Spotkanie w sprawie zakładu regranulacji tworzyw sztucznych

ludzie-sortujący-śmieciNa stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiło się zaproszenie na spotkanie informacyjne na temat budowy zakładu regranulacji tworzyw sztucznych w Łaskarzewie. Planowany termin i miejsce spotkania to piątek 29 marca br. o godz. 17:30 w Sali OSP przy ul. Strażackiej. Organizatorem jest burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska, a głównym gościem będzie p. Jarosław Wyglądała, właściciel firmy Ekolider. Przewidziana jest m.in. prezentacja multimedialna, analiza SWOT przedsięwzięcia i dyskusja z mieszkańcami.

Pomysł budowy zakładu regranulacji tworzyw sztucznych w Łaskarzewie jest już od pewnego czasu tematem spotkań radnych i burmistrza z właścicielem firmy Ekolider. Pan Wyglądała jest zainteresowany realizacją tej inwestycji u nas, po fiasku podobnego przedsięwzięcia w gminie Górzno. Podczas konsultacji oglądał potencjalne lokalizacje i prezentował m.in. zasady funkcjonowania tego typu zakładu. Warto nadmienić, że regranulacja jest końcowym etapem procesu recyklingu tworzyw sztucznych, powstały w jej efekcie regranulat może już być wykorzystywany do produkcji gotowych wyrobów (nie chodzi tutaj więc o etapy przygotowywania, sortowania czy też segregacji odpadów). Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest teren działek „po Gizehu” w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. Miejsce to jest w lokalnym planie zagospodarowania oznaczone jako działki pod zabudowę przemysłową.

Opracowanie: Naczelny

Tagi: , , ,

4 komentarze do “Spotkanie w sprawie zakładu regranulacji tworzyw sztucznych”

 1. Aneta napisał(a):
  23 marca 2019 godz. 15:50

  Jestem przeciwna.
  Z pozdrowieniami, Aneta

 2. zenon napisał(a):
  25 marca 2019 godz. 04:37

  Każdy kto ma mózg , będzie przeciwny !

 3. mieszkaniec napisał(a):
  25 marca 2019 godz. 14:52

  Dlaczego w ogóle pod uwagę bierze się lokalizacje działek po Gizehu. O wiele lepszą byłaby lokalizacja po wysypisku, wydaje mi się że o wiele bardziej nadaje si e do tego.

 4. Ludzkie pojęcie napisał(a):
  28 marca 2019 godz. 13:53

  Zezwolić, ale… normalne opłaty, żadnych ulg podatkowych itp., a do tego paragraf/zobowiązanie zabezpieczone czym się da (gotówka, weksle, maszyny, inne nieruchomości) do BEZPŁATNEGO odbioru odpadów komunalnych od wszystkich mieszkańców miasta przez min. 20 lat. Twardo. On się z samorządami nie patyczkuje, czyli de facto z każdym mieszkańcem, to my nie musimy robić mu żadnych uprzejmości. Dogadani są z konkurencją, że nikt mu tu w przetargach nie przeszkadza i zgłasza się sam z jaką chce ceną, albo wcale się nie zgłasza czekając aż samorządy podniosą kwotę przetargu, bo nie mają wyjścia. To będzie dobra próba dla dobrej zmiany.

Jakość powietrza

Punkt Informacji Turystycznej Pozytywna Energia e-Łaskarzew Skatepark w Łaskarzewie

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów