„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Remont SCIAStare przysłowia jednak sprawdzają się! Łatwo przychodzi chwalić kogoś w odległym zakątku Polski, tymczasem obok nas, w Łaskarzewie, też znajdziemy ludzi aktywnych i działających bez rozgłosu na rzecz lokalnej społeczności. Taka była moja pierwsza myśl, kiedy dowiedziałem się, że Krzysztof Kaczorowski – mieszkaniec Łaskarzewa i redaktor „Naszych Spraw” – był jednym z bohaterów artykułu w weekendowym wydaniu gazety ogólnopolskiej. Było to w ciekawym reportażu o wolontariuszach pt. „Potrzebna starsza twarz”, który ukazał się w ostatnim sobotnim /28-29 lipca/ numerze Gazety Wyborczej.

Krzysztof Kaczorowski mieszka w Łaskarzewie od niedawna. Przeprowadził się do nas, będąc już na emeryturze, trochę ponad 10 lat temu. Swoją działalność rozpoczął propagując ruch „Zdrowy Człowiek”. Ale w Łaskarzewie nikt się tym nie zainteresował.

Po pewnym czasie jednak, wraz z coraz powszechniejszym wykorzystaniem komputerów, Krzysztofa zainteresowała nowa inicjatywa: pomoc osobom po pięćdziesiątce poznawać cyfrowy świat Internetu. Razem ze Stowarzyszeniem CIA włączył się w projekt „Polska cyfrowa równych szans”. Teraz – jako „latarnik” – pomaga ludziom czuć się pewnie w Sieci i umiejętnie ułatwiać sobie życie za pomocą komputerów.

Klub Komputerowy

Myślę, że działalność Krzysztofa w „Latarnikach” w Łaskarzewie jest szeroko znana, chociażby ze spotkań Klubu Komputerowego. Spotkania te prowadzą razem Tadeusz Rutkowski i Krzysztof Kaczorowski w siedzibie Stowarzyszenia CIA na II piętrze nad „Bajką”.

To m.in. Krzysztof jest odpowiedzialny za bardzo udaną akcję „Tydzień z Internetem 2012” (przypomnieć sobie o tym można tutaj).

EL+KKAle komputery to nie wszystko. Krzysztof jest także propagatorem zdrowego stylu życia – w tym chodzenia z kijkami Nordic Walking. Jego hasło to „Kijek to nie laska”.
Działa także w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Relację z jednego ze spotkań także można przeczytać na „Naszych Sprawach”: http://www.naszesprawy.info/index.php/2012/05/03/utw-edukator-spotkanie-zpodroznikiem/
Warto przypomnieć ubiegłoroczne, ważne działania Krzysztofa. Było to przede wszystkim zorganizowanie wyjazdu na „Noc Kultury” do Lublina – relacja tutaj: http://www.naszesprawy.info/index.php/2011/06/10/noc-kultury-2011-wlublinie/. Oraz wielki jego wkład w odrestaurowanie siedziby CIA.

Życzę takiej aktywności, jaką ma Krzysztof Kaczorowski, osobom 20-30 letnim!

Opracował: Eryk Laskowski

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

2 komentarze do “„Cudze chwalicie, swego nie znacie””

  1. skubudu napisał(a):
    4 sierpnia 2012 godz. 15:13

    Co w gazecie wyborczej – afeee

  2. Przybłęda napisał(a):
    11 sierpnia 2012 godz. 08:58

    A ,,Nasz Dziennik byłby dobry ??????

Jakość powietrza

Kalendarz

sierpień 2012
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów