Rekrutacja do II edycji Akademii Liderów Samorządowych

Rekrutacja Akademia Liderów20 stycznia br.(czwartek) rozpoczął się nabór do II edycji Akademii Liderów Samorządowych. Rekrutacja potrwa do 16 lutego br.

Przewiduje się, że 70% uczestników Akademii Liderów będzie pochodzić z gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, natomiast 30% z gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów oraz samorządów województw. Z danej jednostki samorządu terytorialnego wybrane zostaną maksymalnie po dwie osoby. Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej tegoroczna edycja skierowana jest wyłącznie do sekretarzy oraz skarbników jednostek samorządu terytorialnego. Ogółem przewidziano udział 160 słuchaczy z co najmniej 80 jednostek samorządu terytorialnego.

Projekt realizowany jest podobnie jak w poprzedniej edycji, w czterech miastach we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie (40 miejsc), Poznaniu (40 miejsc), Toruniu (40 miejsc) oraz Chorzowie (40 miejsc).

Tegoroczna edycja przewiduje 150 godzin dydaktycznych. Zajęcia podzielone zostały na Blok Wspólny, który uwzględnia min. zagadnienia prawne oraz działania promocyjne urzędu oraz dwa bloki do wyboru w II semestrze. Wprowadzono również dodatkowe zajęcia związane z równym traktowaniem kobiet i mężczyzn, poprawą obsługi klienta ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejne edycje Akademii Liderów Samorządowych będą się odbywały rokrocznie włącznie do 2014 roku.

Szczegółowe informacje na temat warunków rekrutacji oraz całego projektu (w tym harmonogramy i program zajęć) będzie można znaleźć na stronie internetowej www.administracja.mswia.gov.pl w zakładce Aktualności od 20 STYCZNIA (od godziny 9.00).

Akademia Liderów Samorządowych to studia stworzone na wzór MPA (Master’s of Public Administration), skierowane do kadry menadżerskiej w samorządzie. Dzięki studiom samorządowcy mogą doskonalić jakość usług i obsługę mieszkańców oraz zarządzanie administracją według najlepszych wzorców.

Studia w ramach Akademii Liderów Samorządowych pomagają pogłębić wiedzę prawniczą i umożliwiają doskonalenie umiejętności menedżerskich. Największym atutem Akademii jest praktyczny charakter zajęć i wypracowanie rozwiązań, które mogą być przydatne w codziennej pracy (poprawa jakości usług i obsługi mieszkańców, budowanie pozytywnego wizerunku urzędu). Ideą Akademii jest również wymiana doświadczeń pomiędzy samorządowcami w zakresie poprawy jakości obsługi klientów administracji samorządowej.

I edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony samorządowców. Uczestniczyło w niej 240 samorządowców, w tym m.in. 11 starostów i 7 wicestarostów, 7 prezydentów miast i 4 wiceprezydentów, 24 burmistrzów i 15 zastępców burmistrza, 37 wójtów, 93 sekretarzy gmin, powiatów i miast oraz 29 skarbników gmin i miast. Studia podyplomowe trwały rok: od 16 października 2009 roku do 30 września 2010 roku.

Źródło: www.administracja.gov.pl

Autor: MK

Tagi: ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

lipiec 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów