Rekord dla Niepodległej

Wszystko dokoła: dom i przedszkole,
fabryczne dymy, żelazna kolej…
Kwiaty przy oknie, klon koło bramy,
słoneczny uśmiech kochanej mamy…
I las, co cieniem dzieci zaprasza –
wszystko to Polska, Ojczyzna nasza!

Dzień 9 listopada 2018 roku był dniem szczególnym dla całej społeczności przedszkolnej Publicznego Przedszkola „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie. W ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”. Wszystkie grupy przedszkolne, począwszy od 2,5–latków do 5–latków, zebrały się w jednym miejscu, aby wspólnie zaśpiewać czterozwrotkowy hymn Polski. W tym uroczystym dniu przedszkolacy, a także wychowawcy i pracownicy przedszkola solidarnie ubrali się w barwy narodowe.

Jednak to nie był koniec wspólnego świętowania! Jesteśmy świadomi, że kształtowanie postaw patriotycznych zaczyna się właśnie w wieku przedszkolnym. Dlatego w tym dniu w każdej grupie przedszkolnej wychowawcy zorganizowali zajęcia edukacyjne, które w atrakcyjnej i przystępnej formie przybliżyły dzieciom polskie symbole narodowe, a także historię naszego kraju. W ramach działalności plastycznej wspólnie wykonywaliśmy kotyliony, flagi i godła, które przyozdobiły cały budynek przedszkola.

Osobom odwiedzającym naszą placówkę zorganizowaliśmy „Kącik patriotyczny”, w którym wykonaliśmy gazetkę tematyczną i wyeksponowaliśmy literaturę o tematyce narodowej przyniesioną przez dzieci i rodziców, którzy włączyli się do akcji. Tradycyjnie, jak co roku, dzieci miały możliwość odwiedzenia grobów poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym i zapaleniu symbolicznych zniczy. Wszystkie te działania miały na celu ukazanie, jak ważny jest patriotyzm w naszym przedszkolu.

Opracowanie: Publiczne Przedszkole „Leśny Zakątek”

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum artykułów