Fundusze dla Łaskarzewa (część I)

Fundusze dla ŁaskarzewaPrzedstawiam możliwości dofinansowania pomysłów, planowanych przedsięwzięć mieszkańców na rzecz swoich lokalnych społeczności. Także mieszkańcy Łaskarzewa mogą podejmować starania o uzyskanie wsparcia finansowego dla realizacji swoich ciekawych inicjatyw. Wszyscy wiemy doskonale, że większość inicjatyw lokalnych w Łaskarzewie potrzebuje wsparcia finansowego. Wiemy, że bez pieniędzy nasze działania są mocno ograniczone. Wiemy, że sytuacja budżetu miasta Łaskarzew nie jest dobra. Dlatego warto podjąć starania o środki finansowe z innych dostępnych źródeł. Wymieniam kilka bieżących propozycji:

Inicjatywy MłodzieżoweProgram Młodzież w Działaniu „Krajowe inicjatywy młodzieżowe” – również dla młodzieży z Łaskarzewa. Inicjatywa musi być przygotowana, realizowana i koordynowana samodzielnie przez grupę młodych ludzi w wieku od 15 do 30 lat (min. 4 osoby) z myślą o społeczności lokalnej, w której żyją.  Działanie w ramach Inicjatyw Krajowych umożliwia młodym ludziom aktywne włączenie się w życie społeczności lokalnej, wykorzystanie swoich pomysłów, a także szukanie własnych, samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów. Terminy składania wniosków: 1 lutego, 1 kwietnia, 1 czerwca, 1 września, 1 listopada. Więcej na stronie programu Młodzież w Działaniu.

Seniorzy w AkcjiProgram „Seniorzy w Akcji” – również dla seniorów i młodzieży z Łaskarzewa. Seniorzy w Akcji to ogólnopolski konkurs dotacyjny realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs ma za zadanie wykorzystać ogromny potencjał czasu wolnego, wiedzy i życiowego doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze. Poszukiwani są aktywne osoby 55+, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2011 roku. Więcej na stronie: www.seniorzywakcji.pl

Program Rozwoju BibliotekProgram Rozwoju Bibliotek (II Runda) – dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaskarzewie. Program Rozwoju Bibliotek daje bibliotekarkom i bibliotekarzom możliwość udziału w rozbudowanym i bardzo praktycznym systemie szkoleń oraz otrzymania sprzętu multimedialnego szczególnie przez te placówki, w których do tej pory nie było komputerów dostępnych do publicznego użytku. Nabór do programu potrwa do 31 marca 2011 r. Więcej informacji na stronie Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja KronenbergaDotacje Fundacji Kronenberga – Fundacja Kronenberga wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. W ramach wszystkich obszarów programowych finansowane są takie działania, jak m.in.: warsztaty, szkolenia, konkursy i olimpiady. O dotacje mogą wnioskować fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, biblioteki oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na rzecz dobra publicznego. Organizacja składająca wniosek musi posiadać własne konto bankowe. Wnioski można składać do 30 września 2011. Więcej informacji na stronie Fundacji.

ENGLISH TEACHINGProgram ENGLISH TEACHING – dla dzieci i młodzieży również z Łaskarzewa. Celem konkursu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz zwiększanie zainteresowania uczeniem się i nauczaniem języka angielskiego we wsiach i małych miastach w Polsce. O dotację (maks. 12.000 zł) mogą ubiegać się niekomercyjne instytucje oświatowe (szkoły, biblioteki, świetlice, domy kultury itp.) oraz fundacje i stowarzyszenia z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. W 2011 roku planowane jest udzielenie łącznie około 60 dotacji o średniej wysokości 10.000 zł. Więcej na stronie Programu English Teaching

Fundusz Rozwoju WsiProgramu Wspierania Aktywności Lokalnej „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” – O wsparcie w ramach tego programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym fundacje i stowarzyszenia, posiadające określoną formę prawną, mające swoją siedzibę i prowadzące lub podejmujące działalność na terenach wiejskich i miastach do 5 tys. mieszkańców. O granty mogą ubiegać się również podmioty kolegialne nie posiadające określonej formy prawnej, jak: rady sołeckie, rady parafialne i inne zorganizowane grupy osób/członków lokalnych społeczności. W ramach programu można ubiegać się o wsparcie finansowe – w formie grantów do 15 tys. zł – na projekty, które są wyłaniane w drodze konkursów wniosków ogłaszanych w okresach kwartalnych. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć przedsięwzięć zlokalizowanych na terenie wsi lub miast do 5 tys. mieszkańców. Więcej na stronie EFRWP

W pozyskiwaniu funduszy można skorzystać z doświadczenia lokalnych organizacji pozarządowych z Łaskarzewa, np.: Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego (www.scia.free.ngo.pl). W latach 2007 – 2010 zrealizowano 4 projekty wspierające integrację mieszkańców Łaskarzewa, dofinansowane ze źródeł zewnętrznych łącznie na kwotę 120000zł. Projekty prowadzone przez kilku aktywnych członków Stowarzyszenia CIA nie obciążały finansowo budżetu Miasta Łaskarzew. CDN…..

Opracował: M K

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

lipiec 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów