Z piosenką po Warszawie

Z-piosenka-po-WarszawieW niedzielę 19 kwietnia o godz. 1800 w Domu Pracy Twórczej „Bajka” odbył się koncert „Z piosenką po Warszawie”. Koncert był pełną wspomnień, muzyczną podróżą po Stolicy kilku dekad, od dwudziestolecia międzywojennego, przez czas Drugiej Wojny Światowej aż po lata 50 i 60. Sądząc po reakcji łaskarzewskiej publiczności piosenki o Warszawie w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Dur-Moll przypadły wszystkim do gustu.

Zapraszający na koncert „Z piosenką o Warszawie” chyba nie przewidzieli, że w złą pogodę taka będzie frekwencja – trzeba było dostawiać krzesła. Piosenki z Warszawy przedwojennej, wojennej i powojennej – my starsi znamy – co nie przeszkodziło w „zaangażowanym” ich słuchaniu. Na scenie w „Bajce” wystąpili Aleksandra Matryba i Tomasz Bieliński. Agencja Artystyczna Dur-Moll istnieje od 1994 roku. Założyło ją małżeństwo muzyków – Ewa i Czesław Matryba.

Dzięki wspaniałemu wynalazkowi, jakim jest Internet, w lokalnym portalu „Nasze Sprawy” – możemy chociaż we fragmencie pokazać jak wyglądał spektakl:

Mimo licznej frekwencji, nasuwa się pytanie: czy – jak na prawie pięciotysięczne miasto z okolicznymi mieszkańcami – 60 osób to dużo czy mało (szczególnie, że wstęp dla wszystkich był wolny)? Czy, gdyby lepiej trafić z informacją do mieszkańców o mającym nastąpić wydarzeniu, byłoby więcej zadowolonych ze spędzonego wspólnie niedzielnego popołudnia? A może wolimy wolny czas spędzać z pilotem przed telewizorem, narzekając, jak „to w niedziele w Telewizji nie ma co oglądać”?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w Łaskarzewie już kilka miesięcy działa „Kino za rogiem”, gdzie za jedyne 5 zł możemy – na dużym ekranie, w bardzo przyzwoitych warunkach – oglądać filmy z różnorodnego repertuaru, a organizatorzy, na nasze życzenie mogą „sprowadzać” dowolne filmy. Widzów w naszym „Kinie za rogiem” jest niewielu, a przecież wspólne oglądanie w kinie to nie to samo, co oglądanie w telewizji w domu, w kapciach – nawet gdyby transmitowano najciekawsze perełki kinematografii.

Mamy się gdzie spotykać, mamy liczne organizacje pozarządowe i czy potrafimy to docenić? Czy pasuje do nas określenie: „lokalna wspólnota – społeczeństwo obywatelskie”??? Odpowiedzmy sobie sami!

Krzysztof Kaczorowski

Tagi: ,

Jeden komentarz do “Z piosenką po Warszawie”

 1. KAK napisał(a):
  23 kwietnia 2015 godz. 19:52

  Zobacz ten film w YouTube:

  http://youtu.be/B1SK2KFn0sc

  Na prezentowanym filmie z YouTube możemy zobaczyć więcej piosenek o Warszawie i z Warszawy, które były śpiewane w Łaskarzewie.
  Chciałbym w swoim iemieniu i imieniu zadowaolonym z koncertu
  – podziękować inicjatorom i organizatorom za ten występ, jednocześnie prosząc o więcej.

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów