roku w okresie wakacyjnym, a organizowane są z myślą o dzieciach i młodzieży mazowieckich miasteczek i wsi. Podstawowym i najważniejszym celem tej akcji jest umożliwienie uczestnikom warsztatów poznanie nowych technik plastycznych, nieobjętych nauczaniem w szkołach podstawowych. Ze wszystkich powstałych prac wybierana jest przez jury setka najlepszych, która tworzy kolekcję eksponowaną w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. (ze strony projektu)

W tym roku przewidziane jest utworzenie dwóch grup warsztatowych, spotykających się na przemian co drugi dzień. Oferta wzbogacona jest o kurs fotograficzny i obróbkę komputerową zdjęć, jak również o pracę terapeuty dla osób potrzebujących. Uczestnicy pod kierunkiem Gospodyń z KG „Serbianki” będą mieli możliwość samodzielnego przygotowania prostych posiłków i napojów (kanapki, sałatki i w zależności od zaangażowania i umiejętności inne kulinaria). Prowadzące zajęcia to pp. Ewa Szumilas i Małgorzata Dąbrowska.

Tagi: ,

Jeden komentarz do “Warsztaty „Lato na wsi””

  1. Nasze Sprawy » Archiwum » Wernisaż „Lato na wsi” napisał(a):
    15 lipca 2011 godz. 15:32

    […] wernisaż wystawy prac plastycznych, wykonanych podczas warsztatów „Lato na wsi” (szczegóły tutaj). W szczególności zapraszamy rodziców i rodziny dzieci biorących udział w warsztatach, ale […]

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2011
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów