Wszystkie kolory świata w Izdebnie

Wszystkie kolory świata„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
KAMPANIA EDUKACYJNA
UNICEF

Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Tak! Udowodniły to dzieci ze szkoły w Izdebnie.

Wzięły udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, który w Polsce wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Wykonały własnoręcznie 45 lalek i sprzedały je za 850zł ratując w ten sposób zdrowie i życie 85 dzieci z Sierra Leone w Afryce.

 Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się!
Uszyj laleczkę, daj dzieciom nadzieję!

Dzieci z Izdebna pomagają dzieciom z Afryki

Udział uczniów szkoły podstawowej z Izdebna w kampanii edukacyjnej

„Wszystkie kolory świata”

Nasza szkoła jest bardzo niewielką wiejską placówką oświatową. Do udziału w akcji „Wszystkie kolory świata” zgłosiło się początkowo tylko osiem dziewcząt z klasy piątej. Dosyć długo czekaliśmy na materiały  do wykonania laleczek.  W tym czasie dużo rozmawialiśmy na temat tej akcji w szkole i za pomocą dzieci dowiedziało się o niej środowisko – rodzice, sąsiedzi, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Coraz więcej osób pragnęło wykonać laleczkę. Chętni wybierali państwo, z którego ma być lala, imię ,strój. Przesyłka od Państwa przyszła przed feriami. Dzieci wykonały część prac w szkole na zajęciach plastyki, techniki i dodatkowych lekcjach. Kończyły laleczki w domach w czasie ferii. Zaangażowały do pomocy całe rodziny. Wiele dorosłych osób bardzo zainteresowało się akcją i pomagało dzieciom w jak najpiękniejszym wykonaniu laleczek. Opłacało się. Lalki zdobiły nasze szkolne korytarze i czekały na zabawę karnawałową, która odbyła się w ostatnią sobotę karnawału tj. 18. lutego. Tego dnia było święto połączone ze sprzedażą lalek. Uczniowie prowadzili licytację i udało się im sprzedać wszystkie . Zebrano niespodziewanie dużo pieniędzy i uczniowie mieli wielką satysfakcję z wykonanej pracy. Cieszyli się, że dzieci z Izdebna mogą pomagać dzieciom z Afryki. Przeprowadzona akcja zyskała duży oddźwięk w środowisku i zyskała aprobatę pani dyrektor i innych pedagogów. Osobiście byłam pewna, że akcja się powiedzie i moi uczniowie mnie nie zawiodą. Jednak zaskoczyli mnie ilością pomysłów, poświęconym czasem i wielkimi sercami. Jestem bardzo dumna z moich uczniów i zadowolona z wzięcia udziału w akcji „Wszystkie kolory świata”. Bardzo przyjemnie jest pomagać!

Koordynatorka akcji i autorka artykułu Joanna Brauze

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów