Sprawa ZOZ na forum Rady Miasta

SP-ZOZ-ŁaskarzewWe wtorek, 13.11.2012 r. o godz. 1200 w Urzędzie Miasta odbędzie się posiedzenie komisji stałych Rady Miasta, poświęcone m.in. dosyć bulwersującej sprawie roszczeń, z którymi wobec łaskarzewskiego ZOZ wystąpił Burmistrz Łaskarzewa.

W ciągu ostatnich kilku dni, w sprawie wspomnianych opłat nie nastąpiły istotne zmiany. Niemniej jednak sprawa wzbudziła zainteresowanie opinii publicznej i lokalnych mediów – także spoza Łaskarzewa.

Informacja o sporze między ZOZ a Urzędem Miasta dotarła także na forum Rady Miasta za sprawą pisma kierownika ZOZ z prośbą o umorzenie opłat naliczonych przez Burmistrza. Pismo to prezentujemy dla Czytelników w całości, zawiera bowiem dosyć klarowne wyjaśnienie przyczyny sporu i powodów, dla których ZOZ uznaje część naliczonych opłat za bezpodstawne lub też wnosi o ich umorzenie.

odwołanie-ZOZ

Pismo Kierownika ZOZ do Rady Miasta

W międzyczasie prowadzone były różne rozmowy między przedstawicielami stron oraz wymieniano korespondencję między ZOZ a Urzędem Miasta, ale stanowiska nie uległy zmianie i na razie nie widać szansy na polubowne rozwiązanie problemu. Z różnych opinii, które do mnie dotarły, wynika, że raczej można się spodziewać, że finał konfliktu nastąpi w Sądzie. Z interesujących pism, które dotarły do ZOZ z Urzędu Miasta, warto wspomnieć o zapytaniu o proporcję liczbową między pacjentami ZOZ z Miasta Łaskarzew do tych, którzy zamieszkują na terenie Gminy.

Oprócz sprawy Przychodni, na posiedzeniu Komisji poruszane będą inne, istotne dla Miasta sprawy: zaopiniowanie propozycji stawek podatków i opłat lokalnych na 2013 rok oraz kwestia gospodarki odpadami w przyszłym roku. Jak już pisaliśmy w „Naszych Sprawach” (artykuł tutaj), w przyszłym roku następuje istotna zmiana zasad prowadzenia gospodarki „śmieciowej” i sposobu naliczania opłat na odbiór odpadów.

Wiążące decyzje w tych dwóch sprawach podjęte zostaną na najbliższej sesji Rady Miasta.

Opracowanie: Naczelny

Tagi: ,

2 komentarze do “Sprawa ZOZ na forum Rady Miasta”

  1. NatkA napisał(a):
    13 listopada 2012 godz. 13:39

    Przez dluzszy czas,na poczatku kadencji Pani burmistrz przytaczala przyklady/ krytykujac/ile to czasu poprzednicy poswiecali wyjazdom do sadow.Zapowiada sie jezeli nie pobicie rekordu to chyba wyrownanie.A co do naliczonych oplat,poprostu znalazla sposob na dokuczanie kier.Przychodni,ale to przeciez odbije sie na pacjentach.Mniejsze srodki-mniej uslug dla chorych.Mam nadzieje, ze radni okaza sie bardziej ludzko myslacy.

  2. Nasze Sprawy » Archiwum » Kierownik SP ZOZ rezygnuje napisał(a):
    19 grudnia 2012 godz. 03:06

    […] (artykułu w „NS” dotyczące tego tematu: „Zamiast remontu – nota odsetkowa”, „Sprawa ZOZ na forum Rady Miasta”, „Relacja z XXV Sesji Rady Miasta – sprawy SPZOZ ciąg […]

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

Listopad 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów