Cudze chwalicie, swego nie znacie…

Cudze chwalicie, swego nie znacie… brzmi popularne powiedzenie. To fakt – w Polsce mamy sporo miejsc, które warto zobaczyć, na dodatek są w zasięgu krótkiego weekendowego wyjazdu.
W poniedziałek, 25.03.2019 r., odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięli w niej udział słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Łaskarzewie. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Belwederu i Sejmu.

Wyjechaliśmy rankiem z parkingu przy skwerze. W autokarze śpiewaliśmy i rozmawialiśmy. Gdy dojechaliśmy do Warszawy spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, który oprowadził nas po Belwederze. Zwiedzanie pałacu trwało około 1,5 godziny. Belweder to przepiękny, klasycystyczny pałac stojący przy Trakcie Królewskim i w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Od czasu swojego powstania budynek stanowił na przemian raz siedzibę władz okupanta, a raz polskich władz państwowych. Zwiedziliśmy ekspozycję poświęconą Marszałkowi Polski Józefowi Piłsudskiemu, Gabinet Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz sale: Sala Marmurowa, Sala Lustrzana, Sala Łowicka, Sala Pompejańska Kaplica pw. NMP Królowej Polski, Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego, salonik i pokój adiutanta.

W dalszej kolejności udaliśmy się do Sejmu, gdzie podziwialiśmy gmach Sali Sejmowej oraz makietę kompleksu budynków sejmowych. Przewodnik opowiedziała nam o dziejach Sejmu. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wsiedliśmy do autokaru. Około 1700 wróciliśmy do Łaskarzewa. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.

Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie. Pomysłodawcą i inicjatorem tego wyjazdu był Pan Zbigniew Marciniuk, wieloletni dyrektor, społecznik a obecnie nauczyciel w naszym Liceum, któremu wszyscy bardzo dziękujemy.

Agnieszka Komorowska – Dyrektor Szkoły

[al2fb_like_button]

Tagi: , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwum artykułów