Nowa – stara siedziba Stowarzyszenia CIA

nowa-stara-siedziba-5Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne w Łaskarzewie „otrzymało” od władz miasta lokal, na II piętrze w budynku Straży, nad „Bajką”. Lokal ma pow. 83 m2, umowa użyczenia zawarta jest z U.M. Łaskarzew i O.S.P. Łaskarzew na czas określony (do 23.03.2017 roku). Stan pomieszczeń jest zły, wymagają one remontu i modernizacji. Sukcesywnie przeprowadzone są prace porządkowe. Już częściowo wymieniono okna na plastikowe. Całkowicie wymieniono instalację elektryczną w lokalu, dzięki wsparciu Pani Lidii Sopel-Sereja – Burmistrza Miasta Łaskarzewa, która oddelegowała do tych prac pana Zenona Zdunka – elektryka, pracownika Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Awansem otrzymaliśmy zgodę Burmistrza Miasta na korzystanie z internetu Publicznej Biblioteki Miejskiej w Łaskarzewie – co pozwoli nam wznowić (miejmy nadzieję, że bardziej intensywnie niż do tej pory) naszą przygodę edukacyjną, komputerowo–internetową, doskonalenie swych umiejętności poprzez wymianę doświadczeń, tworzenie kółek zainteresowań i inne grupy tematyczne.

Docelowo na adaptację i modernizację lokalu przy ul. Alejowej 13, Stowarzyszenie otrzyma wsparcie finansowe z Małych Projektów w ramach Lokalnej Grupy Działania „Wspólnota Powiatowa”. Aktualnie prace remontowe trwają.

nowa-stara-siedziba-1Działamy – jak mówi garstka zapaleńców – w zasadzie bez wystarczających środków finansowych, to co możemy – wykonujemy sami, kupujemy niezbędne materiały i zabiegamy o wszelką pomoc. Burzenie zbędnych ścianek działowych i inne prace wstępne nie wymagające specjalnych kwalifikacji, robimy własnymi siłami, chętnych do tego niestety nie jest wielu.

nowa-stara-siedziba-13W sobotę, 19 marca apel Zarządu ogłoszony w „Naszych Sprawach”, nie został niestety zauważony. Być może i cała nasza działalność jest mało dostrzegana. Chcemy to zmienić. I zamiast narzekać, że nuda, że nic się nie dzieje, że nie ma żadnych propozycji – obudźmy się i włączmy się do działania dla siebie. nowa-stara-siedziba-26Nie czekajmy na gotowe i że ktoś za nas i dla nas coś zrobi! Przy tworzeniu zaplecza lokalowego, przytulnego i miłego – włączmy się do prac w ramach swoich możliwości. To naprawdę przynosi efekty! W sobotę, choć nie było nas dużo, zrobiliśmy jednak sporo. Prace i ich efekty obejrzeć można na dołączonych zdjęciach.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy złożyć wyrazy podziękowania dla Państwa Talarków, dzięki uprzejmości których mogliśmy usunąć dużo gruzu (udostępnili nam samochód ciężarowy!).

Opracował: KAK

Tagi: ,

Jeden komentarz do “Nowa – stara siedziba Stowarzyszenia CIA”

  1. Nasze Sprawy » Archiwum » II odsłona – Wiosenne porządki w C.I.A. napisał(a):
    29 marca 2011 godz. 06:35

    […] Relacja z pierwszego spotkania tutaj  […]

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2011
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwum artykułów