Podwyżki w Łaskarzewie

Wniosek ceny wod-kanInteresująca (i jednocześnie niezbyt przyjemna) wiadomość dla osób korzystających z miejskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej: pojawiła się propozycja nowego cennika stawek za dostarczanie wody i odbiór ścieków. Na najbliższej sesji będzie dyskutowany wniosek, przedłożony przez Burmistrza Miasta, w sprawie ustalenia nowych cen i opłat za te usługi.

Podwyżka jest znacząca:

 • za wodę: z 2.20 zł/m3 (brutto) na 3.23 zł (2.99 zł netto + VAT 8%)
 • za ścieki: z 2.40 zł/m3 (brutto) na 7.20 zł (6.66 zł netto + VAT 8%)

Propozycja Burmistrza pojawiła się niczym królik z kapelusza — ostatnio odbyło się przecież spotkanie radnych z Prezesem firmy „ELMAR”, na którym ani on, ani nikt inny nie wspominał o żadnych zbliżających się zmianach cen za usługi wodno-kanalizacyjne.

Pełną treść wniosku można obejrzeć tutaj (plik PDF).

Opracowanie: Naczelny

[al2fb_like_button]

Tagi:

39 komentarzy do “Podwyżki w Łaskarzewie”

 1. K.M napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 16:06

  Jest to rozboj w bialy dzien.Wprowadzenie oplat kuchennymi drzwiami.Dzialania od poczatku,powstania pomyslu/dogadania/wydzierzawienia wodociagu ikanalizacji nie wygladaja na uczciwe.Obecnie, podniesienie cen wody o47% z 2.20 na 3,23,oraz sciekow o 300% z zl.2.40 na zl.7,20 jak rowniez wprowadzenie dodatkowych oplat abonamentowych 3.30+3.50=zl.7.oo wskazuje na chec uzyskania Jak najwyzszego zysku przez firme”ELMAR”.Tylko dlaczego macza w tym rece burmistrz.Zal.nr.1 w oparciu o ktory podnosi sie ceny oplat zawiera PLANOWANE naklady-koszty.Planowane to nie znaczy wykonane.Jest to tylko zalozenie,ktore moze byc wykonane albo nie/jak kazdy plan/Dlaczego nie podaje sie dla porownania danych za rok 2011.Nie ulega watpliwosci ze pani burmistrz jest w posiadaniu tych danych a one stanowia pozycje wyjsciowa do planu na 2012 rok.Zatem zgadzam sie ze ceny wyciagniete zostaly z kapelusza, przy ukryciu niektorych danych,zaciemnieniu pelnego obrazu i wydumanych zalozen na 2012 r.

 2. K.M napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 16:19

  Poniewaz projekt Uchwaly i zalaczniki nr.1 nr 2.firmuje swoim podpisemP.Burmistrz, stad pytanie”Tylko dlaczego macza w tym rece burmistrz”Domyslam sie ze z wnioskiem wystapila firma”ELMAR”

 3. SATIRICUS napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 18:26

  gratuluję radnym Łaskarzewa, którzy głosowali za uchwałą o dzierżawie. Co teraz ryje pospuszczacie i na kogo złożycie podwyżki? Na opozycję?

  co niektórzy, zostaną oderwani od koryta przy następonych wyborach, ale i tak reszta zapłaci za ich lojalność wobec L S-S.

 4. strażnik napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 18:46

  22 listopada 2011 roku pisałem, że mamy pasztet.

  No to teraz mamy PASZTET 2!

  Redaktor Eryk pytał wówczas: gdzie troska władz o interes miasta i mienie wypracowane przez mieszkańców Łaskarzewa przez wiele lat?

  Na zebraniu w dniu 23 kwietnia zadałbym tylko jedno pytanie: ile czynszu lub opłaty dzierżawnej firma ELMAR będzie płacić ROCZNIE Miastu Łaskarzew?
  Według danych Redaktora Eryka za 2010 rok, zużyto trochę poniżej 190 000 m sześć wody i odprowadzono 235 000 m sześć ścieków.
  Jeśli te wielkości pomnożymy przez proponowane NOWE stawki BRUTTO, to suma opłat ZA ROK powinna przekroczyć kwotę 2,3 mln zł, według zużycia w 2010 roku, gdy do grudnia jeszcze rządził Larry.
  Nie sądzę, żeby obecne ROCZNE zużycie zmalało.
  W rubryce PLANOWANA SPRZEDAŻ Załącznika 1 do Uchwały podano jak przypuszczam – wielkości WPŁYWÓW za wodę i ścieki MIESIĘCZNE, ale już przy NOWYCH stawkach BRUTTO.
  Jeśli przemnożymy to przez 12 miesięcy i zsumujemy, to otrzymamy 2,748 mln zł, czyli założono większe zużycie niż w 2010 roku, no i mogą to być wielkości NETTO.
  Doliczając do tego abonament w wysokości ok. 160 tys. zł BRUTTO – otrzymujemy jeszcze większe kwoty WPŁYWÓW,
  coś około 2,9 mln zł, ale to są tylko moje SZACUNKI.
  Z kolei zsumowane KOSZTY za 12 m-cy wg Załącznika 1 wyniosą 1,066 mln zł.
  Tyle chyba planuje firma ELMAR.

  Czy ta różnica pomiędzy rocznymi WPŁYWAMI z gospodarki wodno-kanalizacyjnej w wysokości 2,9 mln zł a rocznymi KOSZTAMI 1,066 mln zł – wynosząca 1,843 mln zł jest ZYSKIEM dla MIASTA ŁASKARZEW?

  Jeśli tak, to BRAWA dla Pani Burmistrz!

  Roczny przychód 1,8 mln złotych to sporo przy ok. 14 mln zł budżecie miasta.

  A jak będzie w rzeczywistości?

  Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do sprawdzenia mojego liczenia, bo mogłem coś źle przyjąć.

  Ja bym dopytał o szczegóły, jeszcze przed godz. 14-tą w poniedziałek 23 kwietnia 2012 r.
  Każdy mieszkaniec ma do tego prawo, nie tylko radny czy urzędnik miejski.
  Ma do tego prawo na podstawie USTAWY O DOSTĘPIE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ.
  Trzeba tylko przyjść godzinę, a nawet dwie godziny wcześniej do Urzędu Miasta Łaskarzewa, przed spotkaniem o 14-tej.

 5. Maria napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 19:45

  Zlote opakowanie obiecanek pani burmistrz opadlo.Oczrowani pomyslami radni przejrza na oczy.Wszyscy mieszkancy,razem z tymi radnymi co to…raczka do gory poczuja skutki nieodpowiedzialnosci i bezmyslnosci.Mam nadzieje ze sie jeszcze-przynajmniej teraz-zreflektuja i odrzuca projekt uchwaly przygotowany przez burmistrzowa a nabijajaca kabze dzierzawcy..Jezeli jeszcze to ich nie przekona to mysle ze ze wstydu nie pokaza sie sasiadom na ulicy.

 6. mieszkaniec napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 20:24

  za wodę: z 2.20 zł/m3 (brutto) na 3.23 zł (2.99 zł netto + VAT 8%)
  za ścieki: z 2.40 zł/m3 (brutto) na 7.20 zł (6.66 zł netto + VAT 8%)

  Co z nami bedzie??
  Oszukali nas,to było ukartowane od samego początku……

 7. SATIRICUS napisał(a):
  20 kwietnia 2012 godz. 21:51

  eee tam oszukai, a na kogo głowałeś?

  JAk głosowałeśna na kota w worku to teraz masz. Polak zawsze mądry po szkodzie. Teraz to zbudujecie pomnik pani Lidi S-S,w końcu nawet rząd nie podwyższa opłąt/podatków od 50 do ok 150%. Gratuluję tym, którzy zagłosują jeszcze za tym wnioskiem. Zawsze się przydupasów kilku znajdzie gotowych skorzystaćz ciepłego, suto zastawionego koryta. A my płaćmy i płaczmy.

 8. strażnik napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 10:34

  Ten „wodny pasztet 2” zaczyna mnie już nudzić.
  Był czas wszcząć działania prawne. Zabrakło chęci i odwagi.
  Niechęć do Pana Waldemara Trzaskowskiego przeniosła się na brak cierpliwości wysłuchania jego rozsądnych propozycji poprowadzenia gospodarki wodno-kanalizacyjnej przez Spółkę (Holding) Miejską.
  Tym samym Miasto Łaskarzew pozbawiło się kontroli nad swoim kilkumilionowym majątkiem na 15 lat i zysków z jego eksploatacji, bo to jest jednak opłacalna działalność i do tego pewna. Wszyscy potrzebują wody i muszą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne.
  Można rzucić palenie czy spożywanie alkoholu lub chodzić rok – dwa dłużej w starym ubraniu, ale nie można przestać jeść czy się myć …
  Ja jednak podejrzewam, ze podwyżki przejdą, tylko w niższej wysokości, takiej która da różnicę pomiędzy wpływami a kosztami rzędu 700 000 zł, nie 1 800 000 zł – jak szacowałem w poprzednim swoim wpisie.
  Po prostu Pani Przewodnicząca Rady Miasta Łaskarzewa ma już przygotowaną AUTOPOPRAWKĘ uchwały z niższymi stawkami.
  Autopoprawki nie trzeba przegłosowywać, więc przejdzie.
  Przykładowe nowe STAWKI:
  – za wodę: podwyżka nie 47% tylko np. 25%.
  – za ścieki: podwyżka nie 300% tylko np. 200%.
  Abonament z 3,50 zł może nawet zmaleć do 3 zł za przyłącze.
  Czyli będzie to SUKCES Pani Przewodniczącej Rady Miasta, na który łaskawie zgodzi się Pani Burmistrz ( a nawet go poprze), a Prezes Firmy ELMAR na to (z bólem) – przystanie.

  I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie!

  Taki prosty zabieg socjotechniczny: OBNIŻKA zamiast PODWYŻKI.

  Bo w tej manipulacji chodzi o to, żeby zapomnieć o tym, że Firma ELMAR płaci Miastu tylko grosze za dzierżawę gruntu i budynków, jakieś kilka tysięcy złotych rocznie.

  Na pytanie: czy płaci coś miastu? – Padnie odpowiedź: TAK, płaci!
  I będzie to prawda, tak jak prawdziwy był punkt w porządku obrad sprzed roku o wydzierżawieniu NIERUCHOMOŚCI MIEJSKIEJ na okres dłuższy niż 3 lata, pod czym kryło się obejście przetargu na wybranie firmy do prowadzenie gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

  Chodzi o to, żeby zapomnieć o NADWYŻCE wpłat nad kosztami rzędu miliona złotych (zależy jak liczyć)!
  No i zapomnieć o tym, ze taka NADWYŻKA jest!
  Drodzy ZIOMALE z ŁASKARZEWA, nie dajmy się oszukać, policzmy wszystko dokładnie i żądajmy REALNYCH cen, które mogą dać nawet NADWYŻKĘ, tylko niech ona wpłynie do KASY MIASTA, nie na konto firmy ELMAR.

  Nie jestem optymista co do wyników aktualnej batalii o DOBRO PUBLICZNE, ale cieszy mnie to, że w wyniku takich działań, w zasadzie PRZECIWKO MIESZKAŃCOM Miasta – Oni się w końcu OBUDZĄ!
  Powstaną początki społeczeństwa obywatelskiego w Łaskarzewie.
  Czyli to, o co nam wszystkim chodzi.
  P.S. 1
  Oczekuję współpracy i nawet wypowiedzi na tym forum Pani Beaty Kozikowskiej oraz Obu Panów Waldemarów – byłych Burmistrzów Łaskarzewa.
  Proszę porzucić wzajemne animozje i zrobić coś dla mieszkańców.
  Stać Was na to.
  To jest ten moment, żeby zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ!
  Takiego drugiego momentu już może nie być.
  Tylko Wy we troje, wraz ze współpracownikami jesteście w stanie ocenić REALNOŚĆ i UCZCIWOŚĆ propozycji podwyżek opłat za wodę i ścieki oraz wypracować ROZSĄDNĄ alternatywę.
  P.S.2
  A obu Waldków serdecznie pozdrawiam.
  Zapomnijcie o tym co Was dzieliło i zróbcie coś dla MIESZKAŃCÓW ukochanego przez Was obu Łaskarzewa.
  P.S. 3.
  Jakbyście Waldemarowie nie posłuchali, to zaklinam Was w Imieniu Waszych Ojców i Dizadków!
  Oni na wszystko patrzą z góry i dadzą Wam do wiwatu, jak kiedyś przejdziecie do ich Świata.
  To jest ten moment.

 9. NIE TAK. napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 10:51

  Jakim trzeba byc hipokryta.Gdy w pazdzierniku,czy listopadzie u.r. przekonywano nas ze Miasto nie ma pieniedzy na dalsze utrzymywanie wodociagow i kanalizacji,wiec trzeba oddac w dzierzawe.Minelo kilka miesiecy i nagle znalazl sie sposob na pozyskanie pieniedzy.Trudno zrozumiec aby przyszlo nagle olsnienie.Podniesc oplaty.Ludzie zaplaca,kasa wplynie a inwestowac bedziemy jak sie uda.Zalacznik do uchwaly jest WIELKA SCIEMA.1. Planowane koszty na rok b.sa w wielu pozycjach NAKLADAMI a nie kosztami i powinny byc rozlozone na lata.-2.Sa 1142 podlacza wody a planowane przychody za r.2012 wyliczono zl.145.291,- Wynika z teg,ze przecietne gospodarstwo-podlacze zuzyje w roku TYLKO 42.5 m3 wody i zaplaci ok.128.-zl.(42.5×2,99) x1142= ok.146 tys. 3.Sa 629(?) podlacza sciekow.Przychody planowane za rok wyliczono83.780 zl.Wynika z tego ze przecietnie na podlacze przypadnie tylko 20 m3 w roku i zaplaci ok.133 zl/wyliczenie podobne j.w/BZDURA. !!!Jezeli tok myslenia jest bledny,oczekuje sprostowania-wyjasnienia. Mam nadzieje,ze Radni tym razem dokonaja dokladnej analizy i nie pozwola nabic mieszkancow jeszcze raz w butelke..Radni Garwolina potrafili taka sprawe zalatwic po mysli mieszkancow,chociaz spor trwal pare miesiecy.

 10. strażnik napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 11:51

  Nie chcę zdominować swoimi wpisami w temacie „wodnego pasztetu 2” – forum NASZYCH SPRAW, ale jeszcze jedno pragnę dodać.

  Przecież sojusz OBU WALDKÓW to scenariusz NAJCZARNIEJSZEGO snu obecnie nam miłościwie panującej Pani Lidii Sobie-Samej.

  Jeśli do tego SOJUSZU dodamy grupę 5-ciorga ODWAŻNYCH radnych – to mamy już poważną siłę społeczną w Łaskarzewie.
  Trzeba tylko trochę wyobraźni i przypomnienia sobie SKĄD KTO JEST.
  Nic więcej.
  To będzie SOJUSZ PRO PUBLICO BONO!
  A wymienieni powyżej Waldkowie i Pani Beata są i będą STĄD!

  Na utworzenie takiego ugrupowania jest czas do jutra.

  Na jutrzejszej Mszy widzę obok siebie obu Waldków z Panią Beatą, jak PUBLICZNIE podają sobie dłonie na ZNAK POKOJU!

  Fotograf NASZYCH SPRAW, za zgodą Księdza Proboszcza robi odpowiednie zdjęcie, które ukazuje się na tym forum.

  I to powinno wystarczyć na ROZPOCZĘCIE owocnych dla mieszkańców działań.

  A za 30 miesięcy wybieramy nowe władze Miasta Łaskarzew …

  I to by było na tyle.

 11. bedok. napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 13:12

  A ja Wam powiem tyle.Nie umiecie sobie poradzic.Pewnie nikt nie czytal”CHLOPOW”.To powiem Wam ze Jagne posadzili na kupe gnoju i powiezli.

 12. Dudek. napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 15:29

  Poniewaz wniosek burmistrz w sprawie podwyzki oplat za wode i scieki bedzie na najblizszej radzie to mysle ze na sali nie powinno zabraknc mieszkancow.Ludzie nie wiedza co nam przygotowano.Moze ktos wydrukuje przygotowana uchwale i rozwiesi w formie zawiadomienia.

 13. M?W napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 19:18

  No to mamy Cyrk… Dzwonimy po TVN?

 14. Eleonora Włochata napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 19:43

  A ja wam powiem, że Łaskarzew to dopiero ma problem przed sobą – chodzi o restytucję mienia żydowskiego… to miasto nie ma przyszłości… zresztą jak wybraliście sobie kobiete i to do tego młodą na burmistrza … to … sami jesteście sobie winni, zrezztą to nie jest łaskarzewianka …
  Łaskarzew nalezy zburzyć

 15. kika napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 21:18

  Cyrk to będzie jak przydzie następna faktura od elmara i zamiast np. 150zł, za to samo naliczą 450!!! Dokładnie takie będzie przełozenie!. Tu nie ma co pytać… dzwonić natychmiast!!! Zaślepionym/kupionym/zastraszonym (bez)radnym grozi dokładnie to samo. Tyle, że oni (podobno w naszym imieniu) wyciągają łapę ZA lub PRZECIW. Ja swojemu dokładnie popatrzę na jego ręce na sesji w środę. Zróbcie Wy swoim tak samo, bo oni powinni pamietać, że służą nam nie władzy!!! Takie składali przyrzeczenie.

 16. cyrk napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 21:34

  w łaskarzewie jak doszedl waldek trzaskowski i larkiwicz waldek to sa same cyrki

 17. Mokka napisał(a):
  21 kwietnia 2012 godz. 23:05

  Bedok, uważaj, bo Jagna najwyraźniej obrała kierunek Bedocja – sądząc po zdjęciach na WG i EG.

 18. Miłośnik tradycji napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 06:59

  „Koszty wody i ścieków stale rosną i będą rosły, bo to nieuniknione. Nakładane są na nas nowe obowiązki, głównie inwestycyjne, a to oznacza koszty.
  Rynek gospodarki wodno-ściekowej w Polsce powinien być przedmiotem wnikliwej analizy co do możliwości łączenia się przedsiębiorstw tak, aby wykorzystać maksymalnie ich potencjał.
  Obecnie średnia cena za 1 m3 wody w Polsce dla gospodarstw domowych wynosi 3,27 zł* a w przypadku ścieków 4,71 zł*. W Polsce w  poszczególnych  rejonach można odnotować duże różnice w cenie, np. w gminie Łuków na Lubelszczyźnie cena za wodę i ścieki wynosi 4,57 zł*, a w gminie Podgórzyn w województwie dolnośląskim wartość sięga 23,49 zł* (jak widać, różnice są bardzo duże). Wykaz cen w gminach można znaleźć TUTAJ.http://dlakieszeni.pl/artykuły/Ceny-Wody-i-Ścieków-w-Polsce-2011.pdf „- przeczytane w internecie.
  Aby dyskusja była konstruktywna i efektywna warto znać temat i aktualne trendy – emocje nic tu nie dadzą. „Chowanie głowy w piasek” , a co gorsza rozgrywanie przy okazji swoich interesów i celów – też nie rozwiążą problemu !!!

 19. do Mokka i bedoka napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 10:25

  Tak Jagna w Garwolinie nie wygra wyborów na burmistza ii nie dostanie sie do rady miasta a male szanse ma aby zostac radnym powiayowym z okregu Garwolina. Moze Jagna zmeni adres znowu na Łaskarzew.
  Chętnie bym już rozliczał radnych miasta i burmistrza Łaskarzew, czy już zrobili jak obiceali.
  Może zaczniemy od dwóch radnych komitetu KW Serbianki czy biorą pieniądze z sesji i komosji dla siebie czy odają pieniądze na szkoly przedszkola jak obiecywali

 20. Mokka napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 10:47

  Włochata – restytucja restytucją. Najwyżej ludzie się pospłacają albo się wyprowadzą. I nie wszystko należało do Żydów.
  Nie rozumiem ideologii burzenia.
  Sądząc po Twoim szowinizmie żadna z Ciebie Eleonora…
  M/W jakaś telewizja już po mieście jeździła – oglądał ktoś???
  Cyrk – doszedł czy może odszedł? Bo nie wiem, co masz na myśli, kiedy według Ciebie zaczęły się cyrki.

 21. rozsadek?. napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 11:30

  Dalszy spektakl CYRKU to 23.04 2012 poniedzialek- zorganizowano spotkanie mieszkancow z szefem firmy ZELMAR w sprawie wodociagu.UWAGA -o godz.14.oo. Pytam wiec bezmyslnosc,czy celowe,zlosliwe dzialanie.Kto o godz.14.oo przyjdzie?Ludzie sa w pracy/i chyba o to chodzilo/Czy nie mozna tego odczytac jako dzialanie na niekorzysc mieszkancow.Pora jest odpowiednia dla administracji Miasta.Wszak to godz.urzedowania.Po co komu po godzinach pracy jeszcze uczestniczyc w spotkaniu z ludzmi.

 22. M?W napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 12:39

  Mokka osobiście nie słyszałem o tv ale jak tak dalej pójdzie to usłyszymy jeszcze pewnie nie raz niby coś się dzieje w tym mieście podobno dzięki burmistrz na dobre lecz na złe może być tego więcej

 23. alien napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 13:08

  Strażniku jak trwoga to do Boga ?? Na miejscu w/w poprzedników Waldków nie kiwnął bym małym palcem, mają mieszkańcy to czego chcieli m.in. zmian, nowości i młodej krwi… Teraz się obudziło śpiące miasto? TERAZ TO KOCHANI MAMY PO ZAWODACH, pozdrawiam

 24. M?W napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 13:15

  Przytaczając słowa deklaracji niepodległości USA „celem zapewnienia sobie tych praw ludzie ustanowili między sobą rządy, których władza wypływa ze zgody rządzonych; że ilekroć jakakolwiek forma rządu sprzeciwia się celowi, w jakim była ustanowiona, naród ma prawo obalić ją lub znieść zupełnie i ustanowić rząd nowy na takich zasadach i na takiej organizacji władz oparty, jakie mu się wydadzą najstosowniejszymi do zapewnienia własnego bezpieczeństwa i pomyślności.”

  Myślę ze ten tekst dobrze tu pasuje…

 25. lokalny napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 16:56

  @Strażnik, sprawdziłem Twoje SZACUNKI.
  Pomyliłeś się o ok. 800 000 zł, ale i tak nadwyżka WPŁAT nad KOSZTAMI wynosi ponad 1 mln zł, licząc rocznie.
  Przyjąłem do obliczeń dane zużycia wody w Łaskarzewie podane przez Redaktora Eryka w listopadzie ub. r., gdy zamieścił tabelkę zużycia za 2010 rok.
  Przyjąłem, że każdy z 1142 użytkowników płaci za wodę według licznika i za taką samą ilość ścieków sanitarnych, bo inaczej nie ma jak tego policzyć, tzn. przyjąłem do obliczeń ilośc wody i równą im ilośc ścieków. Następnie przemnożyłem te wielkości przez nowe stawki brutto (różne dla wody i ścieków) oraz dodałem abonament za 12 miesięcy dla 1142 użytkowniów. Podłaczeń kanalizacyjnych nie liczyłem, bo są dla mnie czymś dziwnym, skoro jest ich mniej niz podłaczeń wody. I tak wyszło mi ponad 2 mln zł z WPŁAT od mieszkańców.
  Po odjęciu KOSZTÓW rocznych (formy ELMAR) zawartych w załączniku nr 1 – wyszło mi ponad 1 mln zł różnicy.
  Tyle Miasto Łaskarzew powinno uzyskać rocznie z operacji płacenia za wodę i ścieki lub POSIADANIA sieci wodno-kanalizacyjnej.
  Jest jeszcze problem większej ilości ścieków w przepompowni niż pobieranej przez użytkowników wody. Według mnie bierze się to stąd, że HISTORYCZNIE tak się porobiło, że do przepompowni ścieków idzie część wody OPADOWEJ i że dzieje się to w różny sposób. Ale skoro nikt z mieszkańców się z tego nie spowiada, to jakoś trzeba z tym żyć.
  Zakładam, że w 60-80% to są wody opadowe MIEJSKIE, a reszta – to tylko wiedzą o tym Ci, co coś dodatkowo spuszczają do kanalizacji sanitarnej i przez to mają sucho na podwórkach.
  To jest do wyjasnienia przez znajacych miejską sieć kanalizacji wód opadowych, zakładanej jeszcze przez Ś.p. Mariana Jabłońskiego oraz obecnej sieci instalacji kanalizacji ścieków SANITARNYCH.
  Co do ewentualnej postawy „obu Waldków” w tym SZAMBIANO-WODNYM kryzysie, to podzielam nadzieję @Strażaka, a nie @aliena, że się obaj przemogą i razem z „Dzielną 5-tką radnych” zajmą stanowisko zgodne z interesem mieszkańców. Konsekwentnie i do końca.
  Tylko nie powinni dać się rozdzielić Pani Burmistrz, np. chodzić INDYWIDUALNIE do niej na KONSULTACJE …
  Dysponują rzeczą najcenniejszą – WIEDZĄ, a tę tu trzeba mieć, żeby nie szacować, tylko przedstawić dokładne wyliczenia obalające te przedłożone przez Panią Burmistrz.
  To jest sytuacja jak podczas pożaru.
  Gdy się pali u sąsiada, z którym jesteśmy bardzo skłóceni, bo toczymy z nim wieloletni i zażarty spór np. „o miedzę” – to najpierw ratujemy lub pomagamy ratować jego, jego rodzinę i jego dobytek, a niesnaski i kłótnie odkładamy na normalne czasy.
  Teraz jest sytuacja jak podczas pożaru albo lepsze porównanie – jak podczas POWODZI.
  Nie czas teraz na pokazywanie „na kogo głosowaliście – tak teraz macie”, bo sytuacja jest dosyć poważna.
  Liczę, że ostatecznie zwycięży zdrowy rozsądek i obu Waldkom oraz Piątce Radnych zechce się kiwnąc palcem …

 26. lokalny napisał(a):
  22 kwietnia 2012 godz. 18:53

  Proszę Pana Redaktora o próbe zamieszczania kilkumegowych plików dźwiekowych na portalu NASZYCH SPRAW.
  Np.najciekawsze fragmenty wypowiedzi władzy miejskiej w sprawie wody i kanalizacji …
  Według prawa prasowego, dziennikarz może nagrywać i publikować nagranie z publicznych spotkań.
  Byłoby ciekawie posłuchać naszych radnych jak i co mówią, a twarde dyski to już mamy pojemne i procesory szybkie.
  Nie mogą odmówić rejestracji dźwięku podczas spotkań i Sesji Rady. W SAMORZĄDZIE wszystkie sprawy są JAWNE.
  Proszę to przemyśleć i spróbować zrobić.
  Toczą się ważne sprawy, wręcz HISTORYCZNE dla Łaskarzewa.
  Warto byłoby mieć też zapis dżwiekowy.
  Pozdrawiam.

 27. Karol napisał(a):
  23 kwietnia 2012 godz. 18:30

  Po dzisiejszym spotkaniu wszystkie rece radnych na poklad.Jak widac facet jest uparty,ale tez widac jego naciaganie.Czy nie warto postawic sie mimo jego zastraszen.Nie zatwierdzenie zadanych cen moze spowodowac zerwanie umowy.Moze,ale czy nie bedzie to korzystne dla Miasta i mieszkancow.Naklady,ktore dokonal miasto jest w stanie zwrocic.Skoro biezemy kredyty na inne mniej wazne cele,dlaczego nie pobrac na tak wazny cel.Zreszta widac ze naklady to on dopiero planuje z pieniedzy,ktore maja wplynac po podwyzce.Na tej zasadzie moze tez inwestowac Miasto.Decyzja bedzie oczywiscie w rekach radnych,ale mieszkancy napewno zapamietaja ta decyzje.Dobra czy zla zobaczymy.

 28. strażnik napisał(a):
  23 kwietnia 2012 godz. 20:39

  Coś ostatnio nie lubię @lokalnego (znalazł niby błąd w moich wyliczeniach), ale popieram jego pomysł z umieszczaniem plików dźwiękowych, np. w standardzie *.WMA lub *.mp3, na portalu NASZE SPRAWY – jeśli REDAKCJA to potrafi …

  Panie Redaktorze Eryku!
  Proszę przynajmniej poeksperymentować z umieszczeniem kilku kluczowych, parominutowych CYTATÓW wypowiedzi szeroko rozumianych władz Miasta Łaskarzewa podczas spotkań i Sesji, przedstawicieli firmy ELMAR w temacie straszenia zerwaniem umowy, itp. ciekawostek.
  Do tego obfity materiał FOTOGRAFICZNY.

  O ilustrujący ciekawsze WYDARZENIA materiał FILMOWY nie proszę, bo to zadanie dla wnuków Pana Redaktora Eryka …
  W każdym razie zaczyna się już dziać.

  Jak „Nasze Sprawy” zaczną umieszczać KRÓTKIE materiały dźwiękowe – wyraźnie wzrośnie POZIOM wypowiedzi przedstawicieli WŁADZY i ich merytoryczność. Poza tym wszyscy wychwycą kto kłamie a kto mówi prawdę lub usiłuje manipulować. No i ZAGLĄDALNOŚĆ do portalu wzrośnie …
  Ot, potęga INTERNETU.
  Dobranoc wszystkim.

 29. SATIRICUS napisał(a):
  23 kwietnia 2012 godz. 21:13

  dobra sugestia strażniku, adminie czy możesz ją spełnić? Nie każdy ma czas na zobaczenie tego na zywo, ale online na pewno zainteresuje to wiele osób. Dodatkowo władza, na pewno nie będzie chciał źle dla mieszkańców Łaskarzewa, chyba się nie mylę?

 30. eryk napisał(a):
  23 kwietnia 2012 godz. 23:00

  OK, zrobię kilka eksperymentów z MP3 i zobaczę, czy coś z tego będzie. Jedyny problem, który na razie widzę, to nie najlepsza jakość nagrań – szczególnie na dzisiejszych spotkaniach panował lekki „bałagan”… i trudno się połapać, co i kto mówił.

 31. laska123 napisał(a):
  23 kwietnia 2012 godz. 23:49

  No kochani-ponoć miasto ma panu od wodociągów dopłłcać jeszcze po 2 zeta od każdego metra ścieków, I wy chcecie jakiś zarobek? Raczen nie jest to możliwe! Może ktoś oblicy jaka to suma z naszych podatków pójdzie do eeeelmaru?

 32. Wrona napisał(a):
  24 kwietnia 2012 godz. 11:31

  Kto analizowal zawartosc zalacznika do uchwaly to zauwazyl niescislosci polegajace na naciaganiu danych w celu podniesienia oplat.Naprzyklad-podana w zalaczniku sprzedaz/planowana/ 145.291 m3,to na 1 podlacze/1142/wyniesie srednio zuzycie w roku 127 m3. Scieki zas sprzedaz-83.780 m3. przy 629 podlaczach to wynosi 133 m3 na jedno podlacze/odbiorce/w roku.Skad sie bierze roznica 6 m3.srenio na 1 odbiorce na niekorzysc poboru wody.Wiadomo,ze zuzycie wody jest zawsze wieksze niz wpuszczane scieki/podlewanie ogrodka,mycie samochodow itd/a tu jest odwrotnie. Nieslychanie nisko Zelmar ocenia czystosc mieszkancow Miasta.Z wyliczen wynika/zalacznik/,ze miesiecznie zuzywamy 10,5 m3 na rodzine w miesiacu.Czy napewno?Skoro normy urzedowe/oplaty/ wynosza za 4.5 m3 na jedna osobe w miesiacu.Aby wykazac jak jest nieoplacalna ekonomicznie sprawa dla Elmeru wykazuje koszty a wlasciwie jak juz ktos wspomnial-naklady delikatnie mowiac zawyzane.Niektore pozycje jak zakupy pomp,wymiana ich,itp.to wykatki ktore rozloza sie na kilka lat a nie w roku 2012. A wiec z gory zawyza sie koszty,ZANIZA SPRZEDAZ-wplywy za zuzycie wody i wpuszczanie sciekow po to aby bylo uzasadnienie /?/do podwyzki oplat za wode ok.50% i scieki 200%.Mam nadzieje ze radni przed jutrzejsza Sesja wezma spostrzezenia mieszkancow,przeanalizuja i podejma w swoim sumieniu decyzje.Mieszkancy na to licza.Acha -zastraszenie,ze wycofa sie z umowy naprawde jest dla Miasta niegrozne.Mysle ze faktycznie Miasto jest w stanie zwrocic poniesione naklady/konieczne i udokumentowane/ a przy takich stawkach jak proponuja zyski zostana w miescie i beda sluzyly mieszkancom.

 33. alien napisał(a):
  24 kwietnia 2012 godz. 18:15

  świetny pomysł z tym nagraniem mp3, biorąc pod uwagę ludzi pracujących będzie to bardzo dobre rozwiązanie 😉

 34. strażnik napisał(a):
  24 kwietnia 2012 godz. 19:33

  @Wrona uważa, że rubryka „Planowana Sprzedaż” w załączniku nr 1 do wniosku uchwały zawiera metry sześcienne, ja z kolei uważam że to są złote, bo cała tabela nazywa się „Zestawienie kosztów utrzymania systemu wod-kan w Mieście Łaskarzew”.
  Po prostu Firma ELMAR dała taką tabelę Pani Burmistrz, a jej pracownicy tylko napisali (dopisali) na prawym marginesie, że jest to Załącznik nr 1 …
  Na jutrzejszej Sesji zadałbym pytanie, dlaczego nie przedstawiono CZYTELNYCH WYLICZEŃ?
  Dlaczego, w jakim celu?
  Przecież to nie burmistrz jest tu stroną, tylko FIRMA ELMAR.
  Po czyjej zatem stronie stoi Pani Burmistrz?
  Po stronie Miasta i jego mieszkańców (co ją wybrali), czy po stronie Firmy ELMAR?
  Wykluczam oczywiście, że może mieć prowizję od zysków firmy ELMAR z jej działalności w Łaskarzewie!
  Niech się opowie dokładnie, bo ja mam niejasności.
  Mam je i nawet konsultowałem z osobą związaną z „kręgami zbliżonymi do prokuratury i CBA” (oględnie mówiąc) – formułę przedstawienia wyliczeń – czy tu nie zachodzi podejrzenie o przynajmniej ZMOWĘ przeciwko mieszkańcom w zakresie złego rozporządzania ICH MIENIEM i to na 15 lat!
  Żeby zapobiec nieszczęściu, należy odwlec uchwalanie nowego cennika, do momentu pełnego wyjaśnienia kosztów.
  Bo może w Urzędzie Miasta nie są świadomi do czego zmierzają władze miasta? A wszystko jest przecież w papierach …
  Tak jak grupa radnych WSTRZYMUJĄC się przed rokiem od głosu, myślała, że NIE POPIERA przekazania w dzierżawę gospodarki wodno-kanalizacyjnej – no bo się WSTRZYMUJE …
  Ludzie, obudźcie się!
  Ja pracując w UMŁ lub będąc radnym większości sprawującej władzę – poważnie bym się zastanowił – bo wszystko jest w papierach! Do tego ludzie będą zeznawali PRAWDĘ pod odpowiedzialnością karną za mówienie nieprawdy!
  Ja bym się poważnie zastanowił na jutrzejszej Sesji, gdybym miał przegłosować proponowany cennik …
  Jak można iść na wieloletnie płacenie FIRMIE, gdy nie wiadomo za co dokładnie będziecie płacić!
  Czy kupując samochód oglądacie go przed zapłatą, czy płacicie w ciemno, bez przeglądu – ufając tylko danym z ogłoszenia?

  Jutro przekonam się, kto mieszka w Łaskarzewie.

  Do tej pory sądziłem, że Łaskarzewiacy to cwani ludzie.

  Brak załącznika nr 1 w ostatnim Biuletynie radnych przekonał mnie, że nie przedstawili go CELOWO, bo tam są BZDURY podane (metry lub złote?), a OPOZYCYJNA PIĄTKA to ludzie poważni i głupotami się nie zajmują.
  Pozdrawiam wszystkich.

 35. ups napisał(a):
  24 kwietnia 2012 godz. 20:37

  We wniosku do Rady Miasta w tej sprawie pani Burmistrz pomyliła daty- nie pierwszy raz zresztą w ważnych pismach urzędowych- może to byłoby dobrym pretekstem do odwleczenia sprawy – od czerwca 2012 do listopada 2012 zmieściła 18 miesięcy!!!!
  Wniosek jest w Biuletynie – można sprawdzić.

 36. alien napisał(a):
  25 kwietnia 2012 godz. 22:33

  z pomyłką to racja, widać z jaką dokładnością i zainteresowaniem podchodzi burmistrz do sprawy 😉

 37. stary napisał(a):
  27 kwietnia 2012 godz. 10:47

  Po 1 porządna ściągalność za media
  po 2 porządne liczniki plastikowe
  po 3 porządne plomby na licznikach
  i nie ma potrzeby wzrostu oplat za wodę i kanalizację[ media]
  będzie taka sama kasa jak po podwyżkach
  po 4 1/4 z urzędu
  po 5 1/2 z przeczkola oczwiscie do zwolnienia
  po 6 1/4 ze szkoly
  i miasto żyje
  po 7 miasto nie jest od likwidacji bezrobocia ale dbania o mieszkańców i wygody życia w naszm laskarzewie

 38. kasztan napisał(a):
  27 kwietnia 2012 godz. 22:25

  Stary -unikaj slonca,albo przestan brac.A jezeli jeszcze jestes swiadomy to odpowiedz,kto powinien dbac o inwestycje,sciagniecie zakladow pracy-aby ludzie mogli znalezc zatrudnienie,zarobic i zyc .

 39. Cywilizowany napisał(a):
  20 września 2012 godz. 11:12

  Płacę, bo kasiaści i „g” radni zagłosowali za podwyżką i PŁACZĘ, bo ledwo wyrabiam na życie. A najgorsze jest to, że woda syfiasta w smaku i brązowa z wyglądu. Wczoraj wieczorem kąpałem się w takim rdzawiastym czymś! To nie są podwyżki związane z poprawieniem jakości wody, ale w celu napchania czyjejś kabzy.

Jakość powietrza

Kalendarz

kwiecień 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwum artykułów