Renowacja zbiornika wodnego na Promniku

6.11.2012 (6)W październiku rozstrzygnięto przetarg i rozpoczęły się prace renowacyjne na zbiorniku wodnym koło młyna w Łaskarzewie. Inwestorem jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, a dokładnie jego Oddział w Sokołowie Podlaskim.

Renowacja obejmuje roboty budowlane związane z odbudową czaszy zbiornika wodnego, odmuleniem jego dna oraz wymianą zamknięć piętrzących jazu z drewnianych na metalowe podnoszone i opuszczane mechanicznie. Nie jest przewidziane pogłębianie zbiornika, ponieważ – zgodnie z informacją, którą uzyskaliśmy od wykonawcy – ma on już już właściwą głębokość.

Nie jest planowane ułożenia płyt żelbetowych na skarpach zbiornika, pozostaną one trawiaste, tak jak do tej pory.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane BUDOSAN spod Siedlec. Ich łączny koszt wynosi ok. 500 tys zł. Prace mają zakończyć się w listopadzie.

W ubiegłym roku prowadzone były prace porządkowe na dopływach rzeki Promnik na wysokości Pilczyna Nowego. Niedawno został ogłoszony został przetarg na uporządkowanie brzegów i oczyszczenia koryta rzeki Promnik na długości 13km na odcinku od Przyłęka w kierunku Gończyc i dalej. W ramach tych prac ma nastąpić m.in. renowacja zbiornika na Promniku w Gończycach.

Opracowanie: Naczelny, KAK
Foto: KAK


Tagi: ,

3 komentarze do “Renowacja zbiornika wodnego na Promniku”

 1. ...> napisał(a):
  12 listopada 2012 godz. 16:46

  A czy będzie tu jakieś zorganizowane zarybianie? Ewentualnie można zrobić akwen wydzielony na przyszły rok i odchodować trochę rybek.. Zawsze miło by było posiedzieć nad własnym łowiskiem

 2. zatroskany rodzic napisał(a):
  23 listopada 2012 godz. 00:56

  Przerażają mnie te strome jak do studni skarpy – wyrównane, wygładzone. Były przypadki,że dziecko nieraz wpadło do wody, ale jakoś udawało się je uratować. Strach będzie pójść na spacer z małymi dziećmi nad rzekę. A przecież to droga do szkoły,a dzieci są tylko dziećmi – ciekawe zajrzeć co pływa pod wodą!Myślę, że także dorosły po imprezie jaką są np. „wianki” albo zawody wędkarskie miałby kłopoty z wydostaniem się z rzeki!!!! Co o tym sądzicie?

 3. ups napisał(a):
  30 listopada 2012 godz. 16:33

  Dziś rano przyleciały na staw 2 piękne łabędzie, popływały trochę w tej błotnistej wodzie – ani rybki, ani trawki, rozejrzały się i odleciały……..ciekawe kiedy znów przylecą?

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

Listopad 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów