Tydzień z Internetem 2016 (14–20 marca)

tydzien-z-Internetem-2016Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Celem kampanii jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali, bądź chcą poznać ich nowe możliwości.

W Polsce, w ciągu dotychczasowych pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

Od początku trwania kampanii, łaskarzewskie Stowarzyszenie Centrum Integracyjno-Animacyjne przy współpracy z lokalnymi Latarnikami PCRS włącza się w jej realizację, zapraszając do aktywnego uczestnictwa mieszkańców miasta i gminy. Poprzednie edycje Tygodnia z Internetem były realizowane m.in. w siedzibie CIA przy ul. Alejowej w Łaskarzewie, w SP w Dąbrowie, w bibliotekach i wiejskich domach kultury na terenie Gminy Łaskarzew. Ta aktywność została zauważona i doceniona, bowiem w roku 2013 na spotkanie zorganizowane w ramach Tygodnia z Internetem przyjechał ówczesny Minister Administracji i Cyfryzacji p. Michał Boni, który wspólnie z łaskarzewskimi Latarnikami poprowadził zajęcia warsztatowe (relacja: Minister Boni na Tygodniu z Internetem/).

W tym roku zgłoszenia udziału dokonał Integracyjny Klub Komputerowy działający przy Stowarzyszeniu CIA i zaprosił do współorganizacji obydwie łaskarzewskie szkoły. Koordynację i pomoc w organizacji zapewniają łaskarzewscy Latarnicy PCRS.
W ramach akcji, w najbliższym tygodniu dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie, zapraszają zainteresowane osoby do udziału w spotkaniach warsztatowych wg planu:
15 marca (wtorek) godz. 12.30 – spotkanie w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Kolejowej 13. Temat warsztatu: Komunikacja w sieci oraz świadome korzystanie z Internetu.
16 marca (środa) godz. 16.00 – spotkanie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Alejowej 23. Temat warsztatu: Bezpieczny e-konsument. Świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Biorąc udział w spotkaniach, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Patronami honorowymi Tygodnia z Internetem 2016 są: Ministerstwo Cyfryzacji i Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Latarnicy PCRS z Łaskarzewa

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwum artykułów