Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem 201228 marca (środa), w pracowni internetowej
przy ul. Alejowej 13 nad „Bajką”
,
przeprowadzone zostanie spotkanie dla dzieci,
rodziców i dziadków.

Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne w Łaskarzewie bierze udział w międzynarodowej akcji. W tym tygodniu, w 29 krajach europejskich i Afryce organizowany jest „TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2012”. Jest to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez Telecentre Europe (międzynarodowe stowarzyszenie non-profit promujące e-integrację cyfrową), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania i wykorzystania różnych możliwości, jakie daje Internet. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a hasłem przewodnim akcji – aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.

Do konkursu zgłosiło się dysponujące dostępem do internetu Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne w Łaskarzewie:
http://formularz.rejestracja.biblioteki.org/

Aby przystąpić do akcji, wystarczy zorganizować spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków, które pozwoli na ich integrację i poznanie możliwości Internetu. Podczas spotkania uczestnicy będą rejestrować swój udział w „Tygodniu z Internetem 2012” korzystając z internetowego licznika: http://www.biblioteki.org/pl/tydzien_z_internetem_2012

Propozycją na wspólną zabawę dla osób w różnym wieku będzie omówienia i prezentacja (z propozycją samodzielnych realizacji), niżej wymienionych tematów:

Na środę planujemy wirtualną podróż do Warszawy, łącznie z zaplanowaniem dnia i godziny wyjazdu, stacji odjazdu i docelowej, z uzyskaniem informacji o cenie biletu – wszystko przy pomocy Internetu. Po Warszawie będziemy poruszać się środkami komunikacji miejskiej, oczywiście wirtualnie, przy pomocy odpowiednich stron internetowych. W Warszawie obejrzymy interesujące nas miejsca mając do dyspozycji Google Maps oraz Panoramę Warszawy (a w tym Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie). Korzystamy z następujących serwisów:

Spotkania organizowane w ramach „Tygodnia z Internetem” mają być wspólną zabawą dla osób w różnym wieku. Zabawą, która nie tylko zintegruje uczestników, ale także pozwoli im poznać nowe rzeczy i docenić Internet.

Opracował: KAK

PS wcześniejsza informacja w tej sprawie: tutaj.

Tagi: ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów