Dzika przyroda, Cuda natury – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem

FullSizeRender_1_smallW ostatnich dniach gościł w swoich rodzinnych stronach Piotr Strzeżysz – znany podróżnik i laureat Kolosów 2014. Koło PTTK w Łaskarzewie skorzystało z nadarzającej się okazji i także w naszym mieście zorganizowało spotkanie z tym entuzjastą zwiedzania odległych zakątków świata. Prezentacja opowieści podróżniczych i zdjęć odbyła się w sobotę 21 marca, o godz. 1600 w DPT „Bajka”.

Piotr Strzeżysz jest z wykształcenia archeologiem, bibliotekarzem i anglistą. Od lat realizuje marzenia zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Za swoje zimowe, rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwukrotnie wyróżniony na prestiżowych „Kolosach”. Pełną informację o jego podróżach można uzyskać na jego stronie internetowej: http://www.onthebike.pl/. Nagroda Kolosy 2014 w kategorii podróże dla Piotra Strzeżysza wręczona została na 17. Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni w dniach 13-15 marca br.

Piotr Strzeżysz wyprawy organizuje sam, przeznaczając na to swój wolny czas i oszczędzając na ich przygotowanie każdy grosz. Pełen uśmiechu, optymizmu i życzliwości, takim też jest odbierany przez prostych ludzi – Indian i członków różnych plemion z wielu miejsc na całym świecie. Wszystko to było widać na prezentowanych slajdach. Tematem sobotniego spotkania była Patagonia. Pan Piotr zaprezentował bardzo dużo zdjęć i wiele interesujących opowieści. Przede wszystkim słuchacze poczuli wielką pasję rowerowego zwiedzania świata i jego najodleglejszych, dzikich zakątków.

Po spotkaniu w łaskarzewskiej „Bajce”, pan Piotr udał się na spotkanie w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, gdzie zabrakło miejsc siedzących dla licznie przybyłych osób. W poniedziałek natomiast odbyła się jego prezentacja w Bibliotece Publicznej w Pilczynie. W Łaskarzewie, jak na tak interesujące spotkanie, frekwencja była niska. Nie mamy zbyt wiele okazji spotkań z ciekawymi ludźmi, a takim niewątpliwie jest skromny pan Piotr – dlatego jako organizatorzy w przyszłości postaramy się efektywniej informować mieszkańców o tego typu wydarzeniach.

W imieniu organizatorów chcemy podziękować Panu Piotrowi za skorzystanie z naszego zaproszenia do Łaskarzewa oraz tym wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania – w szczególności dziękujemy pracownikom Domu Pracy Twórczej „Bajka” w Łaskarzewie.

Opracowanie: Krzysztof Kaczorowski i Eryk Laskowski,
foto: Krzysztof Kaczorowski, wykorzystano także zdjęcia z kolekcji Piotra Strzeżysza


Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

marzec 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów