Konferencja

Konferencja ZS nr2 10-01-2012 (1)10 stycznia br, w ZS nr 2 w Łaskarzewie odbyła się konferencja pt. „Nowe wyzwania dla edukacji zawodowej”. Konferencja związana była z Projektem pod nazwą „Szkoła zawodowa może też być szansą”, który realizowany jest w Zasadniczej Szkole Zawodowej przez Stowarzyszenie Rozwoju Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego w latach 2010-2012.

Projekt realizowany jest w Szkole już po raz trzeci i są plany jego kontynuacji aż do 2015r. Obecny projekt docelowo obejmie grupę 130 uczniów. Aktualnie biorą w nim udział 72 osoby, gdyż tylu uczniów liczy nasza szkoła zawodowa. Celem projektu jest dokształcanie młodzieży w ramach zajęć pozalekcyjnych, m. in. z różnych przedmiotów zawodowych, adekwatnie do indywidualnych potrzeb. Przy tej okazji Szkoła ma szansę wzbogacić się o nowe pomoce dydaktyczne, niezbędne do prowadzenia zajęć.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały tematy dotyczące nowej reformy programowej w szkolnictwie ponadgimnazjalnym, nowej klasyfikacji zawodów oraz założeń egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Referowały panie – Ewa Flaga i Henryka Jaroń.

W ramach konferencji głos zabierali licznie przybyli goście z „powiatu” – Starosta, Wicestarosta, Przewodnicząca Rady Powiatu i Wiceprzewodnicząca, Przewodniczący Komisji ds. Kultury Rady Powiatu, koordynator Projektu oraz Dyrektor ZS nr 2 w Łaskarzewie, Burmistrz Miasta, wreszcie – uczniowie – beneficjenci Projektu.

Konferencja ZS nr2 10-01-2012 (2)Pomiędzy tymi wystąpieniami odbyło się oficjalne przekazanie Szkole i uczniom pomocy dydaktycznych i edukacyjnych. Nowy sprzęt o wartości ok. 50 tys. zł, m. in.: laptop, drukarka, projektor, dwie tablice interaktywne, urządzenie wielofunkcyjne, kasy fiskalne, filmy i książki edukacyjne – zostaje szkole „użyczony” na czas realizacji Projektu, a po jego zakończeniu staje się własnością szkoły. Wszyscy uczniowie, indywidualnie, otrzymali również pomoce edukacyjne.

Konferencja ZS nr2 10-01-2012 (3)Zebrani na konferencji – goście, władze Powiatu, Miasta i Gminy, uczniowie, przedstawiciele rodziców, nauczycieli, pracodawców i radnych RM – zachwycali się „prezentami” jakie otrzymała szkoła i uczniowie oraz załamywali ręce nad grzybem w sali gimnastycznej, w której odbywały się obrady (nie mówiąc już o reakcji niektórych gości na informację, że szkoła nie jest skanalizowana?!).

Można było odnieść wrażenie, że wykłady – prezentacje (starannie przygotowane!), stanowiły marginalną część całego spotkania. „Konferencja” zdominowana została bowiem różnymi okolicznościowymi wystąpieniami, podziękowaniami, omawianiem prezentów – pomocy dydaktycznych dla szkoły i uczniów, wręczaniem kwiatów itp. A potem był bigos, kiełbaski, sałatki, ciasta i tort …

Uczestniczka

Tagi: ,

Jeden komentarz do “Konferencja”

  1. Optymista napisał(a):
    18 stycznia 2012 godz. 09:37

    To już druga budująca informacja- (publikowana na NS), że coś pozytywnego na naszym terenie się dzieje.
    Oby to był dobry prognostyk na 2012 rok.

Jakość powietrza

Kalendarz

styczeń 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum artykułów