Zebrano ponad 20 tys. zł – organizatorzy dziękują sponsorom i mieszkańcom!

W czwartek 3 maja 2018 r. odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Pawła”. Wzięło w nim udział 8 drużyn piłkarskich a rozgrywki odbywały się na stadionie „Promnika” przy ul. Kusocińskiego w Łaskarzewie. Turniej połączony był z piknikiem rodzinnym, na który przybyło kilkuset mieszkańców naszego miasta w różnym wieku. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji, w tym degustację naszych łaskarzewskich dań regionalnych.

Zawody piłkarskie pod patronatem burmistrza Łaskarzewa Lidii Sopel-Sereja i radnego powiatowego Marka Ziędalskiego wygrał zespół Kary-Team. Drugie miejsce zajęła drużyna Dominex-u, trzecie Strażacy a czwarte miejsce zespół KWS Żabczyńscy. Miejsca 5-8 zajęli: Hodowcy Gołębi. Iza Mały Rynek Team, Wędkarze, Wilga Garwolin II Liga Kobiet. Najlepszym bramkarzem został Daniel Fic, najlepszym strzelcem Przemysław Alot a tytuł najlepszego piłkarza otrzymał Michał Zalewski. Nagroda powędrowała również do najstarszego zawodnika, którym był Andrzej Urawski.

Jak już wspomniałem, piknik przyciągnął wielu mieszkańców miasta, którzy – korzystając z ładnej, letniej już pogody – bawili się na Stadionie do późnego wieczora. Uwagę zwracała szczególnie przyjazna atmosfera integracji. Tworzyli ją zwłaszcza przyjaciele i znajomi Pawła, ubrani w jednakowe koszulki, przygotowane specjalnie tę imprezę – to piękny przykład solidarności międzyludzkiej.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli ten szczytny cel, jakim było zebranie pieniędzy na elektryczny wózek inwalidzki dla Pawła Janisiewicza. Zadanie zostało wykonane z nawiązka, ponieważ zebrano grubo powyżej 20 tys. zł.

Jednym z autorów tego, bez wątpienia udanego, przedsięwzięcia był Leszek Bożek, który pełnił funkcję koordynatora i organizatora. Zauważone zostało to już podczas Turnieju, kiedy to wiele osób dziękowało mu za trud włożony w to charytatywne przedsięwzięcie. My również dokładamy nasze życzenia i podziękowania.

Opracowanie: Naczelny

[al2fb_like_button]

Tagi: , , , , ,

10 komentarzy do “Zebrano ponad 20 tys. zł – organizatorzy dziękują sponsorom i mieszkańcom!”

 1. Aldona napisał(a):
  5 maja 2018 godz. 23:16

  W imieniu Pawła dziękujemy za wsparcie i pomoc:
  Leszek Bożek
  ŁKS Promnik szczególnie pan Świerczyński i pan Nowakowski
  Anna i Eryk Laskowscy
  Firmie Dominex wraz z drużyną piłkarską
  Firmie K.W.S Żabczyńscy wraz z drużyną piłkarską
  Firmie Carinii
  Firmie Karino
  Firmie Robson
  Firmie Mir-Bud
  Firmie Fabio
  Sklep Iza Janisiewicz wraz z drużyną piłkarską
  Sklep Jedynka Włodzimierz Kotlarski Łaskarzew
  Sklep P.P.H.U. Andrzej Szczepański Celejów
  Akademia Młodego Piłkarza Progres Garwolin Kacper i Dominika Szczepańscy
  Sweet Obsesion Po Prostu Wypieki Z Pasją Damian Włodarczyk
  F.H.U. KORBUD Krzysztof Korycki
  Auto-Foka
  Top Market
  KSIĄŻEK-TRAVEL
  Fryderyk Głowacki
  Waldemar Mrugała
  Ryszard Niewczas
  Andrzej Wirtek
  Dariusz Mikulski
  Tomasz Józwicki
  Mariusz Niewczas
  Tomasz i Małgorzata Józwiccy
  Franciszek Grzechnik
  Piekarnia CEZAR z Pilczyna
  Wędkarzom wraz z drużyną piłkarską
  Hodowcom gołębi wraz z drużyną piłkarską
  Strażakom z OSP Łaskarzew wraz z drużyną piłkarską
  Paniom z Publicznego Przedszkola w Łaskarzewie
  Izabella Rękawek
  TOMAR Urszula i Wojciech Wichowscy
  Dj SEYO
  Wilga Garwolin II Liga Kobiet
  rodzinie bliższej i dalszej, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym i wszystkim uczestnikom festynu. Swoją obecnością udowodniliście, j(jak to pięknie powiedziała pani Ania Laskowska), że Paweł ma ze sobą armię wspaniałych ludzi, na których może liczyć. Zgadzam się w 100% z tymi słowami. A Wy?

  Podczas festynu usłyszałam również mądre słowa, że jesteś bogatym czlowiekiem, jezeli jesteś zdrowy. Zachęcam do wspierania tak pięknych akcji, jaką był Charytatywny Turniej Piłkarski Pod Patronatem Burmistrza Miasta Łaskarzew Lidii Sopel Sereja Oraz Radnego Powiatu Marka Ziendalskiego „Gramy dla Pawła ” jak również do udziału w festynie organizowanym dla naszej serbianki Kasi Winek. Pamiętajmy, że dobro powraca…

 2. Uczestnik napisał(a):
  6 maja 2018 godz. 13:37

  charytatywny turniej „gramy dla Pawła” pokazał iż w naszym mieście są normalni ludzie a nawet całe dzielnice ludzi życzliwych sprawiedliwych którym nie obojętne jest cierpienie innych. To co wydarzyło się 3maja 2018 jest nadzieją na lepsze jutro w Łaskarzewie i oby trwało dłużej niż tylko jeden dzień. Bardzo duże zaangażowanie organizatorów spowodowało to iż oprócz upragnionego wózka Paweł będzie mógł przeznaczyć resztę pieniędzy np. na rehabilitacje co w tym przypadku ma bardzo duże znaczenie. Dołączam się do słów organizatora który powiedział żeby to dobro którym sponsorzy darczyńcy wszyscy uczestniczy obdarowali naszego kolegę Pawła w rożnej formie wróciło do ich rodzin domów firm i zagościło tam na dłużej.

 3. Ciekawski! napisał(a):
  7 maja 2018 godz. 11:50

  Chciałbym się dowiedzieć ,może ktoś widział albo wie . jakiej pomocy udzielili :pasterze kościoła łaskarzewskiego:wszak to ich owieczka potrzebuje pomocy i czy wsparcia udzieliło Koło Gospodyń bo w podziękowaniach ich nie widziałem.I jeszcze jedno pytanie kto jest Radnym z tego okręgu gdzie człowiek potrzebował pomocy i czy ten radny zaangażował się w akcję pomocy lub wsparł finansowo tę akcję.Za uczciwe odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny i na koniec chciałbym podziękować wszystkim którzy przysłużyli się do organizacji tej imprezy oraz tym którzy wyłożyli WŁASNE PIENIĄDZE .JESTEŚCIE WIELCY!

 4. Obserwator napisał(a):
  8 maja 2018 godz. 07:16

  Zgadzam sie z wpisem Ciekawskiego. Wszystkie najwieksze imprezy przejete przez Serbianki. I jeszcze im malo. Nawet jak ich nie stac bylo na szlachetny gest, to przynajmniej odpuscili by ze wzgledu na cel jaki przyswiecal temu turniejowi. O reszcie towarzystwa szkoda słow, ale jest jeszcze w Łaskarzewie jedno stowarzyszenie, ktore dzieli nie swoje pieniadze a ciekawski zapomnial.

 5. Aldona napisał(a):
  10 maja 2018 godz. 22:03

  Do Ciekawski!
  Wszystkich sponsorów wymieniłam wyżej. Ja osobiście nie pytałam o pomoc ani księży, ani pań z Koła Gospodyń. Festyn był imprezą otwartą… Kazdy kto miał ochotę mógł przyjść i wesprzeć finansowo ten festyn.

 6. Aldona napisał(a):
  10 maja 2018 godz. 22:07

  DO OBSERWATORA!
  PRZYŁĄCZAM SIĘ W IMIENIU PAWŁA DO PODZIĘKOWAŃ

 7. Ciekawski! napisał(a):
  11 maja 2018 godz. 08:46

  Dziękuję za info Aldona .Jest tak jak myślałem w myśl powiedzenia „KOGO NIE BOLI TEMU POWOLI”.Odnośnie zaś radnego z okręgu p.Pawła to sprawdziłem sam na stronie miasta i jest nim p.Krzysztof Sierański {przypominam nawiasem że wybory tuż-tuż }Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w dobrą sprawę.

 8. Do Ciekawskiego od Piachów napisał(a):
  12 maja 2018 godz. 17:17

  Panie Ciekawski takie zachowania są podłe jak Twoje, za niepozornymi słówkami skrywasz pogardę i wyższość. Widać, że Ewangelia Jezusa Cię nie kształtuje, ale stawiasz się ponad nią. Więc zapraszam do lektury: „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Ewangelia wg. św. Mateusza

 9. Stary napisał(a):
  14 maja 2018 godz. 13:54

  Wspaniała inicjatywa
  Paweł zdrowia
  Podziękowanie dla organizatorów
  A co do naszych Serbianki to pokazały klasę jak trzeba być fffe
  A co do radnego Pana Krzysztof Sierański to raczej jak widać , udziela sie tylko wtedy jak Pani Lidia SS wyrazi zgodę
  JAK radny to taki lokalny nieudacznik i nie ma co się dziwić
  że się nie pokazuje

  Dziękuje i Pozdrawiam

 10. Ciekawski! napisał(a):
  15 maja 2018 godz. 09:00

  Troszeczkę zabolało.Posłużę się powiedzeniem ;uderz w stół a nożyce: się odezwą ;.Nie pisałem o jakiejkolwiek jałmużnie ani o żadnych datkach .Ja pisałem o dobrym słowie , o modlitwie , o wsparciu duchowym.Można było odprawić mszę za schorowaną ;owieczkę ; albo tylko dać w ogłoszeniach parafialnych informację o akcji charytatywnej ,tak MAŁO a jednak tak DUŻO.ŁATWIEJ JEST BRAĆ NIŻ DAWAĆ .

Jakość powietrza

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwum artykułów