Młodzi odkrywcy w Centrum Nauki

10 lutego uczestnicy warsztatów fizyczno-chemicznych „Młody Odkrywca” odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach wyjazdu odbyły się zajęcia w Laboratorium Chemicznym, oraz grupa miała możliwość zwiedzenia całego ośrodka naukowego.

                Głównym punktem wyjazdu były zajęcia w laboratorium. Podczas dwugodzinnych zajęć młodzi mieszkańcy gminy Łaskarzew przeprowadzili trzy doświadczenia: jak bardzo lubią się metale, jak posrebrzyć bombkę oraz dlaczego gwoździe smaruje się smarem. Uczestnicy podczas wykonywania doświadczeń mieli niezły ubaw. Miłość metali okazała się dosyć zabawna, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury wodór wydobywający się z jednej z probówek wydawał dziwne dźwięki czyli tzw. „szczekanie”.

                Kolejną atrakcją było „łoże fakira”. Każdy mógł sprawdzić, co jest wygodniejsze: drewniane kule, czy gwoździe. Wbrew pozorom to gwoździe były wygodniejsze. Poza tym można było pojeździć samochodem ( sam tytuł „ Nie jedź po pijanemu” mówił sam za siebie ). Naszym „ samochodem” był kontroler w postaci kierownicy i fotel kierowcy. Na ekranie kierujący widział drogę którą miał jechać i czy nie wjeżdża ja przeciwny pas ruchu. Na naszej liście atrakcji rodem z warszawskiego „Centrum Nauki” znalazła się również budka telefoniczna. Była dosyć ciekawa, ponieważ można było sprawdzić, kto tak naprawdę traci poczucie czasu.

                Wyjeżdżając z Warszawy „odkrywcy” zajechali do KFC, Mc. Donalda i pizzerii. Dobry posiłek był bardzo potrzebny po tak zadziwiających przeżyciach. Podsumowując młodzież wróciła z uśmiechem na twarzy. Organizatorzy i opiekunowie też…

Opracowała:

Klaudia Błażejczyk

__________________________________________________________________________

Warsztaty „Młody Odkrywca” w laboratorium chemicznym Centrum Nauki Kopernik zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne we współpracy z DPT „Bajka” w Łaskarzewie w ramach dwuletniego projektu Partnerstwo Organizacji Pozarządowych POZYTYWNA ENERGIA dofinanowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Budżetu Miasta i Gminy Łaskarzew

Zapraszamy na stronę projektu. KLIKNIJ

Galeria na PICASA – KLIKNIJ TUTAJ

Relacja zdjęciowa.

Tagi: ,

Jeden komentarz do “Młodzi odkrywcy w Centrum Nauki”

  1. o2 napisał(a):
    13 marca 2012 godz. 10:37

    Przy okazji, w imieniu uczestników wyjazdu i organizatorów składamy serdeczne podziękowania kol. Piotrowi Wróblowi za zaangarzowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
    p.s rada dla tych którzy wybierają się do Centrum – żeby wszystko obejrzeć trzeba zabezpieczyć sobie czas na cały dzień , albo dłużej (ale napewno wrto)

Jakość powietrza

Kalendarz

marzec 2012
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwum artykułów