VI. Sesja Rady Miasta

UM-Łaskarzew-2We wtorek 31 marca 2015 r. o godz. 1300 odbędzie się VI. Sesja Rady Miasta Łaskarzewa. Tematyka obrad obejmie przede wszystkim sprawy finansowe, związane z proponowanym zaciągnięciem kredytu przez Miasto oraz przesunięciami w budżecie. Ponadto na sesji odbędą się głosowania m.in. dotyczące różnych aspektów funkcjonowania Przedszkola Publicznego w Łaskarzewie, programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zgłoszenia wniosku do Rady Powiatu o nadanie tytułu honorowego „Zasłużony dla powiatu Garwolińskiego”.

Na sesji odbędzie się także powtórne głosowanie nad uchwałą o przystąpieniu Miasta Łaskarzewa do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania rejonu cmentarza. Poprzednia uchwała w tej sprawie, podjęta na sesji IV. Sesji 4 lutego br. została uchylona przez Wojewodę Mazowieckiego. W rozstrzygnięciu nadzorczym zarzuca on że „nie dokonano jednoznacznej identyfikacji obszaru objętego przyszłym planem”, co jest niezbędnym warunkiem do prawidłowego rozpoczęcia procedury opracowania planu. O zamierzeniach w sprawie powiększenia cmentarza pisaliśmy w artykule „Powiększenie cmentarza coraz bardziej realne”.

Zawarte w porządku obrad głosowania budżetowe dotyczą planowanego przez Burmistrza Miasta zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wys. 274 tys. zł na spłatę zobowiązań z wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Związane to jest m.in. ze spłatą odszkodowania dla Gminy Łaskarzew, powstałego po zamknięciu miejskiego wysypiska śmieci.

Opracowanie: Naczelny

Tagi:

9 komentarzy do “VI. Sesja Rady Miasta”

 1. Jedrek napisał(a):
  28 marca 2015 godz. 10:58

  Czy odbedzie sie jakas Sesja bez p.zmiany w budzecie-przesuniecia.Czy tworcy budzetu nie potrafja skorelowac potrzeb,zadan i formy finansowania.Od kilku lat staly refren w porzadku obrad”zmiany w budzeje”

 2. obserwator napisał(a):
  28 marca 2015 godz. 12:07

  Zmiany w budżecie muszą być.

  Władza, w tym radni – muszą się przecież wykazać jakąś aktywnością.

  Ciekaw jestem kto sporzadzał plan, w którym „nie dokonano jednoznacznej identyfikacji obszaru objętego przyszłym planem” i ile to kosztowało Miasto Łaskarzew.

  Mieszkańcy Łaskarzewa może nie do końca zdają sobie sprawę, że to czym zarządza Rada Miasta i jego Burmistrz, czyli WYDAWANIEM PIENIĘDZY, dotyczy wydawania ICH PIENIĘDZY.

 3. Aneta Wójcik napisał(a):
  28 marca 2015 godz. 18:12

  Właśnie, warto wiedzieć, jaki był koszt sporządzenia tego planu oraz jakie były jego podstawy, czy planista opierał się jedynie na „przewidywaniach” zleceniodawców?
  Jak można (zarówno teraz, jak i poprzednio)dokonać „jednoznacznej identyfikacji obszaru objętego przyszłym planem” skoro – jak rozumiem – nie ma zgody na przyłączenie terenu?
  I po co te wszelkie – zapewne – kosztowne także czasowo zabiegi skoro – jak czytam – „ostatecznie Dyrekcja Generalna LP nie wyraziła zgody na zmianę sposobu wykorzystania wydzielonych działek”?
  Życzę Parafianom słonecznej niedzieli sprzyjającej odwiedzeniu zmarłych i wyrobieniu sobie poglądu na temat „powiększenia cmentarza”.

  Z pozdrowieniami,

  otwarcie sprzeciwiająca się temu „pomysłowi”,

  Aneta Wójcik

 4. obserwator napisał(a):
  29 marca 2015 godz. 14:23

  Pani Aneto!
  Nikt raczej Pani nie odpowie na pytania jaki był koszt i jakie były podstawy do sporządzania planu.
  Wyglada mi na to, że podstawą jego sporządzenia były CZYJEŚ ŻYCZENIA.

  Zatem winnych nie ma, nie będzie i być nie może.

  Życie toczy się dalej, będą wydane kolejne pieniądze na korektę lub sporzadzenie planu od początku.

  Taki już jest Łaskarzew, który uzyskał prawa miejskie od Króla Władysława Jagiełły w 1418 roku.

  Jak to się mogło udać, skoro Nasi Przodkowie nie mieli Internetu ani oprogramowania wspomagającego sporządzanie planów geodezyjnych, że o zdjęciach satelitarnych nie wspomnę?

 5. luzak napisał(a):
  31 marca 2015 godz. 20:41

  Co się stało, że nikt nie kwestionuje przypuszczeń obserwatora?

 6. Aneta Wójcik napisał(a):
  31 marca 2015 godz. 21:25

  właśnie, co się stało? Widać wszyscy są zgodni z opinią Obserwatora.

  Pozdrawiam,
  Aneta Wójcik

 7. Paulaa napisał(a):
  2 kwietnia 2015 godz. 20:49

  Plany były dobre, i nie zostały zmienione, chodziło o źle sformułowane zdanie dotyczące odległości, które nie określało jej jednoznacznie, i trzeba było poprawić sformułowanie tego jednego zdania. Ale najlepiej to od razu rozstrząsać i pisać jaka to władza jest okrutna, i doszukiwać sie we wszystkim afery. Troche opanowania wam mili życze.

 8. Aneta Wójcik napisał(a):
  2 kwietnia 2015 godz. 22:10

  Eryku,
  jeśli możesz – proszę – odnieś się do wypowiedzi Pauli.
  Co zostało ustalone na sesji i na jakim etapie jest kwestia powiększenia cmentarza?

  Zdrowych świąt życzę Czytelnikom Naszych Spraw oraz władzy.

  Aneta Wójcik

 9. eryk napisał(a):
  3 kwietnia 2015 godz. 15:14

  Jesteśmy obecnie na etapie rozpoczęcia procedury opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla cmentarza, tak więc żaden projekt takiego planu jeszcze nie powstał. Uchwała, o której mówimy, inicjuje cały proces i faktycznie zawierała różne niedopatrzenia formalne, które spowodowały jej odrzucenie przez nadzór prawny wojewody.
  Ale na ostatniej sesji — we wtorek — Rada Miasta uchwaliła ją ponownie i myślę, że na tę chwilę sytuację możemy uznać pod względem formalnym za wyjaśnioną.
  Pozdrawiam, Eryk Laskowski

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

marzec 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów