Zapraszamy na spotkania Integracyjnego Klubu Komputerowego

Cyfrowi-Latarnicy-132Integracyjny Klub Komputerowy – działający w ramach Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego – zaczął swoją działalność w nowym sezonie.

Spotkania dwugodzinne, odbywają się jeden raz w tygodniu, w piątki w salce komputerowej na II piętrze, nad Bajką.


zaproszenie-spotkania-IKK

Świat on-line pomaga osobom starszym żyć aktywnie, rozwijać się i nawiązywać kontakty.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Koalicję „Dojrz@łość w sieci” osoby 50+, korzystające z Internetu, dostrzegają wyraźną poprawę jakości życia, są – jak to określił jeden z badanych – „na topie”. Wśród korzyści, wskazują również oszczędność pieniędzy lub wręcz poprawę statusu materialnego, dzięki znalezieniu w ten sposób pracy lub możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy. Internet daje im możliwość korzystania z komunikatorów, a także porównywania ofert i robienia zakupów w sieci.

Osoby 50+ doceniające Internet mogą dzięki niemu realizować swoje pasje, zainteresowania, a także rozwijać życie kulturalne.

Gama sposobów korzystania z sieci jest bardzo szeroka – od szukania informacji i poznawania najświeższych wiadomości, poprzez wykorzystanie jej w nauce i doskonaleniu kompetencji, szukaniu pracy czy zakupach, aż po zastosowania do rozrywki i kontaktu z innymi ludźmi. O tym mniej więcej wiedzą wszyscy, ale gorzej jest z praktycznym wprowadzeniem tego w życie.

Nasz Klub Komputerowy stara się przekazać praktyczne umiejętności korzystania z komputerów i Internetu. Sądzimy, że powoli na stałe wpisujemy się w łaskarzewski krajobraz.

Opracowanie: KAK


Cyfrowi-Latarnicy-124Cyfrowi-Latarnicy-127

Tagi:

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

październik 2012
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum artykułów