Nowy plac zabaw na Osiedlu „Pollena” w Łaskarzewie

placZabaw09364Od soboty 29 września br. mieszkańcy Osiedla przy „Pollenie” w Łaskarzewie – a zwłaszcza dzieci – mogą cieszyć się nowym placem zabaw. Na uroczystym otwarciu placu zabaw w sobotnie południe zgromadzili się nie tylko najbardziej zainteresowani – czyli pociechy mieszkańców osiedla i okolicznych domów – ale także wszystkie osoby zaangażowane w tym bardzo interesującym przedsięwzięciu.

Plac zabaw powstał dzięki firmie AkzoNobel z Pilawy. Od wielu lat realizuje ona „Program Społeczny”, którego celem jest wspieranie w różny sposób lokalnych społeczności. Jest to program ogólnoświatowy, a wszystkie projekty podlegają ocenie w centrali firmy w Holandii. W jego ramach powstają m.in. place zabaw dla dzieci – a jeden taki plac już funkcjonuje u nas od ubiegłego roku przy Przedszkolu „Leśny Zakątek”.
Na plac przy „Pollenie” AkzoNobel dostarczyła pełne wyposażenie w urządzenia i różnorodne elementy umożliwiające zabawę i rozwój fizyczny dzieciom, w tym m.in. karuzelę, siłownię i bujak.

Jak powiedział przedstawiciel AkzoNobel, w programie społecznym nie chodzi tylko o nieodpłatne przekazywanie, bądź też sponsorowanie różnego typu obiektów, które następnie będą służyły ludziom. Istotnym celem programu jest także aktywizacja lokalnych społeczności, od których musi wyjść inicjatywa i pomysł na projekt, i które muszą się później aktywnie włączyć w jego realizację. Oprócz korzyści materialnych – „Program społeczny” ma więc także walor edukacyjny.

Tak właśnie stało się w przypadku placu zabaw przy Osiedlu „Pollena”. Jest to inicjatywa mieszkańców osiedla, wspomaganych przez Zarząd Spółdzielni „Pollena”. Wspólnota mieszkaniowa przygotowała teren pod plac zabaw oraz zajęła się jego ogrodzeniem. Szczególny duży wkład włożyła pani Eliza Wójcik – która wychowała się na tym osiedlu, a teraz – już jako pracownik AkzoNobel – zaangażowała się w pomysł i doprowadziła go do szczęśliwego finału.

Ze strony Zarządu Spółdzielni projekt pilotowany był przez pana Edwarda Banaszka. Podczas sobotniej uroczystości podziękował on Elizie Wójcik – bez której plac by nie powstał – oraz przedstawicielom firmy AkzoNobel i wszystkim osobom zaangażowanym w budowę placu. Podziękował także wykonawcom prac: firmie „Garden Designers” Mirosław Derkacz, która montowała urządzenia i „MIR-BUD” Mirosław Włodarczyk, która wykonała ogrodzenie. Wspomniał, że w przyszłym roku Spółdzielnia planuje – w miarę posiadanych środków – dokończyć prace przy ogrodzeniu placu zabaw i doposażyć go.

Sama uroczystość otwarcia placu była kolejną sposobnością pracy dla wspólnego dobra. Mieszkańcy osiedla i goście zakasali rękawy i obsadzili teren placu sadzonkami (dostarczonymi przez firmę AkzoNobel). Następnie – po założeniu specjalnych firmowych koszulek – rozpoczęło się malowanie ogrodzenia wokół placu (farby, pędzle i rękawice – oczywiście z Pilawy!).
Mieszkańcy osiedla przygotowali również poczęstunek dla gości.

Na uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć pana Pawła Agnieszczaka, pracownika oddziału AkzoNobel w Pilawie, który w ubiegłym roku był pomysłodawcą i głównym koordynatorem budowy placu zabaw przy Przedszkolu „Leśny Zakątek”.

Dodatkową atrakcją sobotniego popołudnia była możliwość uczestniczenia w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez członków Fundacji „Eco Choice”. Jak powiedział nam jej Prezes, pan Paweł Chrzanowski, Fundacja współpracuje z AkzoNobel w różnego typu inicjatywach promujących ekologiczny styl życia.

Opracowanie: Eryk Laskowski


Tagi: ,

5 komentarzy do “Nowy plac zabaw na Osiedlu „Pollena” w Łaskarzewie”

 1. Jan napisał(a):
  3 października 2012 godz. 16:47

  news nieciekawy pełen nazw obcych (nazwy firm). „Sponsorowany” czy po znajomości (Edek).

 2. eryk napisał(a):
  3 października 2012 godz. 17:36

  @Jan
  Ani „sponsorowany”, ani „po znajomości” – po prostu wymieniłem wszystkich, którym dziękował p. Banaszek…
  Rozumiem, że AkzoNobel też nie wypada wymieniać, bo będzie to kryptoreklama ☺

 3. ...> napisał(a):
  4 października 2012 godz. 09:52

  A ja jestem tylko ciekaw ile ten plac się utrzyma… Bo jakoś „Chłopacy” muszą gdzieś pifko wypić czy kiepa zgasić…

 4. Jan napisał(a):
  19 października 2012 godz. 12:37

  Dobra i tak wiadomo o co chodzi może się pan tłumaczyć ale po co?

 5. Przemek napisał(a):
  9 listopada 2012 godz. 14:06

  Witam
  Super sprawa, a czy możecie podać namiary na osoby kontaktowe z tego AzkoNobel, też szukam sponsora na taki plac zabaw w dzielnicy

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

październik 2012
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum artykułów