I. Turniej Tenisa Ziemnego w Łaskarzewie

IMGP7620Nieco w cieniu XXVIII Biegu z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i oficjalnych obchodów tego święta narodowego odbyło się inne, ważne dla Łaskarzewa wydarzenie sportowe – I. Turniej Tenisa Ziemnego. Organizatorem Turnieju była Szkoła Tenisa Ziemnego Sławomira Paśnickiego, a patronat sprawowała p. burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska. Dla lokalnych miłośników tego sportu to nie lada gratka, był to bowiem bodajże pierwszy po ponad 30-letniej przerwie łaskarzewski turniej tenisowy (proszę mnie poprawić jeśli umknęło mi jakieś inne wydarzenie z tej dyscypliny sportowej).

W imprezie wzięło udział 18 zawodników, całkiem pokaźna liczba biorąc pod uwagę, że Turniej to nowa inicjatywa, która jeszcze na dobre nie zaistniała w mediach. Warto także dodać, że przez ostatnie lata w Łaskarzewie nie było żadnego działającego, pełnowymiarowego kortu tenisowego, co bez wątpienia przyczyniło się do spadku popularności tego sportu wśród dzieci i młodzieży. Z uwagi na liczbę zawodników rozgrywki rozpoczęły się kilka dni przed rocznicą Konstytucji 3 Maja, tak by na dzień święta przypadły tylko mecze finałowe. Zastosowano system turniejowy, rozpoczęto wstępnymi eliminacjami, które wyłoniły 16 zawodników biorących udział w dalszych fazach Turnieju. W finale zagrali Olek Traczyk z Garwolina i Marek Tylman z Łaskarzewa. Wygrał Olek Traczyk 6:2, 6:2. Trzecie miejsce przyznano półfinalistom Dariuszowi Migasowi i Rafałowi Rutkowskiemu. Gratulujemy zwycięzcy i wszystkim zawodnikom, uczestniczącym w rozgrywkach!

Turniej odbył się na prywatnym korcie Sławomira Paśnickiego przy ul. Andersa, którego budowa była bez wątpienia sporą inwestycją. Tym bardziej należy podkreślić konsekwencję Sławka w realizacji swoich planów i marzeń. Gratulujemy więc organizatorowi tego udanego wydarzenia i cieszy nas, że wróciła do Łaskarzewa tradycja organizowania turniejów tenisowych. Myślę, że wszyscy łaskarzewscy tenisiści udzielą wsparcia w organizacji kolejnych edycji łaskarzewskiego Turnieju Tenisa Ziemnego.

/opracowanie: Naczelny/

[al2fb_like_button]

Tagi: , , ,

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów