Dzień Babci i Dziadka

„Dziadek to czułe słowo,
Babcia to ciepły gest,
We wspomnieniach na nowo,
Młodość, czas budzi się,
Dziadek to skarbiec baśni,
Babcia wiśniowy sad,
Za to nasi kochani,
Dziękujemy dziś Wam.”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. 15 stycznia dzieci z Publicznego Przedszkola „Leśny Zakątek” zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się w sali weselnej „Pollena”. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość. Dla większości był to jeden z najważniejszych dni w roku. Wszystkich przybyłych gości powitała p. Dyrektor Małgorzata Paśnicka. Wśród gości zaproszonych byli: Burmistrz Miasta Łaskarzew Pani Lidia Sopel-Sereja, Przewodniczący Rady Miasta Pan Michał Pałyska. Wszyscy zgodnie życzyli Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, samych pogodnych dni, bez trosk, kłopotów, dni radosnych, spędzonych z wnukami. Zostało odśpiewane również „Sto lat” dla Dziadków i Babć.

Następnie scena należała już do małych artystów. Każda grupa przygotowała piosenkę, aby podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość, troskę, opiekę. Kolejno swoje umiejętności prezentowały: „Pszczółki”, „Motylki”, „Wiewiórki”, „Biedronki”, „Krasnoludki”, „Kangurki”. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem umiejętności i zdolności przedszkolaków. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. W nagrodę dzieci z Publicznego Przedszkola „Leśny Zakątek” zostały zaproszone przez Panią Burmistrz i Pana Michała Pałyskę do kina na film. Po występach artystycznych rozpoczęła się aukcja prac dzieci. Dziadkowie mogli za przysłowiową złotówkę nabyć pamiątki wykonane przez wnuki. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Pieniądze zebrane podczas aukcji i loterii zostaną przeznaczone na działalność przedszkola. Również tańcom nie było końca. Wspólnie bawiły się babcie, dziadkowie z wnukami. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ.

Dziękujemy Państwu Ewie i Dariuszowi Zawodnikom za coroczne udostępnienie sali oraz pomoc w organizacji uroczystości, przybyłym gościom: Pani Burmistrz, Panu Przewodniczącemu Rady Miasta, wszystkim Babciom i Dziadkom. Dziękujemy również sponsorom loterii fantowej: sklep PHU ADAM I IZABELA – Izabela Wichowicz, firmie INTERDRUK. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych przedszkolaków. W swych podziękowaniach nie możemy zapomnieć o przedszkolakach, którzy w tak piękny i wyjątkowy sposób wyrazili swoją miłość do Babć i Dziadków.

/opracowanie: Publiczne Przedszkole „Leśny Zakątek”/

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

styczeń 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów