Policja w Szkole Nr 2

Szkoła Nr 2Niecodzienne zdarzenie miało dzisiaj miejsce w Zespole Szkół Nr 2 w
Łaskarzewie. Otóż – z nieoczekiwaną wizytą – zjawiła się tam Pani Burmistrz Lidia Sopel-Sereja w asyście p. Sekretarz Miasta Moniki Garnek-Owczarczyk oraz Przewodniczącej Rady Miasta p. Małgorzaty Seremak. Ta nadzwyczajna kontrola wspierana była przez funkcjonariuszy Policji. Podobno oczekiwano też na przedstawiciela Prokuratury Rejonowej w Garwolinie ale ostatecznie nikt się nie zjawił.

Z informacji, które dotychczas udało mi się uzyskać wynika, że prawdopodobnym celem wizyty była kontrola dokumentacji szkolnej, w tym dzienników zajęć. Z tego co wiemy, próbowano zabrać dzienniki lekcyjne, jednak z uwagi na odmowę ich wydania przez p. Dyrektor Marię Hryszkiewicz, ostatecznie zostały ona skopiowane na miejscu przez ekipę kontrolną. Nie jest w tej chwili jasne, po co do tego wszystkiego była potrzebna Policja i jaką rolę odegrała w tym zdarzeniu. Podobno p. Dyrektor poinformowana została, że w poniedziałek zostanie jej wręczone dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Można podejrzewać, że kontrola związana była z ostatnimi wydarzeniami, toczącymi się wokół łaskarzewskich szkół. Wydarzenia te zainicjował artykuł w „Życiu Siedleckim” z dnia 3 czerwca 2011 r, którym opisano trudną sytuację finansową szkół i stan ich zadłużenie. W ślad za tym artykułem grupa radnych (Z. Bożek, Z. Dębek, B. Kozikowska, A. Laskowska, T. Pietrzak) wystąpiła z wnioskiem o zwołanie Sesji Nadzwyczajnej RM, poświęconej sytuacja oświaty w Łaskarzewie. Sesja ta odbyła się 16 czerwca i – oprócz zaprezentowania informacji i szerokiej dyskusji – nie przyniosła zasadniczych rozstrzygnięć (więcej tutaj). Niedawno, na portalu „Wirtualny Garwolin” ukazał się artykuł, opisujący stan szkół w mieście (patrz tutaj).

Z innych informacji, które udało mi się uzyskać, wynika, że radni Rady Miasta nie wiedzieli o planowanej kontroli w Szkole Nr 2. Jest to o tyle dziwne, że w Radzie jest Komisja Oświaty, zajmująca się właśnie sprawami szkół oraz Komisja Rewizyjna (z uprawnieniami kontrolnymi). Ponadto, podczas kontroli była obecna p. M. Seremak – Przewodnicząca Rady.

Warto dodać, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta p. Burmistrz, jako pomysł na rozwiązanie problemów oświaty w mieście, zaproponowała ich przejęcia przez stowarzyszenie (lub stowarzyszenia).

Postaramy się przedstawić więcej informacji w miarę rozwoju wydarzeń.

Z ostatniej chwili: podobno w Szkole Nr 2 planowane jest nadzwyczajne zebranie Rady Pedagogicznej, zbulwersowanej całym tym zajściem.

Opracował: Naczelny

Tagi: , ,

10 komentarzy do “Policja w Szkole Nr 2”

 1. mieszkaniec napisał(a):
  8 lipca 2011 godz. 21:26

  Ale jaja wraca to cało było czyli dzienikarze lokalni(grajdol.pl egarwolin. wirtularnygarwolin.pl i naszesprawy.pl) regiolani (Życie Siedleckie , Tygodnik Siedlecki Dzwon) i media (tvn24 tvn radio podlasie) beda miec prace i czytelonosci wroci z czasów panów Waldemarów Larkiewicza i Trzaskowskiego.

  Pozdrawiam
  mieszkaniec

 2. Soplica napisał(a):
  9 lipca 2011 godz. 12:07

  Widocznie pani burmistrz idzie po najłatwiejszej lini oporu. Jawiła nam się jako zbawicielka i nadzieja dla podupadającego miasteczka a ona dostarcza coraz to nowych problemów jego i tak już zmęczonym dzianinom politycznym mieszkańcom. Łudziliśmy się ze skoro tak doświadczona w działaniach administracyjnych i wykształcona kobieta, otrzymująca drugie najwyższe pobory w powiecie wśród włodarzy miast i gmin profesjonalne zajmie się sprawami Łaskarzewskim. Niestety głowa naszego miasteczka znalazła prostsze rozwiązanie. Zamiast walczyć o nasze sprawy ona pozbywa się problemów sprzedając lub oddając stowarzyszeniom. Wygląda na to ze trafiliśmy z deszczu pod rynnę.

 3. anka napisał(a):
  9 lipca 2011 godz. 22:50

  Jasne. Zamknąć, zniszczyć, wydzierżawić albo sprzedać. Wszystko!!
  Zostawić tylko siedzibę KGW czyli stodołę. Żeby pani J.D. miała czym rządzić. I lepić, lepić pyzy.
  I wszyscy będą szczęśliwi. I pani S. i pani D. I pan Z. też.
  To dopiero będzie interes..

 4. kapral1 napisał(a):
  9 lipca 2011 godz. 23:02

  brawo, macie wspaniałą Panią burmistrz, która zaczyna stosować metody z PRL, lub metody PiS, wkraczania z nienacka nawet do domów z policją. Pamiętamy przecież sprawę Blidy. Niech ta niby wspaniała zacznie sęnownie rządzic, a nie tylko prac po tyłku mieszkańców- chociażby wyłączanie oświetlenia ulicznego w nocy. Macie ją- w Piasecznie pozbyli się „takiego fachowca „

 5. ateczka77 napisał(a):
  10 lipca 2011 godz. 11:10

  Soplica ma rację, Łaskarzew trafił w deszczu pod rynnę. Jaki by nie był W.L. to jednak walczył o szkoły. Owszem nie był lubiany przez część mieszkańców i telewizję tvn, ale nigdy nie wpadł na pomysł by zamknąć szkołę i/lub zwolnić nauczycieli.

  Wydaje się to prostym i dobrym rozwiązaniem, ale czy rzeczywiście? Przecież za 2-3 lata będzie dużo dzieci w szkołach, bowiem rok 2008 i 2010 był obfity w urodzenia w naszym powiecie i co wówczas rodzice mają zrobić – wysłać dzieci do szkół w innych gminach?

  Dla mnie działania p. Burmistrz, to porażka – zawsze gdy chce się zrobić wiele, wychodzi nam, że nie zrobi się nic.

 6. Dipsi napisał(a):
  10 lipca 2011 godz. 11:19

  Soplica, zgadzam się z Tobą, sama bym tego tak dobrze nie opisała.
  No, ale sami tego wszystkiego chcieliśmy, tyle osób głosowało na tę panią, wydawało się, że ona będzie potrafiła. A ona potrafi – ale po trupach.
  Najfajniejszy jest ten numer ze śmieciami.
  Ciekawe, czy urząd wyjdzie ze szkołami do lasu na sprzątanie świata – większość śmieci tam pewnie trafi po tym zarządzeniu.

  Oj, szkoda mi starego bałaganu, bo nowe porządki wprowadzają tylko strach, żadnego poczucia bezpieczeństwa i radości z tego, że się zmieni na dobre…

 7. Nasze Sprawy » Archiwum » Rada Pedagogiczna w Zespole Szkół Nr 2 napisał(a):
  12 lipca 2011 godz. 00:39

  […] Szkół Nr 2 w Łaskarzewie – w związku z sytuacją zaistniałą w dniu 8.07.2011 r. (opis tutaj) – na wniosek nauczycieli odbyło się Nadzwyczajne Posiedzenie Rady Pedagogicznej. Poniżej […]

 8. bogdan napisał(a):
  17 lipca 2011 godz. 20:40

  Pani burmistrz „szuka”oszczednosci.Oszczednosci ktore zuboza miasto.A spojrzmy na takie dane.Pomijajac jej b.wysokie pobory nieproporcjonalne do ef.pracy.Rada.Przewodniczaca 1000 zl.mies.zastepca 800 zl.Kazdy rady za sesje-130 zl/za t polr.10sesji/Przewodnicz.kazdej komisji za pos.kom.180 zl.Kazdy czl.kom.130 zlKazdy/prawie/radny jest w 3-5 komisjach.Razem ta RADA pochlania z podatkoe 0k170 tys.rocznieDodac ewent,oszczednosci na zawyzonch poborach pani”Lucy-szeryf”

 9. bogdan napisał(a):
  17 lipca 2011 godz. 20:51

  Zawiodlem sie strasznie na paniS-S.Mysle ze problem Laskarzewa bedzie rozwiazany poprzez referendum.Bo puki co za co sie wezmie to dziala na niekorzysc miasta.Przyklad LKS Promnik.”Dziki interwencjom burmistrz w sprawy wewnetrzne,utrudnianie w rozliczeniach,zlikwidowaniu 1/2 etatu na obiekcie zaczyna sie wszysko walic.Brak srodkow spowodowal ze do tad nie rozpoczeto treningow,a czesc zawodnikow odejdzie z Promnika.W zapowiedziach przedwyborczych mowila zgola co innego.Dzis kieruje sie podpowiedziami d..wkretow.

 10. Albert napisał(a):
  18 lipca 2011 godz. 09:52

  Zaskoczony jestem szybka reakcja policji.Na zebraniu Wspolnoty poruszany byl problem dewastacjiw „alejkach”jazda samochodami,picie alkoholu,niszczenie pomnika.Pani burmistrz odpowiadala ze nie moze sie dogadac z miejscowa policja i bedzie musiala rozmawiac z Komenda Rejonowa.A tu…w mgnieniu oka dogadala sie..

Jakość powietrza

Kalendarz

lipiec 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów