„Snajper” Sośninka – sportowa wizytówka gminy Łaskarzew

KS SnajperCoraz więcej osób już wie, że w naszej okolicy oprócz takich klubów piłkarskich jak „Promnik” Łaskarzew, czy „Sporting” Łaskarzew, istnieje Klub Sportowy „Snajper” Sośninka. Drużyna ta została założona przez chłopaków z miejscowości Sośninka w gminie Łaskarzew. Oficjalnie stowarzyszenie LZS „Snajper” działa już od kwietnia 2009 roku. Natomiast od 2011 roku „Snajper” stał się formalnie klubem sportowym. Działalność klubu jest ukierunkowana wyłącznie na piłkę nożną. Od samego początku istnienia klubu Prezesem Zarządu jest Damian Richert.

KS SnajperKS „Snajper” Sośninka od 2009 roku występuje w lidze LZS organizowanej przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie i Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Już w swoim debiutanckim sezonie chłopaki z Sośninki wygrali ligę, co wprawiło wielu sympatyków ligi w spore zdziwienie i zaskoczenie, a w szczególności sympatyków i zawodników drużyn od lat w lidze dominujących, tj. Hetmana Sulbiny, Płomienia Górki, czy Victorii Rębków. Drugi sezon w tej lidze był jeszcze lepszy. Snajper Sośninka wygrał go ponownie z dużą przewagą nad pozostałymi ekipami(liga łącznie liczyła 14 ekip) i obronił tytuł Mistrza LZS. W tym roku Zarząd KS „Snajper” planuje zgłosić drużynę do rozgrywek ligowych organizowanych przez MZPN. KS SnajperZ tego właśnie względu jeszcze tylko jedną rundę ekipa z Sośninki występowała będzie w lidze LZS, gdzie zdobyła tytuł Mistrza Wiosny (liga liczy obecnie 16 zespołów). Snajperzy całkowicie zdominowali rozgrywki LZS, co sprawiło, że stali się jedną z najlepszych drużyn w historii tych rozgrywek. Najprawdopodobniej od sierpnia „Snajper” będzie występował w B-klasie warszawskiej, gdzie poziom jest znacznie wyższy niż w LZS. Jednak jak twierdzą sami zawodnicy, chcą się rozwijać i spróbować swoich sił w wyższych klasach rozgrywkowych. Drużyna ta składa się nie tylko z zawodników rodem z Sośninki.KS Snajper W zespole zdecydowana większość to mieszkańcy gminy Łaskarzew. Grają chłopaki z Sośninki, Pilczyna, Celinowa, Izdebna, Melanowa, czy Romanowa. W „Snajperze” występują również osoby z miast takich jak Łaskarzew oraz Garwolin.

Oprócz rozgrywek trawiastych Sośninka dwa razy z rzędu była w czołówce w popularnej w powiecie halowej Garwolińskiej Lidze Piłkarskiej. W 2009 roku „Snajper” w swym debiucie zajął trzecie miejsce na 14 zespołów, gdzie ustąpił jedynie zawodnikom od lat występującym w GLP oraz na co dzień grającym w zespołach ligowych na terenie powiatu. KS SnajperJuż rok później Sośninka zajęła drugie miejsce w tych rozgrywkach na 14 zespołów, ustępując jedynie ekipie GROSPOLU Mińsk Mazowiecki, która była bezkonkurencyjna. W roku 2011 Snajperzy wzięli udział w Balu Mistrzów Sportu w Garwolinie, gdzie odebrali nagrodę za GLP, ale także nagrody indywidualne. Zawodnicy drużyny z gminy Łaskarzew są coraz bardziej rozpoznawani na powiatowej i wojewódzkiej arenie. Dzieje się tak, dlatego że „Snajper” występował w wielu turniejach piłkarskich na terenie powiatu, a także rozgrywał szereg spotkań z drużynami z całego województwa mazowieckiego, a nawet lubelskiego. KS SnajperKS „Snajper” Sośninka staje się powoli sportową wizytówką gminy Łaskarzew. Zarząd klubu liczy na to, że z pomocą Urzędu Gminy i sponsorów uda się zagrać w wymarzonej przez samych zawodników i kibiców B-klasie. Jednak bez pomocy finansowej sami sobie chłopcy nie poradzą. Cichym marzeniem chłopaków ze „Snajpera” jest awans do A-klasy już w pierwszym roku. Zapał jest niesamowity. Zespół z Sośninki zawsze charakteryzował się olbrzymią ambicją i chęcią zwycięstwa. W zespole wytworzyła się znakomita atmosfera, co owocuje wynikami. Zarząd i zawodnicy zdają sobie sprawę z dużych możliwości tego małego klubu. Grono sympatyków tego zespołu jest coraz większe. Klub chciałby w przyszłości doprowadzić do utworzenia boiska ligowego na terenie miejscowości Sośninka. Planują oni także z czasem, w miarę możliwości finansowych i pomocy Urzędu Gminy, zająć się szkoleniem młodzieży oraz prowadzeniem działalności, polegającej na organizacji wszelakich rozrywek kulturalnych na terenie miasta i gminy Łaskarzew, np. turniejów piłkarskich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.Herb

Na chwilę obecną „Snajper” Sośninka jest jedynym klubem w gminie Łaskarzew. Dzięki temu regularnie mieszkańcy gminy mają zapewnioną rozrywkę w postaci emocjonujących i porywających spotkań z udziałem taj jakże sympatycznej drużyny. Sośninka od dawna znana była z tradycji piłkarskich, a obecnie „Snajper” jest tego najlepszym przykładem. Pozostaje stwierdzić, że „Snajper” godnie reprezentuje gminę Łaskarzew w powiecie i województwie. Wiele więcej informacji dotyczącej Klubu Sportowego „Snajper” Sośninka znajdą Państwo na stronie internetowej klubu www.sosninka.futbolowo.pl, którą odwiedziło już ok. 200 tysięcy internautów. 

 Korzystając z okazji Zarząd KS „Snajper” Sośninka chciałby stwierdzić, że ciągle liczy na pomoc finansową Urzędu Gminy, a także na pomoc sponsorów, bo bez tego nawet umiejętności chłopaków nic niestety nie pomogą. Opracował: Filip Rutkowski 

KS Snajper

KS Snajper

KS Snajper

KS Snajper

Tagi: , , , , ,

Jeden komentarz do “„Snajper” Sośninka – sportowa wizytówka gminy Łaskarzew”

  1. ati napisał(a):
    9 lipca 2011 godz. 09:52

    Fajny artykuł. Okazuje sie że mozna realizować swoje pasje, osiagając przy tym sukcesy i zadowolenie dla sympatyków. Chciałoby się aby władze gminne potrząsneły troche kiesą, a władze miejskie nie czyniły przeszkód w dostępie do boiska „Promnika”. Powodzenia w „B” klasie!

Jakość powietrza

Kalendarz

lipiec 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów