Kopernik w Łaskarzewie – Jedzie, jedzie Naukobus

Naukobus - grafika z napisem - 2Już na początku wakacji mamy szansę przeżyć interesującą przygodę. 2 i 3 lipca w Stodole w Parku Alejki w Łaskarzewie pojawi się Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Wizyta jest częścią szerszego projektu, w którym w całej Polsce weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości. Realizuje go 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek w zanadrzu – udowadniając, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

eksperymentuj_naukobus_1Dzięki projektowi „Naukobus” Centrum Nauki Kopernik dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.

eksperymentuj_naukobus_3To nie tylko poszerzania wiedzy ale i dobra zabawa. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i zdobywać wiedzę – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.
Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

opracowano na podst. materiałów prasowych
fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwum artykułów