Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Ministerstwie Cyfryzacji i KPRM

19 maja 2017 roku uczniowie klasy 3A oraz 2 gimnazjum wyruszyli do Warszawy na zaproszenie pana Pawła Majewskiego aby uczestniczyć w lekcji cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji oraz zwiedzić Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Pan Paweł Majewski obecnie pełni funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Niegdyś był uczniem naszego liceum. Wyraził chęć wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym realizowanym przez grupę uczniów z klasy 2 gimnazjum pt. „To już 20 lat – czyli jak to w naszym liceum bywało”.

W Ministerstwie Cyfryzacji dowiedzieliśmy się na czym polega cyfryzacja oraz jakie projekty ministerstwo zamierza zrealizować. Następnie z panem ministrem udaliśmy się do KPRM. Okazało się, że kancelaria przygotowuje się do wizyty prezydenta Niemiec. My, jako goście pana ministra, mogliśmy zobaczyć jak te przygotowania wyglądają. W Sali Okrągłego Stołu wszystko było przygotowane na przyjęcie zagranicznej delegacji – stół zastawiony porcelaną ozdobioną wizerunkiem orła. Odwiedziliśmy również Salę Recepcyjną, gdzie odbywają się spotkania w wąskim gronie.

Ciekawie było w Sali im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, w której odbywają się posiedzenia Rady Ministrów. Mogliśmy wcielić się w rolę ministrów a nawet premiera i zasiąść w fotelu wybranego ministra. Poczuliśmy również atmosferę konferencji prasowych, odwiedzając Salę im. Tadeusza Mazowieckiego (wcześniej zwaną Świetlikową – w nawiązaniu do przeszklonego sufitu). W tej sali dowiedzieliśmy się, jakie są zasady organizowania i prowadzenia konferencji prasowych. Na zakończenie naszej wizyty w Kancelarii Premiera pan minister zaprosił całą grupę na obiad.

Wycieczka była wyśmienita! Bardzo dziękujemy panie Ministrze!

/opracowanie, foto: Zespół Szkół nr 1 w Łaskarzewie/

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów