Dla Ksawerego zagrali także w Dąbrowie

pc030486To nie koniec akcji charytatywnej dla Ksawerego. W sobotę 3 grudnia 2016 r. w hali sportowej w Dąbrowie odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski „Gramy dla Ksawerego”. Dzięki uprzejmości i gościnności wójta Gminy p. Mariana Janisiewicza, hojności patrona burmistrza Łaskarzewa p. Lidii Sopel-Sereja Kluby Sportowe ŁKS „Promnik” Łaskarzew wraz ze „Snajperem” Sośninka zorganizowały turniej na wysokim poziomie sportowym. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny z powiatu, na czele z Wilgą Garwolin.

Oddaję głos Leszkowi Bożkowi: „Jako organizator chciałbym podziękować wszystkim prezesom Klubów za wielkie serce i pomoc, szczególnie panu Waldemarowi Mrugale. Koszulkę Legii, którą otrzymaliśmy od trenera Wiechowskiego wylicytował p. Żabczyński (Pizzeria u Żaby) za 1 tys. zł. a piłkę z podpisami zawodników klubu ekstraklasy w imieniu Rady Miasta Łaskarzewa wylicytował jej Przewodniczący Michał Pałyska za kwotę 570 zł. Była jeszcze koszulka Pepek Sport z Garwolina, podpisana przez wszystkich uczestników turnieju, wylicytowana za 230 zł przez p. Lidię Sopel-Sereja. W turnieju, oprócz Wilgi Garwolin i Promnika Łaskarzew, wzięły także udział drużyny: Zrywu Sobolew, Wisły Maciejowice, Kisiel Team, MOW Wola Rowska, UM Łaskarzew, Auto Latino, a kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na brak emocji.”

Najlepszą drużyną eliminacji okazał się Kisiel Team. Zespół, którego trzon stanowili zawodnicy Promnika czyli Kisiel i Kozikowski, wspomagani przez Kaczyńskiego i Matysiaka, „rozjechali” w grupie swoich rywali, wygrywając wszystkie mecze i strzelając najwięcej, bo aż 16, bramek. Faworyt turnieju Wilga Garwolin po pierwszej wysokiej wygranej, w dwóch następnych meczach musiała się ostro napracować żeby wyjść z grupy do półfinału. Mecze półfinałowe, finał i mecz o trzecie miejsce były pełne dramaturgii i walki, a wynik rozstrzygnął się w ostatniej akcji turnieju gdy Wilga wygrała z Promnikiem 2:1. Trzecie miejsce zajął Kisiel Team a czwarte Zryw Sobolew. Najlepszym strzelcem został Sebek Kaczyński – 9 bramek, zaś bramkarzem turnieju Patryk Janisiewicz, który wykazał się największa skutecznością.

Ponownie oddaję głos organizatorowi: „turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, spełnił cel jakim było zebranie jak największej sumy dla Ksawerego. Przy okazji chciałbym nadmienić że Filip Rutkowski dysponuje interesującymi gadżetami sportowymi, takimi jak szalik Legii z podpisami, koszulka Wisły Płock z podpisami, koszulka Piotra Grudnia oraz inne, które będzie można nabyć w czasie ligi halowej, a zebrane środki będą przeznaczone na leczenie Ksawerego.”

/Opracowanie: organizatorzy/

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów