Dni Łaskarzewa 2018

W weekend 18-19 sierpnia 2018 r. odbywały się uroczystości 600-lecia nadania Łaskarzewowi praw miejskich – Dni Miasta Łaskarzew. Sobota 18 sierpnia przeznaczona była na zawody sportowe – zawody wędkarskie oraz rozgrywki na Stadionie Promnika. Dzień drugi to msza św., odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Dużym Rynku oraz uroczystości oficjalne i festyn na boisku w Parku Alejki.

O sobotnich rozgrywkach sportowych, będących „sportową” częścią obchodów 600-lecia miasta pisaliśmy już w poprzedniej relacji. Odbywały się one na Stadionie Promnika i w Hali Sportowej, która tego dnia otrzymała imię kpt. Mieczysława Jarosińskiego, twórcy łaskarzewskiego Klubu Sportowego.

Niedzielne uroczystości 600-lecia rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w łaskarzewskim kościele parafialnym. Ok. godz. 12.00 nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej na pomniku na Dużym Rynku. Następnie uczestnicy uroczystości sformowali korowód i przeszli na boisko w Parku Alejki gdzie rozpoczął się festyn.

Wśród występujących na scenie koncertowej byli m.in. Strażacka Orkiestra Dęta z Łaskarzewa, członkinie Koła Gospodyń „Serbianki”, zespoły Replay i Reflex oraz gwiazda festynu – Halina Frąckowiak. Była także część artystyczna, zaprezentowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkól nr 2.

W międzyczasie goście mogli skosztować dań regionalnych na przygotowanych uprzednio stoiskach gastronomicznych. Swoje namioty wystawili m.in. Strażacy, Klub „Promnik”, „Serbianki”, Koło Wędkarskie. Zaprezentowały się także Zespół Szkół nr 1 oraz Stowarzyszenie Dla Łaskarzewa „Nasza Ziemia”.

Były także różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych – loteria fantowa, dmuchane zjeżdżalnie oraz pokazy baniek mydlanych.

Po części oficjalnej ok. 19.00 rozpoczęła się część dyskotekowa festynu. Z koncertami wystąpiły zespoły Mister Dex, Model MT oraz Milano. Po zapadnięciu ciemności ok. godz. 22.00 sierpniowe niebo nad Łaskarzewem rozświetlił efektowny pokaz fajerwerków.

Opracowanie: Naczelny

[al2fb_like_button]

Tagi: , , , ,

22 komentarze do “Dni Łaskarzewa 2018”

 1. Ciekawski! napisał(a):
  26 sierpnia 2018 godz. 17:53

  Co rok to gorzej .To był przykład jak nie należy takiej imprezy przygotowywać .Artyści zaproszeni to był jakiś 12 garnitur i to pewnie ci których nikt nie zaprosił wcześniej.Orkiestra strażacka -porażka,koło gospodyń -porażka,artyści disco polo -porażka ,zespoły muzyczne Repley i Reflex -dno ,kto ich wpuścił na scenę.Honor tak dostojnej imprezy ratowali wędkarze i sportowcy i zespół szkół nr 1 ale to wszystko mało blamaż burmistrz miasta i tyle .A tak w ogóle to jako ciekawski mam pytanie bo widziałem kilka osób było uhonorowanych medalami 600 lecia nadania praw miejskich i nie widziałem tam byłych burmistrzów , naczelników i przewodniczących rad minionych kadencji ,czyżby nie zostali zaproszeni ?,Jeżeli tak TO pani Lidia -sopel Sereja powinna razem z przewodniczącym M.Pałyską wycofać się z życia społecznego naszego miasta jeśli mają trochę wstydu ale jak znam życie to u nich coś takiego godność i honor jak to u władzy nie istnieją .I tak na koniec żeby nie wszystko było BE to tylko PYZY były WYBORNE.

 2. Mieszkaniec napisał(a):
  26 sierpnia 2018 godz. 21:47

  Ciekawski ma racje. Dni Pilawy i Cegłowa odbywały sie przy muzyce takich gwiazd jak Sławomir, Zenek czy Oddzial Zamkniety. Tego nie da sie porównac z naszymi wykonawcami co gościli u nas, a to u nas było 600 lecie miasta…

 3. Don Chichot! napisał(a):
  27 sierpnia 2018 godz. 10:59

  Pierogi u serbianek i kartofle u wędkarzy pychotka a występy pseudo -muzykantów jak to napisał ciekawski to dno i metr mułu .Teraz będzie wywiad władzy w Katolickim Radiu Podlasie i całą winę za brak gustu w doborze gwiazd zwali się na jakąś opzycję.

 4. obserwator napisał(a):
  27 sierpnia 2018 godz. 12:34

  Ciekaw jestem, jeszcze jednego porownania, ile to wszystko kosztowalo. Bo biorac pod uwage cene inwestycji w Łaskarzewie, ktore sa robione a gdzie indziej to nawet jezeli by byly porownywalne to jakosc naszych jest katastrofalna. I tak tez moze byc w tym zestawieniu. Dni Pilawy czy Cegłowa w znakomitej obsadzie mogly byc tansze niz nasze 600- lecie w bardzo słabym zestawieniu artystycznym.

 5. Don Chichot! napisał(a):
  27 sierpnia 2018 godz. 20:40

  Jaki gust i smak na wysoką kulturę WŁADZY taki poziom artystyczny imprezy DNO i metr mułu .Zresztą co od zakompleksionej osóbki wymagać .Ciekawski ma rację .pyzy ,pierogi i ziemniaki z gara od wędkarzy PYCHOTKA .I niech każdy robi to co mu wychodzi a nie ładuje się. na scenę i udaje ,że śpiewa albo gra .

 6. wyborca napisał(a):
  28 sierpnia 2018 godz. 08:47

  Panie Ciekawski, prosze podac kto te medale dostal i za co? Medale to dostaje sie za wybitne rzeczy, a nie za słuzalczosc.

 7. zawstydzony napisał(a):
  28 sierpnia 2018 godz. 23:16

  600 lecie? wyglądało gorzej jak gminne dożynki, zero jakichś sław, mniejsze miasta gdzie burmistrzowie zarabiają o wiele mniej potrafią się bawić i zapraszać znamienite gwiazdy. zawody wędkarskie? jeden junior i kilku seniorów, zero jakiejkolwiek inicjatywy, zachęcenia wędkarzy z innych miast, a przecież z naszego okręgu tylu wędkarzy opłaca składki. faktycznie pyzy i pieczone ziemniaczki uratowały wieczór, zimne piwko z koła nr 17 to ambrozja smaku, reszta do poprawki w przyszłym roku. Ale 601 lecie nie brzmi jak 600 lecie. petardy ładne, ciekwawe ile to wszystko kosztowało…

 8. Baron napisał(a):
  29 sierpnia 2018 godz. 07:56

  Na moje oko, to 600 lecie jest stanowczo do poprawki. 601 lecie wyznaczy nam nowy kurs działania, lepsze gwiazdy, lepsze atrakcje i w końcu Łaskarzew wyjdzie z cienia innych miejscowości, tylko władza musi się w końcu zmienić.

 9. Oobserwator2 napisał(a):
  30 sierpnia 2018 godz. 12:06

  Ale jednak JUBILEUSZ się odbył.

  Wbudowano tablicę na 600 lecie, poświęcono ją i przecięto wstęgi.

  Strażacy znowu wspaniali, tylko ten ŻAR TROPIKÓW i ich CIEPŁE MUNDURY.

  No i udział w jednym szeregu obecnej Pani Burmistrz obok Poprzednika i ewentualnej Następczyni, świadczy o wysokiej kulturze politycznej.

  Bo Łaskarzew jest jeden.

  Co do oprawy „artystycznej” – to jest taka, na jaką Miasto stać.

  Teraz tylko pozostaje czekać na 650-cio lecie, czego doczekania wszystkim Łaskarzewiakom i Łaskarzewiankom – życzę.

  Amen.

 10. Obserwator2 napisał(a):
  30 sierpnia 2018 godz. 17:02

  Święto i po święcie.

  A przed nami wybory samorządowe.

 11. Ciekawski! napisał(a):
  31 sierpnia 2018 godz. 14:53

  Z rozmowy z byłymi włodarzami miasta wiem,że żaden z nich nie był zaproszony na tak wielki jubileusz i pisanie o kulturze ( wysokiej )politycznej pani Lidii Sopel Sereji jest delikatnie mówiąc błędem.Kulturą wykazali się pan Waldemar Larkiewicz i Anna Laskowska a pani burmisrz wykazała się brakiem tejże kultury co widać i słychać.I nie pomogą żadne wygładzania tego afrontu ,mleko się wylało.Kogo wybraliście tego macie i dobrze wam tak.

 12. ciekawy napisał(a):
  6 września 2018 godz. 08:27

  A ja z rozmowy z byłymi włodarzami wiem, że wszyscy zostali oficjalnie zaproszeni i dlatego z chęcią wzięli udział w obchodach. Nie zmyślaj propagandowych 'fake newsów’.

 13. Ciekawski! napisał(a):
  7 września 2018 godz. 18:01

  po prostu KŁAMIESZ.Najprościej byłoby napisać z którymi rozmawiałeś.

 14. ciekawy napisał(a):
  9 września 2018 godz. 21:46

  tak jak ty WYMIENIŁEŚ z którymi ROZMAWIAŁEŚ kłamczuszku? 😛

 15. ciekawy napisał(a):
  9 września 2018 godz. 21:49

  pomijając, że z pani Anny żaden były włodarz …KŁAMCZUSZKU. A nosek rośnie.

 16. Ciekawski! napisał(a):
  12 września 2018 godz. 13:16

  Nie zostali zaproszeni p.Larkiewicz,p.Trzaskowski, p.Mucha o reszcie nie pomnę .i kto tu kłamie ,a brzuszek z nosem rosną i potomstwo może póżniej ;mijać się z prawdą ; ale co się nie robi dla kasy i władzy.

 17. ciekawy napisał(a):
  12 września 2018 godz. 19:56

  po prostu KŁAMIESZ.Najprościej byłoby opublikować nagrania tych twoich rzekomych rozmów 😛 – oczywiście ich nie opublikujesz bo odbyły się tylko w twojej głowie .i kto tu kłamie ; ale czego się nie robi dla kasy i władzy i posła woźniaka

 18. Ciekawski! napisał(a):
  12 września 2018 godz. 21:10

  Trzeba mieć mentalność dziwki ,żeby nagrywać osoby z którymi się rozmawia .Może to są sposoby CIEKAWEJ ale nie moje,atak w ogóle to wystarczy wymienione osoby spytać i tyle .

 19. Waldemar Trzaskowski napisał(a):
  17 września 2018 godz. 07:39

  Do CIEKAWEGO(-EJ)
  Musisz przyjąć do wiadomości, że byli burmistrzowie Łaskarzewa i byli naczelnicy Miasta i Gminy Łaskarzew nie zostali zaproszeni na uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Ocenę tego faktu pozostawiam Państwu.

 20. Mieszkaniec napisał(a):
  17 września 2018 godz. 13:11

  Impreza na poziomie spotkania osiedlowego sąsiadów. Czego wymagać od Pani burmistrz ? Kultury? Szacunku? Dobry żart… 600 lecie miasta? Dożynki gminne dużo lepiej są organizowane… gdzie jakieś stoiska organizacji spolecznych kulturowych historycznych straży sportowców mówiących o działalności tych organizacji. Gdzie urzad miasta? Promocja miasta? Książka album czy chociaż broszula infornacyjna… totalne dno…. jedynie co mamy to przegraną sprawę dług do spłacenia firmie z Piaseczna. Panikujacy pracownicy UM I wierni obrońcy ruszyli już w miasto z powieścią jak to dobrze ile to się nie robi w mieście itd. Hali sportowej jak nie było tak nie ma, remontu budynku biblioteki nie bylo, samochodu strażackiego nie ma….

 21. Stary napisał(a):
  21 września 2018 godz. 08:10

  To nie jaja to wielka katastrofa dla naszego miasta Przyjechała Pani i wygrała .Młoda świat widział i na burmistrza sie dostała i oto mamy Brud i smród tego jeszcze nie było inwestycje żadne . Kilka dróg raz na cztery lata , rynek brudny i zaniedbany okoliczne ulice drogi nasze katastrofa Myślę Żeby Pani nasz BURMISTRZ przejechała sie do Piaseczna a jak nie to do Górzna i zobaczyła jak sie działa Czas zwalania winy na Larego już dawno dawno temu przeminą ale chociaż było czysto i schludnie nawet nie ma co porównywać O dotacjach z UE co Pani Burmistrz obiecywała ze bada się lały do Łaskarzewa to nikt nie słyszał , to tylko bajki . Jakaś klątwa nad naszym miastem zaczarowana jest Pani Soopel-Sereja Burmistrz nasza okazała sie nieudacznikiem politycznym i jak gospodarz .Czy naszego Miast nie będzie stać na normalnego pracowitego i uczciwego BURMISTRZA To my jak mieszkańcy zawalamy w wyborach . Głosując na obecnego Burmistrza Panią naszą to strzelamy sobie w kolano . Kadencja teraz będzie 5 lat i będziemy czekać następne 5 lat na 1,5 km nowych dróg Zastanowić sie trzeba czy tak chcemy A może trzeba dać oddać władze w ręce nowej Pani Burmistrz obecna zawaliła nam już 8 lat Wracając jeszcze do Pan do radnych obecnych przy Pani Burmistrz to ta zgraje nieudaczników to należało by na taczkach po schodach wywalić . a Pana Przewodniczącego RADY to należy PODAĆ POD SĄD za pozwolenie Pani Burmistrz na takie nieróbstwo. Wstyd Panie Przewodniczący wstyd

 22. kaczorr napisał(a):
  21 września 2018 godz. 11:02

  To co Pani Burmistrz pokazała na 600 lecie naszego Miasta to TOTALNA PADAKA
  TO Pani BURMISTRZ było 600 lecie naszego miasta tego jeszcze nie było .700 rocznicy już nikt z nas nie doczeka
  Pani obecność w naszym Łskarzewie to zło
  Niczym wielkim Pani nie za zabłysnęła a zapomniałem Afera wodna na 1,5 milina złotych
  Czas na zmiany

Jakość powietrza

Kalendarz

sierpień 2018
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów