Cyber przedszkolak

W tym roku szkolnym w przedszkolu „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie realizowano temat „Cyber przedszkolak”. W ramach tego tematu dzieci uczyły się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki zapoznawały się z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem i Internetem. Wiele radości sprawiło dzieciom zbudowanie własnego robota. Grupa „Motylki” odwiedziła salę komputerową w Szkole Podstawowej nr 1.Pamiętano również o pedagogizacji rodziców. Zwrócono Ich uwagę na zagrożenia, jakie czyhają na dzieci w sieci. Podano zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podsumowaniem naszego rocznego tematu był udział w Akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Cyfryzacji pt.: „Cyfrowa majówka”. W ramach tej akcji 17.05.2019 r. przedszkolaki wraz z nauczycielami wzięły udział w marszu ulicami Łaskarzewa. Towarzyszyły im transparenty z hasłami typu: „Rozmawiaj z dzieckiem o sieci”, „Nie zostawiaj dziecka sam na sam z komputerem”, „Nie wysyłaj w e-mailach poufnych danych”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”, itp. Celem tego happeningu było uświadomienie mieszkańcom naszego miasta zagrożeń jakie mogą spotkać użytkowników Internetu. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji rodzice zaczną interesować się tym, co robią ich dzieci w sieci.

W tym samym dniu grupy „Krasnoludków” i „Wiewiórek” wzięły udział w zajęciach z komputerem w pracowni Domu Pracy Twórczej „Bajka”.

Realizując taki temat chcieliśmy, żeby dzieci poznały pozytywne zastosowanie Internetu jak też czyhające w sieci niebezpieczeństwa.

/opracowanie: Przedszkole „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie/

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum artykułów