Klimatyzacja w OSP Łaskarzew

Montaż klimatyzacji w OSP (1)Ochotnicza Straż Pożarna w Łaskarzewie prowadzi systematyczne starania o polepszenie wyposażenia i podnoszenie standardu swojej bazy lokalowej. Półtora roku temu na stanie OSP Łaskarzew pojawił się nowy wóz gaśniczy marki Mercedes, niedawno natomiast sala konferencyjna OSP wyposażona została w klimatyzację.

Dobra baza lokalowa jest ważną sprawą, ponieważ – jak chyba w większości niedużych miejscowości w Polsce – Ochotnicza Straż Pożarna, oprócz typowych zadań związanych z ratownictwem i ochroną przeciwpożarową, prowadzi aktywną działalność społeczną. Jednym z aspektów tej działalności jest właśnie udostępnianie własnych obiektów i mienia dla potrzeb społeczności lokalnej.

Montaż klimatyzacji w OSP (2)Sala, która znajduje się na pierwszym piętrze strażnicy OSP Łaskarzew, posiada powierzchnię ok. 200 m2 i mieści się w niej ok. 300 osób. Jest to jedyna ogólnodostępna sala tego typu w mieście. Odbywają się w niej m. in.: spotkania mieszkańców, zebrania organizacji działających lokalnie, szkolenia, wystawy, występy artystyczne, różnego typu przeglądy i pokazy. Nie tak dawno mieliśmy okazje oglądać tam inscenizację „Jaka to bajeczka?”, wystawioną przez lokalny teatr (patrz tutaj). W sumie więc na instalacji klimatyzacji zyskują nie tylko strażacy, ale wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy – bo to oni będą głównie z niej korzystali.

Źródłem dofinansowania klimatyzacji był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2007-2013, oś 4 „Leader”, działanie 4.1, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu Małych Projektów – w wysokości 70% wartości projektu.

prow logo

Wniosek o dofinansowanie złożony został w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie w lipcu 2010 roku. Całkowita wartość operacji wyniosła 34540 zł, w tym kwota dofinansowania 24178 zł. Prace inwestycyjne objęły:
1. Roboty związane z montażem i uruchomieniem urządzeń
2. Dostarczenie urządzeń i materiałów, montaż instalacji chłodniczej, elektrycznej, skroplinowej, podłączenie urządzeń , uruchomienie układu, szkolenie obsługi, serwis gwarancyjny.

Przy przygotowaniu wniosku pomagali członkowie Stowarzyszenia CIA.

Opracowanie: Eryk Laskowski, zdjęcia: OSP Łaskarzew

Tagi: ,

2 komentarze do “Klimatyzacja w OSP Łaskarzew”

  1. Stały czytelnik NS napisał(a):
    5 marca 2012 godz. 10:30

    Mała rzecz, a cieszy. Jednak i w tych warunkach można coś pozytywnego robić. Bez rozgłosu, małymi kroczkami okazuję się że i my podążamy za postępującą (mimo wszystko) poprawą warunków naszego zaściankowego życia. Dobrze, że jesteśmy informowani i o pozytywach. Prosimy o więcej dobrych wiadomości !

  2. Poziekowania napisał(a):
    6 marca 2012 godz. 10:52

    W tym miescu powinno tez podziekowa panu bryg.Dariuszowi Sadkowskiemju za pomoc ktora udzielil w sensie że wóz strazki i ludzi do pomocy do wciagniecia samej klimy

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów