K.W.S. Żabczyńscy Gazelą Biznesu

dyplomPHUP „K.W.S. Żabczyńscy” Sp.J. znalazła się w elitarnym klubie Gazel Biznesu. Ranking Gazele Biznesu to lista najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, przygotowuje go dla dziennika Puls Biznesu. Firmy, które znalazły się w rankingu Gazele Biznesu 2014, zostały zaproszone przez organizatora na uroczyste gale regionalne, podczas których otrzymały dyplomy Gazeli Biznesu. Gala piętnastej edycji odbyła się 4 marca 2015 roku w Warszawie.

Gala_2Coface Poland, jako największa polska wywiadownia gospodarcza dysponuje bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikuje wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Przygotowując ranking Coface dokonuje corocznie analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. W edycji rankingu Gazele Biznesu 2014 badane były wyniki firm osiągnięte w latach 2011, 2012 i 2013.

Gala_pizzeriaPierwsza edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Ranking publikowany jest w postaci ponad 200-stronicowego, specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego wydania „Pulsu Biznesu”. Oprócz tego, na specjalnej stronie http://gazele.pl/ znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach Coface Poland, począwszy od roku 2000.

Historia PHUP „K.W.S. Żabczyńscy” Sp.J.

Początki istnienia i tradycja firmy sięgają 1942 r. Historia rozwoju firmy rodzinnej prowadzona jest od dziadka do wnuków, to jest od przejęcia młyna przez Andrzeja Żabczyńskiego od swojego ojca. Przedsiębiorstwo K.W.S. Żabczyńscy Sp.J. to wielozakładowa firma działająca w zakresie przetwórstwa zbóż i piekarnictwa. Obecnie prowadzona jest jako Spółka Jawna przez Andrzeja Żabczyńskiego razem z jego trzema synami. Aktualnie firma składa się z:

  • 4 młynów (dwa pszenne: Łuków i Łaskarzew, jeden żytni: Stoczek Łukowski) produkujących 500t/24h
  • pizzerii „U Żaby jak u Mamy”
  • piekarni wraz z cukiernią 17 sklepów firmowych (w Łaskarzewie, Garwolinie, Stoczku Łukowskim i Łukowie).

Historia piekarni – cukierni PHUP KWS Żabczyńscy Sp.J.

Piekarnia założona została przez GS w 1964 r. Od listopada 2003 roku jest własnością PHUP K.W.S. Żabczyńscy sj. W 2004 roku Waldemar Żabczyński otrzymał dyplom czeladnika w zawodzie piekarza, a trzy lata później w zawodzie cukiernika. Z czasem firma rozrastała się i realizowała swoje plany dotyczące dotarcia ze świeżym pieczywem i wyrobami cukierniczymi do jak większej liczby mieszkańców Łaskarzewa i okolic.

30 czerwca 2009 roku oddano nowy budynek piekarni, a stary budynek pozostawiono cukierni. Po gruntownej modernizacji piekarnia, cukiernia wyposażona została w nowoczesne urządzenia do produkcji piekarniczo-cukierniczej. Proces modernizacji piekarni nie został zakończony, kontynuowany będzie w następnych latach. Działania, które zostały już przeprowadzone, stworzyły doskonałe warunki do produkcji, oraz zapewniły pracownikom znakomite zaplecze socjalne.

W piekarni połączono nowoczesne wyposażenie z tradycyjną technologią wypieku. Kwas naturalny prowadzony tradycyjną metodą stanowi podstawę w produkcji chleba. Zakład oferuje szeroką gamę asortymentu piekarniczo-cukierniczego. Podkreślić należy to, że piekarnia nie używa w swojej produkcji substancji przedłużających trwałość. Dzięki wprowadzonym systemom zarządzania jakością, produkty piekarniczo-cukiernicze charakteryzują się wysoką i powtarzalną jakością zarówno zdrowotną jak i sensoryczną. Najważniejszym celem i dążeniem Firmy jest satysfakcja i
zadowolenie Klienta.

Opracowanie: Krzysztof Kaczorowski

[al2fb_like_button]

Tagi:

Komentowanie zamknięte.

Jakość powietrza

Kalendarz

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwum artykułów