Wywiad z Leszkiem Bożkiem – pełnomocnikiem komitetu referendalnego

L.BożekW czerwcu tego roku zawiązał się w Łaskarzewie komitet mieszkańców, działający na rzecz przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Lidii Sopel-Serei. Pełnomocnikiem komitetu został p. Leszek Bożek.

Leszek Bożek najbardziej znany jest ze swojej działalności sportowej: grał w ŁKS „Promnik”, a w latach 1977-78 był w reprezentacji piłkarskiej woj. siedleckiego. Aktualnie wspomaga zarząd Klubu. Był także w komitecie organizującym referendum dotyczące gospodarki „śmieciowej” w roku 2001. Zapytaliśmy go o przyczyny powstania komitetu i plany działań na najbliższy czas.

Dlaczego powstał komitet referendalny i dlaczego chce on odwołania Burmistrza Łaskarzewa Lidii Sopel-Serei?

Od dłuższego czasu do mieszkańców dochodzą sygnały o działaniach i dziwnych decyzjach Burmistrza. Wyraźnie widać – chociażby na sesjach Rady Miasta i różnych innych spotkaniach – zaniepokojenia mieszkańców sytuacją w mieście. Ocena wielu proponowanych rozwiązań a także metod postępowania Burmistrza jest zdecydowanie negatywna. Oferuje się mieszkańcom różne działania pozorne np.: „Orlika” a nie są rozwiązywane zasadnicze problemy miasta. Poza tym, sam sposób w jaki Burmistrz próbuje rozwiązywać problemy budzi sprzeciw – wystarczy przypomnieć tutaj sprawę łaskarzewskich szkół.
Dlatego też taki komitet musiał powstać. Minęło już prawie pół kadencji i w naszej ocenie jest to w gruncie rzeczy zmarnowany czas dla Łaskarzewa. Ten okres pokazuje, że nie ma już nadziei na poprawę sytuacji. Dzięki referendum mamy jeszcze szansę to zmienić, tak żeby nie zmarnować kolejnych dwóch lat do następnych wyborów. Nie ma co czekać do 2014 roku – chcemy zaoferować mieszkańcom możliwość ponownego podjęcia decyzji w sprawie obsady stanowiska Burmistrza. Eksperyment z Panią Lidią Sopel-Sereją po prostu nie sprawdził się.

Jakie może Pan wymienić główne zarzuty wobec działań Burmistrza?

O, tych spraw jest cała lista! Oczywiście, najbardziej spektakularną sprawą jest kwestia gospodarki wodociągowo-kanalizacyjnej w mieście. Mówiąc w skrócie: chodzi o forsowanie przez Burmistrza dzierżawy a potem wymuszanie na Radzie Miasta horrendalnych podwyżek cen za wodę i ścieki. To jest powielanie błędów poprzednich władz – proszę sobie przypomnieć sprawę wysypiska śmieci i ceny, którą za błędne decyzje teraz ponoszą wszyscy mieszkańcy.
Ale problemem jest generalny bałagan w zarządzaniu miastem. Burmistrz nie prezentuje spójnej wizji dla Łaskarzewa. Ma się wrażenie improwizacji. Ciągłe przesunięcia budżetowe, wzrastające zadłużenie, pojawiające się nagle, nie planowane wcześniej, wydatki na które trzeba brać pożyczki – na przykład weźmy choćby termomodernizację Szkoły Nr 2. I takich spraw możemy wymieć więcej.
W przyszłym roku zmieniają się zasady prowadzenia gospodarki odpadami komunalnymi. Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w sprawie wodociągów i kanalizacji, pod aktualnymi rządami nie należy spodziewać się niczego dobrego.
To tylko skrót problemów związanych z decyzjami podejmowanymi przez Burmistrza. Jest jeszcze druga, równie poważna kwestia – współpraca we władzach miasta i dialog społeczny. A mówiąc dokładniej – ich brak w naszym mieście.

Jak wygląda harmonogram czynności, związanych z przeprowadzeniem referendum?

Z informacją o zamiarze przeprowadzenia referendum wystąpiliśmy pod koniec czerwca. Teraz mamy okres zbierania podpisów osób, które popierają taki wniosek. Mamy na to 60 dni. Zebrać musimy podpisy co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania – w Łaskarzewie będzie to w przybliżeniu 400 podpisów.
Po skompletowaniu listy, wniosek mieszkańców o przeprowadzeniem referendum przekazuje się komisarzowi wyborczego. Komisarze będzie miał wtedy 30 dni na wydanie postanowienia o przeprowadzeniu referendum. Termin referendum to dzień wolny od pracy, najpóźniej w 50 dniu od momentu wydania postanowienia przez komisarza.

Ile jest aktualnie osób w komitecie?

W tej chwili należy do niego 20 osób. Zachęcam mieszkańców do wsparcia naszych działań – chociażby poprzez pomoc przy zbieraniu podpisów z poparciem dla referendum. Okazja do włączenia się w prace komitetu pojawi się już w najbliższym czasie. Na najbliższą niedzielę – 5 sierpnia br. o godz. 1600 – planujemy zorganizować spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Na spotkanie to zostali zaproszeni także wszyscy radni naszej Rady Miasta.
Przy okazji warto wyjaśnić ważną sprawę: nie ma co obawiać się składania podpisów na listach poparcia. Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, że osoby popierają ideę referendum ale nie chcą się podpisać „bo boją się o miejsce pracy”. Proszę Państwa – listy z podpisami przekazywane są bezpośrednio do komisarza wyborczego i nie będą znane nikomu w mieście. Swoją drogą – te obawy ludzi świadczą najlepiej o atmosferze panującej w Łaskarzewie. Naprawdę dzieje się źle i trzeba to jak najszybciej zmienić.

Dziękuję za rozmowę.

Opracował: Eryk Laskowski

[al2fb_like_button]

Tagi: ,

53 komentarze do “Wywiad z Leszkiem Bożkiem – pełnomocnikiem komitetu referendalnego”

 1. Monia napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 09:35

  Nareszcie,czekamy na osiedlu

 2. eljot house napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 10:42

  jeszcze tylko poproszę o info gdzie będzie to spotkanie w dn.05.08.2012.

 3. zachwycony napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 10:50

  W końcu coś się ruszyło. Szczęść Boże w tym dziele próby uzdrowienia sytuacji w Łaskarzewie!

 4. :)) napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 12:45

  KŁAMSTWO! Kto z radnych otrzymał zaproszenie bo ja go nie dostam?

 5. eryk napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 15:58

  Z tego co wiem, to zaproszenie zostało przekazane na ręce p. Przewodniczącej RM. Prawdopodobnie trzeba poczekać aż zostanie rozpropagowane wśród członków Rady…

 6. boss66 napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 17:53

  PIS hahahahahahahaha

 7. mieszkanka Łaskarzewa napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 18:07

  głupota ludzka nie zna granic ……………….

 8. K.W napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 18:23

  A jakie to ma znaczenie PIS czy nie PIS.Chodzi o uzdrowienie sytuacji i wyprowadzenie z dolka Miasta.Czego mozemy sie spodziewac w aktualnej sytuacji,gdy kazdy dzien przynosi nam straty.Jednego moze sie nauczymy,ze praktykanci odbywaja praktyke pod nadzorem ludzi sprawdzonych,doswiadczonych a nie wyskakuja z kapelusza z okrzykiem JA TU CHCE RZADZIC.

 9. uh napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 18:31

  Oby tylko nie został trzaskowski i kozikowska

 10. luzak napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 19:40

  @K.W. mnie ubiegł. To znaczy że jak ktoś jest z PO, to już może „kręcić lody” ? Tak zrozumiałem wpis @bossa66.
  Co ma PiS, PO czy inne SLD do bezradności Wielce Szanownej Pani Burmistrz?
  Łaskarzew to żywe miasto z żywymi ludźmi, a praktyki to można odbywać w jakimś laboratorium.
  Rozumiem jej chęć pozbycia sie problemów przez modny w Stolicy i jej okolicach „outsourcing”, tylko nie aż tak daleko idacy, jak ten z firmą ELMAR z Piaseczna!
  Miała chyba taki zamiar, że wszystko (m.in. gospodarkę komunalną) zrobią firmy zewnętrzne, szkoły i przedszkola zamienimy na Społeczne (czytaj: PRYWATNE), a Jej pozostanie tylko przecinanie wstęg i wysłuchiwanie oklasków.
  Ja też bym tak potrafił zarządzać Miastem.
  Tylko do tego trzeba pieniędzy, których w budżecie nie ma.
  Co robi nasza Prymuska?
  Pozyskuje środki.
  Jak pozyskuje?
  Pożycza.
  Oczywiście kredyt i odsetki od niego spłacą Jej nastepcy.
  Ona odejdzie w chwale na inny trudny odcinek walki o lepsze jutro.
  Dlatego bardzo mnie cieszy sprawa referendum.
  Komitet już musi mieć scenariusze na sytuację: PO REFERENDUM.
  Dlatego już powinny być prowadzone prace nad propozycjami UZDROWIENIA (czyli SANACJI) sytuacji w Mieście na etap bliższy (rozliczenie z ELMAREM) i dalszy (wychodzenie w długów).
  Dopiero jak to będzie znane, można do tego dopasowywać OSOBĘ, kandydata na Nowego Burmistrza.
  Ta kandydatka/ten kandydat powinien mieć świadomość kłopotów i mówić to otwarcie ludziom.
  Nie wystarczy odwołać Panią Burmistrz.
  Kłopoty pozostaną.
  Chociaż odwołać Ją trzeba, bo z Nią kłopoty będą tylko narastały.
  Pozdrawiam wszystkich.

 11. K.W napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 19:40

  uh..-podaj namiar skoncentrujemy sie na tobie jako kandydacie/dacce/ .

 12. Do K.W napisał(a):
  1 sierpnia 2012 godz. 21:47

  Potrzebny jest burmistrz który zna sie na przepisach jest nie zalezny bezpartyjny najlepiej potrzebny jest obecny lub w stanie spoczynku mundurowy. Poniewaz przez wiele lat słuzyl panstwu i wie co znaczy HONOR I SŁUŻBA. Niz obecni radni i byli kandydaty na burmistrza z jesieni 2010

 13. Kamila Wachnicka napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 11:34

  Wstyd ludzie zróbcie sobie rachunek sumienia z czasów rządów Pana Trzaskowskiego, Larkiewicza. Referendum i kolejne wybory to koszt ok. 80 000 dla miasta. Stać nas mam nadzieję, że Radni z lewej strony stołu dorzucą się !!!

 14. Monia napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 12:44

  Pani Kamilo,jezeli wrzod narasta i grozi gangrena trzeba go szybko przeciac nie liczac kosztow skalpela.Jezeli ktos nie ma glowy do rzadzenia a proba /czas zaufania/wykazala nieprzydatnosc nalezy natychmiast reagowac.Przedluzenie kadencji przyniesie Miastu wieksze straty jak wspomniane 80 tys.W jednostkach administr.terenowej,gdzie wojt,burmistrz jest operatywny nie odczuwa sie nawet glupoty radnych.Tam gdzie wybrano dwie niemoty/burmistrz i rada/ efekty sa takie jak widzimy.

 15. Kamila Wachnicka napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 13:17

  Z całym szacunkiem dla poprzedników ale te obecne „niemoty pozyskały w ubiegłym roku ponad dwa miliony a w tym roku czekamy na promese ponad dwa miliony na kanalizację. Szkoda, ze tylko te kredyty wypominacie a nie potraficie z podniesiona głową pokazać ile w mieście inwestycji zostało poczynionych. Szkoda jednak tej polemiki bo i tak Ci co chcą to zobaczą ale są i tacy co widzą a ich to tylko kłuje w oczy.

 16. radny napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 13:32

  Zadłużenie 2010 r- 4,300 959 zł
  Zadłużenie 2011 r-5,083,846 zł
  Różnica ok. 783 tys

  Pozyskane środki 2010-237,350 zł
  2011-1.171,000 zł.

  Nie liczę już 2012 roku. Pytam się jakie środki były pozyskane ????

 17. luzak napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 15:59

  @Kamila Wachnicka.
  Szanowna Pani używa ezopowego języka.
  Pozyskali 2 miliony, czy wzięli kolejne kredyty?
  Jak Pani taka dokładna i uczciwa, to proszę podać ile procent budżetu Łaskarzewa wynosi już zadłużenie miasta i ile w kolejnych latach wyniosą odsetki od tego długu.
  Bo to jest dług i on narasta.
  Jeśli dług przyniesie rozwój – to w porządku.
  A tu jakieś ORLIKI i inne gry oraz zabawy dla ludu sa urządzane.
  Rozumiem konieczność brania kredytu na rozwój, a tu wiele pieniedzy wydawane jest na bzdury.
  Do Pana/Pani @Do K.W.
  Bardzo sterotypowe myślenie o byłych żołnierzach zawodowych.
  To są przecież RÓŻNI ludzie, jak działają POJEDYNCZO.
  Nie wszyscy z nich nadają się do pracy w samorządzie, bo tu nie nadejdą rozkazy z góry oraz trzeba znać prawo.
  Do tego trzeba mieć w Łaskarzewie za sobą LUDZI.
  Ponadto trzeba mieć odwagę CYWILNĄ owiedzieć LUDZIOM, że z próznego to i Salomon nie naleje.
  A były wojskowy to może i był odważny, ale WOJSKOWO.
  Tu są potrzebne inne cechy niż HONOR i oddanie się słuzbie.
  Potrzebny jest PATRIOTA lokalny i dobry organizator.
  Nowy burmistrz musi umieć dobrze liczyć pieniądze, które nie są Jego tylko MIASTA.
  I w interesie tego miasta musi je rozsądnie wydawać.
  Przyszły kandydat jak zacznie obiecywać ZŁOTE GÓRY i wszelką pomyślność, to trzeba go wysmiać.
  Potrzeba osoby odpowiedzialnej oraz na tyle odważnej, żeby podejmowała nawet NIEPOPULARNE decyzje – byle w interesie mieszkańców. No i KOMUNIKACJA z mieszkańcami.
  Rozmawiać, wyjaśniać, przekonywać i znowu rozmawiać, wyjaśniać i przekonywać …
  Bez zadzierania nosa i prośby o PRAWO DO BŁĘDU.
  Gdyby obecna jeszcze Pani Burmistrz lepiej rozegrała sprawę wody i kanalizacji, to nie musiałaby odchodzić w niesławie.

 18. komentator1 napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 16:00

  nie jestem wtajemniczona jesli chodzi o kwestie stricte finansowe Naszego miateczka, ale jeśli chodzi o inwestycje to faktycznie było kilka, jednakże nie specjalnie udanych i z tego co wiem współfinansowanych lub całkowicie finansowanych z innych łaskarzewski organizacji. Po pierwsze: plac zabaw przy przedszkolu – ok, super sprawa dla dzieciaków ale proponuje porównac z placem zabaw przy szkole na Dąbrowie, u nas piach po kolana, na Dąbrowie, świetne, miękkie, bezpieczne i wygodne maty gumowe. Next: hala promnik (niewiem czyja to inicjatywa) dobrze, że została wyremontowana ale zakładam się, że nowej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia już się nie doczekamy. Kolejna inwestycja, z tego co wiem sfinansowana przez tzw. pełnomocników, deptak od bramy w alejkach po cmentarz, super ale nie jest to inicjatywa Pani Burmistrz (chyba jeśli chodzi o ogrodzenie alejek również). Niestety nie zauwazyłam remontów ulic, chodzników, Klubu Bajka, itd… Z tego co zaobserwowałam to jedyna inicjatywą Pani Burmistrz była sprawa prywatyzacji wodociągów, która okazała się niezbyt sprzyjająca dla mieszkańców, miała na celu jedynie nadszarpnięcie naszych pertfelów i kieszeni. W miarę możliwości postaram się zapoznać z dokumentacją księgowo-finansową i wyciagnąć wnioski, którymi chętnie podzielę się na forum.

 19. satiricus napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 20:10

  Kamilo, wzruszyłem się po przeczytaniu Twych słów. Jestem głęboko wstrząśnięty nagonką na Pierwszego Sopla Rzeczpospolitej. Jest dla mnie niepojęte, że po całym ogromie dobra, jakie ów burmistrz czyni w owym zacnym mieście, spotyka go tyle niechęci. Jak to jest możliwe, że ciemny lud, przeciwnicy postępu, wrogowie mają tupet podnosić rękę na władzę soplową??? Ta rękę winna być im obcięta!!! Tyle dobra i dobrobytu, miejsc pracy i kredytów, nawet dwóch poprzednich burmistrzów nie było w tym mieście w stanie załatwić. Nie odstawiaj od linii partyjnej Kamilo, trwaj przy władzy,jaka by nie była, to zawsze jest bezpieczne, opłacalne i wygodne…Co do referendum, to lato nie sprzyja chowaniu się sopli…

 20. Monia napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 22:35

  Kamilo i tobie podobni radni.Nie zarzucam Wam ze pozyskaliscie srodki,ale pytam jakie efekty.Inwestycje naq ogol /trafne/powinny przynosic zyaski.A tu co?Orlik ca mil.ktory bedzie pozeral srodk/z kredytow bankowych/i na utrzymanie.Brak rozsadku.Czym sie mozna chwalic.Rozumiem powod-przyciagniecie glosow mlodziezy/ale oni tez w koncu zrozumiemia ze to ich pokolenie musi splacac kredyty.

 21. Student napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 22:49

  zastanówcie się co wy robicie. Najpierw mianowaliście człowieka chorego na schizofrenie przewodniczącym referendum co doprowadziło go tego, że znalazł się w szpitalu a teraz jeszcze chcecie pogrążyć miasto Łaskarzew referendum. Do jakiego momentu jesteście w stanie się posunąć?? bo wydaje mi się, że dobro obywateli miasta łaskarzew NIE leży wam na sercu skoro już jedna osoba trafiła przez was do szpitala. Zasłaniacie się jakimiś konfliktami w szkołach Pani Burmistrz z nauczycielami ale zauważyć należy, że osoba, która odzyskuje pieniądze ze szkoły i likwiduje nadgodziny których w ogóle nie ma nie może cieszyć się sympatią nauczycieli.

 22. Lola Mróz SeTeja napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 01:23

  dobrze wiecie ze do tej pory który burmistrz by nie był, gówno zrobił i tyle w temacie, ile by kasy nie kosztowało referendum to i tak jest warte szukać tego właściwego leku na całe zło. Do Pani K.W: Przy Larym też byli wierni żołnierze, jak skończyli? każdy wie. Jest 21 wiek a wy chwalicie się orlikami, alejkami itp, zero ambicji!!!!

 23. LUKASZ3 napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 01:58

  Kononowicz na Burmistrza calego balaganu Łaskarzewskiego.! on wszystko wyprostuje i zmieni, wyprowadzi policje na ulice 🙂

 24. Do luzaka napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 06:31

  Po przeczytaniu twojego komenatarza masz tylko jedno okreslenie i na słowo mundrowy= wojsko. Mundurowy to tylko nie wojskowy to tez straz pozarna straz graniczna policja bor cba i cbs. Do luzaka wolabym miec mudrowego za burmistrza niz […]

 25. satiricus napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 07:52

  do @KW, jesli tak bardzo chcesz zrobić rachunek sumienia, to czy pamiętasz za kim był Twój teść???Pamiętaj,że zanim zaczniesz rozliczać kogoś, zacznij od siebie. Co samodzielnie zrobiła Lidia Sopel Sereja? Alejki?- to zrobiła Wspólnota Gruntowa. Orlik? Dokumenty złożył Larkiewicz. Piszesz o dorzucaniu się do referendum. Pracujesz w PO, partii na którą wszyscy podatnicy łożą swoje pieniądze, czy chcą czy też nie. Poziomem hipokryzji nie odstajesz od swoich partyjnych kolegów, koleżanek, czyli partyjnych członków. Zanim zaczniesz coś przebąkiwać o pieniądzach, to pamiętaj, że to ty głosowałaś za PODWYŻKĄ dla Lidii, ty głosowałaś za tym całym burdelem, to TY razem ze swoimi radnymi powinniście zapłacić miastu za swoje chore ambicje.

 26. luzak napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 08:25

  @satiricus!
  Słusznie Pan wylicza zarzuty Pani KW, tylko po co do tego mieszć teścia? Jeśli Pani KW jest pracownikiem aparatu partyjnego rządzącej aktualnie partii, to wiadomo że musi mieć określone poglądy.
  To jeszcze nie jest karalne, tylko o tym powinni WYRAŹNIE wiedzieć Jej wyborcy.
  To miejsce pracy warunkuje Jej zachowania i wszystko jest jasne.
  Co do opłacania pani KW z naszych podatków, to słuszna racja – tylko że Ona bierze grosze w stosunku do całej reszty polityków.
  Ale te grosze bierze.
  Bierze też diety za bycie radną.
  I tylko z tego należy Ją rozliczać.
  Pozdrawiam.

 27. komentator1 napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 09:08

  Proponuje powstrzymać się od wycieczek osobistych i prowadzic konwersację na poziomie. Co mają poglądy Kamili do poglądów jej teścia, ludzie opanujcie się!
  Prawda jest taka, że kto by nie siedział na stołku Burmistrza to i tak wszystkim nie dogodzi. Pieniędzy w Łaskarzewie nie ma, więc nie ma się co spodziwać ale po co przypisywac sobie cudze zasługi? Lepiej zrobić rachunek sumienia zarówno przed sobą jak i przed mieszkańcami.

 28. satiricus napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 09:16

  skoro, Ona może robić wycieczki i rozliczać wszystkich, dlaczego nie można jej??? Jest świętą niedotykalną krową???Ludzie, skończcie z tą hipokryzją. Jak Wojewódzki jechał po Rydzyku, Gejach, Kaczyńskim było ok, jak zaczął jechać po Ukrainkach stał się be;/

 29. Kamila Wachnicka napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 10:26

  PROŚBA TYLKO Z MOJEJ STRONY O NIE WCIĄGANIE MOJEJ RODZINY W WASZE GIERKI POLITYCZNE. TROCHĘ SZACUNKU TEZ DO DRUGIEJ OSOBY. SKORO MAM JAKIEŚ ZDANIE TO SIĘ POD NIM PODPISUJĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM A NIE PSEUDONIMEM I WTEDY CHOJRAK OBRAŻA LUDZI. CO DO OSOBY W KOMENTARZACH K.W. NIESTETY ALBO STETY TO NIE JESTEM JA. CO DO DIET KTÓRE OTRZYMUJĘ JAK ZAPOWIADAŁAM ODDAJE NA CELE SPOŁECZNE MIASTA JUŻ NIEJEDNOKROTNIE ZOSTAŁY OPUBIKOWANE NA TEJ STRONIE NA JAKIE CELE PRZEKAZAŁAM. W RAZIE WĄTPLIOWŚCI PROSZĘ O KONTAKT ZE MNĄ. SZKODA TYLKO BYŁO ZAGLĄDAĆ NA TĄ STRONE.

 30. Ful napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 12:57

  Moim zdaniem problem Laskarzewa zaczal sie wczesniej.Wybory do Rady nieodpowiednich/NIEODPOWIEDZIALNYCH/ ludzi pograzyly nas wczesniej.Podzielono Miasto na iles tam okregow.Po co?A no zeby latwiej CHETNYM dostac sie do Rady.Dwie trzy ulice grupujace zamieszkale rodziny i jest kandydat/zawsze to swoj/ nie nadajacy sie nawet do rozmowy w szerszym towarzystwie/geby nie otworzy/Gdybysmy mieli np.2 okregi i w nich ci sami kandydaci-30.40. i oddane glosy dotyczyly by tych kandydatow,napewno wybrani by byli najlepsi.A tak.dostanie 15 glosow-z rodziny i wchodzi kiep,bo wartosciowy czlowiek nie ma rodziny w tym okregu. Inna sprawa to wybor burmistrza.Napewno po tej nauczce/przywiezienie w walizce przez Pania JD/ nie powtorzy sie kandydatura”pieknej nieznajomej” Jezeli w Radzie beda rozsadni ludzie,taki burmistrz nie pofika.Nie dadza sie zrobic w lolo obiecankami,niedopowiedzeniami i klamstwami.Dociekliwosc,znajomosc przepisow/przynajmniej ogolnych/nie pozwoli na ukrywanie prawdy pod drugim dnem.Mysle ze raz na zawsze tacy zpalency i piewcy”piekna”dyspnujacy strona Promnika zamkna sie i nie beda robic wrogiej dla Miasta propagandy,

 31. Student napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 13:03

  artykuł w tygodniku siedleckim pokazuje wszystkie delegacje Pana Waldemara Trzaskowskiego których jest łącznie 138 (przypominam, że jeżeli dojdzie do referendum właśnie ten człowiek będzie kontrkandydatem) 43 z tych delegacji było do sądu a 20 to szkolenia i konferencje. (…) nie widać inwestycji za jego kadencji. WT był również zastępca burmistrza i bynajmniej nie za najniższą pensję. co do wypowiedzi satiricus dużym nietaktem jest mieszanie rodziny Pani Kamili w gierki polityczne. Skoro Pani Kamila ma odwagę podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem to skoro satiricus obrażasz rodzinę KW to niech napisze swoje imię i nazwisko.

 32. eryk napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 14:29

  @Student
  Widzę że, taktyka obrony aktualnego Burmistrza polega na straszeniu Trzaskowskim… To chyba świadczy przede wszystkim o braku argumentów 😉

 33. DO K.W napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 14:54

  udzielajac sie publiczne/politycznie jest sie osoba publiczna! i o takich osobach sie rozmawia takie osoby sie komentuje! proste i logiczne a wiec twój apel p.K.W jest nieuzasadniony

 34. boss66 napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 15:29

  portal stricte opozycyjny. dobranoc

 35. Julia napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 15:32

  nie bardzo moge zrozumiec jasnowidztwa studenta,co do kandydowania na burmistrz tej czy innej osoby.Czy to straszenie babci fartuchem?Najpierw,przy propozycji zalozenia Spolki mieszkancow z udzialem UM w sprawie WODKAN,straszono ludzi tym Panem,ze bedzie chcial zostac prezesem.Cel byl jednak wiadomy jak sie okazalo.Teraz straszy”student/ka/ ludzi Nim w sprawie stanowiska burmistrza.Jak na studenta to ma male rozeznanie w spoleczenstwie Laskarzewa.Przypominam mu,ze w Laskarzewie mieszka i zyje nie tylko pan W.T i W L.jest wielu ludzi oddanych dla spoleczenstwa i Miasta.

 36. Do eryk napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 17:59

  Każdy łaskarzewiak wie, ze Pan Trzaskowski ma parcie na bycie burmistrzem. Ja jak i moi znajomi nie chcemy takiego burmistrza, który zasłynął tyko tym, że zadomowił się w sądzie(nie wygrał żadnej sprawy:) a przegrał nawet ze sprzątaczką) Poza tym powiedzmy szczerze nie miał żadnych osiągnięć którymi mógł by się pochwalić…taka jest prawda. O Panu Larkiewiczu nic nie napiszę bo to człowiek z wyrokiem i raczej startował nie będzie. Jestem Człowiekiem młodym, przynajmniej za takiego się uważam:) ale pamiętam jak było w Łaskarzewie za byłych rajców, a jak jest teraz i widzę postęp gołym okiem. Nie mówię, że jest wspaniale, ale jest na pewno lepiej! Osobiście cieszę się z porządków personalnych w szkołach, że powstał Orlik, że hala sportowa jest odremontowana(na nową pewnie nas nie stać) itd.Obserwuje w lokalnej prasie, że obecny burmistrz jest zapraszany i uważany przez władze powiatowe i mazowieckie to cieszy, a przypomnę, że nie zawsze tak było! Jeszcze słowo do oczekujących cudów – otrząśnijcie się z pustego to…
  Przeczytałem te wszystkie komentarze i widzę jaki z nich wyłazi jad. Cóż taka już chyba łaskarzewska mentalność!
  Pozdrawiam. Trzeźwo myślący pozbawiony nienawiści Piotr.

 37. * napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 18:28

  Pani Kamilo o jakich gierkach politycznych Pani mówi? Zejdź kobieto na ziemię- mieszkamy w Łaskarzewie a polityką to zajmują się w Warszawie na Wiejskiej.

 38. satiricus napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 18:38

  ale z sopli hipokryzja płynie. Student człowiek który kilka wpisów wcześniej nazywa człowieka „człowieka chorego na schizofrenie ” nie mając na to jakichkolwiek informacji, uczy kogoś co to jest nietakt. Kamilo, fajnie wybrnęłaś, ale fakt pozostaje bezsporny- jako członek i pracownik Po żyjesz z publicznych pieniędzy. Nie chodzi o diety z sesji Miasta Łaskarzewa, tylko o funkcjonowanie w partii finansowanej z publicznych pieniędzy.Jakoś Kamilo, jak byli obrażani członkowie opozycji, na forum prosoplicowej stronie Promnika, nie było problemu. Ich można besztać, Ciebie nie wolno skrytykować. Oj, jak Kali ukraść krowę to dobrze, …. Oj, nie bądź taka wrażliwa, sama rozpoczęłaś obrażanie, teraz zbierasz tego plon…

 39. Do satricus napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 18:50

  Uważnie przeczytałem te wpisy i nie widzę żeby ktoś został obrażany. W wypowiedzi jest słowo cytat z wcześniejszego postu autora Monia. Odsyłam do nauki czytania ze zrozumieniem. Pozdrawiam Piotr.

  Kamila Wachnicka napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 11:34
  Wstyd ludzie zróbcie sobie rachunek sumienia z czasów rządów Pana Trzaskowskiego, Larkiewicza. Referendum i kolejne wybory to koszt ok. 80 000 dla miasta. Stać nas mam nadzieję, że Radni z lewej strony stołu dorzucą się !!!

  Kamila Wachnicka napisał(a):
  2 sierpnia 2012 godz. 13:17
  Z całym szacunkiem dla poprzedników ale te obecne „niemoty pozyskały w ubiegłym roku ponad dwa miliony a w tym roku czekamy na promese ponad dwa miliony na kanalizację. Szkoda, ze tylko te kredyty wypominacie a nie potraficie z podniesiona głową pokazać ile w mieście inwestycji zostało poczynionych. Szkoda jednak tej polemiki bo i tak Ci co chcą to zobaczą ale są i tacy co widzą a ich to tylko kłuje w oczy.

  Kamila Wachnicka napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 10:26
  PROŚBA TYLKO Z MOJEJ STRONY O NIE WCIĄGANIE MOJEJ RODZINY W WASZE GIERKI POLITYCZNE. TROCHĘ SZACUNKU TEZ DO DRUGIEJ OSOBY. SKORO MAM JAKIEŚ ZDANIE TO SIĘ POD NIM PODPISUJĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM A NIE PSEUDONIMEM I WTEDY CHOJRAK OBRAŻA LUDZI. CO DO OSOBY W KOMENTARZACH K.W. NIESTETY ALBO STETY TO NIE JESTEM JA. CO DO DIET KTÓRE OTRZYMUJĘ JAK ZAPOWIADAŁAM ODDAJE NA CELE SPOŁECZNE MIASTA JUŻ NIEJEDNOKROTNIE ZOSTAŁY OPUBIKOWANE NA TEJ STRONIE NA JAKIE CELE PRZEKAZAŁAM. W RAZIE WĄTPLIOWŚCI PROSZĘ O KONTAKT ZE MNĄ. SZKODA TYLKO BYŁO ZAGLĄDAĆ NA TĄ STRONE.

 40. Do administratora napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 19:02

  Zwracam się z zapytaniem dlaczego mój komentarz został usunięty? Nikogo w nim nie obraziłem! Czy moja wypowiedz była, aż tak niewygodna dla tego portalu lub ludzi w min promowanych? Czy napisałem nieprawdę? Proszę o odpowiedz.

 41. Do administratora napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 19:13

  Zadałem sobie ten trud i przeczytałem regulamin portalu. Dlaczego nie są usuwane komentarze które obrażają ludzi, a w tym przypadku to 90% wpisów na tej stronie.
  Pozdrawiam Piotr

 42. eryk napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 20:25

  Od administratora:
  Komentarze nie tyle są usuwane, co pojawiają się z opóźnieniem. Po prostu muszę je zatwierdzić, zanim się pojawią.
  Nie siedzę 24h przy komputerze, proszę więc wykazać trochę cierpliwości 😉

 43. Student napisał(a):
  3 sierpnia 2012 godz. 22:11

  owszem zgadzam się z Julią że w Łaskarzewie jest wiele osób którym leży dobro naszego miasta na sercu ale na pewno nie są nimi osoby które przyczyniły się do tego referendum bo opierają swoje działania na niszczeniu i wytykaniu błędów innym podczas gdy sami nie robią nic.

 44. Szkoda gadać ! napisał(a):
  4 sierpnia 2012 godz. 07:22

  Ten cały medialny lokalnie szum, napewno niczego nie rozwiąże.
  Ci wszyscy współcześni ANTYKOMUNIŚCI, aż przebirają nóżkami za metodami komunistyczno-faszystowskimi i tzw. Ludową Demokracją Jak tu do Łaskarzewa ma się PO czy pis ?
  Po co te propagandowe gierki?
  Komu one służą ?
  A może ktoś chce przy tym ogniu upiec swoją pieczeń ?
  Jak się chce coś zmieniać, najlepiej zacząć od siebie.

 45. Szkoda gadać ! napisał(a):
  4 sierpnia 2012 godz. 07:40

  „Asertywność wyobrażamy sobie często jako ciągłe mówienie NIE. Nic bardziej mylnego! Prawdziwa, naturalna asertywność, która nie wywołuje konfliktów i nie narazi nikogo na wyrzucenie z pracy, to przede wszystkim umiejętne mówienie TAK.”

 46. satiricus napisał(a):
  4 sierpnia 2012 godz. 12:33

  @ szkoda gadać, szkoda komentować. Urban może być dumny z takich synów propagandy…

 47. er napisał(a):
  4 sierpnia 2012 godz. 13:03

  Czytając komentarze też jest wypowiedzieć radnej Kamili Wachnickiej. A ja mam pytanie do niej czy odaje na jakies organizacje szkole w Łaskarzewie. Jak obiecywała w trakcie kampanii.

  Takie pytanie mozna zadac poniewaz radny radna jest osoba publiczna kazdy chce wiedziec co nimi robii

 48. Do er napisał(a):
  5 sierpnia 2012 godz. 12:38

  Normalnie ręce mi opadły! Czytałeś? to przeczytaj jeszcze raz!

 49. zachwycony2 napisał(a):
  6 sierpnia 2012 godz. 17:39

  Szanowni Państwo!
  Podpisujcie się NICKAMI.
  Wpisujemy je do rubryki: Komentator.
  Wpisywanie w to miejsce ADRESATA polemiki jest mylące.
  Poza tym adresata na blogach poprzedza się znakiem „@”.

 50. nexus napisał(a):
  8 sierpnia 2012 godz. 09:12

  Jest lato, może wstrzymajmy spory do jesieni?

 51. nexus napisał(a):
  8 sierpnia 2012 godz. 17:43

  Popieram wpisywanie @Nicka w określone miejsce.

 52. Andrzej Jędrek napisał(a):
  28 sierpnia 2012 godz. 17:02

  Mieszkam w Łaskarzewie od ponad 10 lat i powiem przez te lata słysze tylko czy to bedzie w pociągu czy w autobusie jak wszyscy na wszystkim się znają i jakie posunięcia by zrobili dobrze jest komuś mądrowac jeśli nie odpowiada za nic powiem Wam tak czy jakieś referendum sie odbedzie czy nie nie ma w tym momencie znaczenia dla mnie pani Burmistrz zrobiła dużo i widac to na każdym kroku zarowno pan Trzaskowski jak i pan Larkiewicz nie zrobili nic oprósz tego że większoć swojego czasu spedzali na roznych wojażach czy też na sali sądowej jeden z komentatorów napisał po co ORLIK po co plac zabaw czy termoizolacja szkoły nie wiem czy ten pan ma pojecie o czym pisze ale nie stety to jest potrzebne dla rozwoju naszych dzieci teraz w tym mieście cos sie dzieje dzieci mają gdzie iść droga w alejkach jest odnowiona chodniki zaczynają do czegoś wyglądaś ja wychowałem sie w małej miejscowośći wielkości Łaskrzewa gdzie są dwa ORLIKi pięć placów zabaw dom kultury z prawdziwego zdarzenia gdzie odbywają sie codziennie zajęcia w okresie wakacji od godziny 10 -18 a w okresie szkolnym 16-20 i dla każdego jest coś a w Łaskarzewie dom kultury jest może gdzie działa jak działa szkolnistwo jest na bardzo niskim poziomie chociaż nauczyciele myśla inaczej i nie jest juz tyllo to moja opinia ale ludzi z zewnątrz w szkole nr2 jest Ławka bezrobotnych gdzie siedzą pracownicy tejże szkoły a samej szkole jest brudno a panie są tak zapracowane że nie mają czasu posprzątac ale jest to ekipa przyjęta za czasów pana i Larkiewicza Trzaskowskiego mojej byłej szkole pracuje jedna wożna i jedna sprzątaczka a jest 380 uczniów w szkole nr dwa naliczyłem sie o wiele więcej pań i na dodatek jeszcze pan palacz i pseudo zlota raczka którzy tylko okupuja ławke tylko nie wiem czy z kawka czy butelką chyba sie dobrze chowają jeśli chodzi o urząd to za czasów pana lLarkiewicza bylo najwięcej łamanego prawa ze strony urzędników samorządowych a na ten temat mogę sie wypowiedziec bo sam miałem z czynoscia złamania przez jednego z pracowników kilku praw obywatelskich z naruszeniem prawa karnego włącznie teraz nie podoba się ludziom że coś ruszyło niestety aby wygrać wojne muszą być ofiary ale z pustego i Salomon nie naleje a Radni teraz spamiętają sie że to jest taka albo tak a gdzie wszyscy radni byli kiedy byly ustalane wszelkie decyzje to powinno byc referendum o odwołanie pani Burmistrz tylko o odwołanie Rady Miasta bo jakos z tą propozycją nikt nie wystąpił i jeszcze powiem jeśłi chodzi o mieszkańcow Łaskarzewa niestety trzeba podjąć walkę ale nie teraz panią burmistrz bo pania burmistrz można odwołać ale z samą Radą Miejska to rajcowie kasuja po 180 złotych za to że pzryjdą na 20-30 minut do urzędu to rajcowie podejmują ustawy burmistrz jest władzą wykonawczą a rajcowie i Rada Maiasta jest władzą ustawodawcza i rada Miasta odpowiada za ustawy pan Bożek chyba nie wie dokładnie o czym pisze z całym szacunkiem dla tego pana
  Niestety ja jeżdze dużo po kraju spotykam róznych radnych nawet w swojej gminie nie raz spotykam sie z radnymi ale nikt nie mowi że to zrobił wójt czy burmistrz tylko mówi się to zrobuiła rada gminy miasta jeśli chcemy ze być razem to jeszcze napisze że rocznie tracimy przez podjęcie jakieś decyzji o podzielaniu miasta od gminy około 2 mln złotych na pensje urzędnikow i podwójnej roboty jest to chore i tu szukajmy oszczędności jak pierwszy raz wszedłem do urzędu gminy pierwsze pytanie było czy jestem z Łaskarzewa czy ze wsi i stanołem jak zamurowany i dalej tracimy kupe pieniadze

 53. Po prostu. napisał(a):
  11 września 2012 godz. 16:25

  @ Andrzej Jedrek odwaliles kupe roboty przepisujac rodzinne arcydzielo.Lepiej by bylo podpisac sie Jedrek MEndrzak.Jednak trzeba przyznac,ze sie napracowaliscie.

Jakość powietrza

Kalendarz

lipiec 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów