Spotkanie w sprawie zakładu regranulacji tworzyw sztucznych

ludzie-sortujący-śmieciNa stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiło się zaproszenie na spotkanie informacyjne na temat budowy zakładu regranulacji tworzyw sztucznych w Łaskarzewie. Planowany termin i miejsce spotkania to piątek 29 marca br. o godz. 17:30 w Sali OSP przy ul. Strażackiej. Organizatorem jest burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska, a głównym gościem będzie p. Jarosław Wyglądała, właściciel firmy Ekolider. Przewidziana jest m.in. prezentacja multimedialna, analiza SWOT przedsięwzięcia i dyskusja z mieszkańcami.

Pomysł budowy zakładu regranulacji tworzyw sztucznych w Łaskarzewie jest już od pewnego czasu tematem spotkań radnych i burmistrza z właścicielem firmy Ekolider. Pan Wyglądała jest zainteresowany realizacją tej inwestycji u nas, po fiasku podobnego przedsięwzięcia w gminie Górzno. Podczas konsultacji oglądał potencjalne lokalizacje i prezentował m.in. zasady funkcjonowania tego typu zakładu. Warto nadmienić, że regranulacja jest końcowym etapem procesu recyklingu tworzyw sztucznych, powstały w jej efekcie regranulat może już być wykorzystywany do produkcji gotowych wyrobów (nie chodzi tutaj więc o etapy przygotowywania, sortowania czy też segregacji odpadów). Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest teren działek „po Gizehu” w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. Miejsce to jest w lokalnym planie zagospodarowania oznaczone jako działki pod zabudowę przemysłową.

Opracowanie: Naczelny

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

4 komentarze do “Spotkanie w sprawie zakładu regranulacji tworzyw sztucznych”

 1. Aneta napisał(a):
  23 marca 2019 godz. 15:50

  Jestem przeciwna.
  Z pozdrowieniami, Aneta

 2. zenon napisał(a):
  25 marca 2019 godz. 04:37

  Każdy kto ma mózg , będzie przeciwny !

 3. mieszkaniec napisał(a):
  25 marca 2019 godz. 14:52

  Dlaczego w ogóle pod uwagę bierze się lokalizacje działek po Gizehu. O wiele lepszą byłaby lokalizacja po wysypisku, wydaje mi się że o wiele bardziej nadaje si e do tego.

 4. Ludzkie pojęcie napisał(a):
  28 marca 2019 godz. 13:53

  Zezwolić, ale… normalne opłaty, żadnych ulg podatkowych itp., a do tego paragraf/zobowiązanie zabezpieczone czym się da (gotówka, weksle, maszyny, inne nieruchomości) do BEZPŁATNEGO odbioru odpadów komunalnych od wszystkich mieszkańców miasta przez min. 20 lat. Twardo. On się z samorządami nie patyczkuje, czyli de facto z każdym mieszkańcem, to my nie musimy robić mu żadnych uprzejmości. Dogadani są z konkurencją, że nikt mu tu w przetargach nie przeszkadza i zgłasza się sam z jaką chce ceną, albo wcale się nie zgłasza czekając aż samorządy podniosą kwotę przetargu, bo nie mają wyjścia. To będzie dobra próba dla dobrej zmiany.

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum artykułów